Jedyny człowiek, któremu zazdroszczę, to ten, który nie był jeszcze w Afryce. Ma tyle do zobaczenia!
Richard Mullin

FUNZI KEYS LODGE

Podróże z pobytem w Funzi Keys:

Marzyłem o Afryce

Wielka Migracja Masai Mara

Bezdroża Afryki

Kraje:

Kenia

Afrykański komfort i elegancja u wybrzeży Kenii. Nowa lodge wyłącznie dla klientów Africaline!

Każdy podróżnik zasługuje na odpoczynek. To właśnie w chwilach wytchnienia po całodziennym safari, pod gwiaździstym afrykańskim niebem, swoje najpiękniejsze wspomnienia z przygód na kontynencie przelewali na papier Ernest Hemingway i Karen Blixen. Inspirowała ich miejscowa przyroda i pobyt w miejscach, których człowiek nie zdążył jeszcze podporządkować nowoczesności.

Wystarczy 15-minutowy lot samolotem z Mombasy lub krótki rejs łodzią, by trafić do innego świata. Funzi Keys to wyjątkowy kurort, który wtapiając się w okoliczną przyrodę, zachował swój ekskluzywny charakter. Z łatwością znajdziesz tutaj spokój i ciszę, a telewizory, telefony i zegary staną się dla Ciebie bezużytecznymi narzędziami z innej rzeczywistości.

Zresztą - kto w takim miejscu by ich potrzebował? W Funzi Keys odkryjesz spokój, komfort i elegancję, które harmonijnie współgrają z otaczającą je naturą.

Zobacz, co jeszcze sprawiło, że włączyliśmy tę eco-lodge do kenijskich podróży Africaline.

Wyjątkowy charakter

Architektura Funzi Keys idealnie oddaje prawdziwego ducha Afryki. Z okien siedemnastu domków przyroda jest na wyciągnięcie ręki, a wnętrze pokojów starannie ozdobiono ręcznie wykonanymi elementami z drewna i afrykańskimi tkaninami. Olbrzymie łóżka pozwalają na pełen przyjemnych snów wypoczynek, a przestronne łazienki - na odświeżenie się po wyczerpującym dniu pełnym przygód.


Komfort i luksus są tutaj dyskretne, ale wszechobecne. Miejscowy bar zaskakuje oryginalnym wnętrzem, w które wkomponowany jest kadłub łodzi dhow. Bajeczny, afrykański zachód słońca można podziwiać przy ogromnym basenie olimpijskich rozmiarów.

Ekologia, swoboda, naturalność

Funzi Keys to samowystarczalna lodge położona na prywatnej wyspie w bezpośrednim sąsiedztwie morskiego parku narodowego Kisite Mpunguti. Przynależna do niej farma oferuje najwyższej jakości mięso i warzywa, a wszystkie przyrządzane tutaj potrawy mają wyjątkowy, naturalny smak nieskażony chemicznymi dodatkami. Menu możesz dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i gustu.

Bogaty jest także wachlarz aktywności wodnych. Goście mogą pływać kajakami po największym w Kenii lesie mangrowym lub wybrać się na rejs w górę rzeki Ramisi by podziwiać kolorowe zimorodki, krokodyle i delfiny! Funzi to także znakomita baza do snorkelingu, nurkowania i deep sea fishing w kanale Pemby, który przyciąga fanów łowienia z całego świata! Chętni będą mogli spróbować również windsurfingu, a wieczorem zrelaksować się przy drinku i kolacji zorganizowanej na barce dryfującej po kanale oddzielającym Funzi od stałego lądu.

Wspaniali, gościnni gospodarze

Prawie jak w domu, a jednak w Afryce. Właściciele lodge - Alessandro Torriani i jego żona Claudia to wieloletni przyjaciele Africaline. Dokładają wszelkich starań, by nasi goście czuli się na Funzi jak u siebie. Lodge jest dla nich domem, który zbudowali od podstaw i życiowym osiągnięciem. Chętnie opowiedzą Ci o miejscowej przyrodzie, nauczą przyrządzać lokalne potrawy i pokażą, jak wygląda codzienność ludzi, którzy porzucili cywilizację, by zyskać znacznie więcej - nieograniczoną wolność.

Podróże na zamówienie

Jeśli chcesz, abyśmy przygotowali dla Ciebie indywidualny program podróży do Funzi Keys, zostaw nam swój numer telefonu lub napisz na info@africaline.pl.

To wszystko i znacznie więcej od sierpnia wyłącznie w kenijskich podróżach z Africaline! Nie zwlekaj i wybierz jedną z nich.

Marzyłem o Afryce

Kenia, Tanzania 13 dni 6-10 osób 4850 USD

Spójrz na Afrykę okiem odkrywcy… Co widzisz? Ludy, które swoją siłę czerpią z życia w tradycyjnej harmonii z naturą, piaszczystą plażę nad oceanem, którego błękit stapia się z kolorem nieba, rozległą sawannę ciągnącą się po horyzont. Świat, w którym człowiek rywalizuje ze zwierzętami o prymat w otaczającej rzeczywistości… Odkryj go i spełnij marzenia o romantycznej Afryce z Twoich marzeń!

szczegółowy program

Wielka Migracja Masai Mara

Kenia 11 dni 6-10 osób 4700 USD

Wielką migrację często nazywa się spektaklem natury. Rozmach zjawiska jest potężny - biorą w nim udział antylopy gnu, zebry, gazele Thomsona i wiele innych kopytnych ściganych przez poszukujące łatwych zdobyczy drapieżniki. Bez cienia przesady można powiedzieć, że to dramatyczny spektakl miliona aktorów - największy i najwspanialszy na świecie!

szczegółowy program

Bezdroża Afryki

Kenia, Tanzania 17 dni 6-10 osób 6050 USD

Podróż dla miłośników przygody, pragnących poczuć klimat miejsc odludnych, dzikich i niedostępnych oraz zasmakować w kolonialnej atmosferze i historii Czarnego Lądu. Połączenie trekkingu, eksploracji oraz eleganckich lodgy i lokalnych atrakcji pozwoli Ci zebrać niecodzienne wrażenia z najbardziej charakterystycznych rejonów Afryki Środkowo-Wschodniej.

szczegółowy program

© 2016 Africaline.