Jedyny człowiek, któremu zazdroszczę, to ten, który nie był jeszcze w Afryce. Ma tyle do zobaczenia!
Richard Mullin

Niosący Światło

W tym wyjątkowym okresie świątecznym chcieliśmy się podzielić z Wami naszą historią „Niesienia światła”. Na północy Kenii, w oddalonej od cywilizacji wiosce Wasu Rongai mieszka społeczność Samburu, która prowadzi bardzo tradycyjny styl życia.

Tego dnia słońce chowało się powoli za horyzontem, a w wiosce panowało poruszenie, wrzawa i radość. Niemal każda mijana osoba dumnie dzierżyła w dłoniach czerwone cudo, z którego biła łuna światła!

Grzegorz Kępski, prezes Africaline uśmiecha się naprawdę wzruszony. W niecałe trzy tygodnie udało się zebrać ponad 4tys. USD wśród Gości i pracowników biura podróży, co pozwoliło zakupić ponad 400 lamp solarnych dla Wasu Rongai. Rozświetliła się przychodnia lekarska, wdzięczne matki odetchnęły z ulgą, że ich dzieci nie będą już kąsane przez skorpiony, ani węże, a ojcowie nie będą się już martwić polującymi na ich kozy lampartami.

Poprzednio, dzięki podobnym akcjom Africaline doprowadziło do pustynnie położonego Wasu Rongai wodę, fundując sieć wodociągów. Wcześniej zakupiono ławki oraz wyposażenie szkolne. Stale dostarczane są lekarstwa oraz szczepionki dla dzieci. Każdą z akcji osobiście koordynuje Grzegorz Kępski dbając o całą logistykę.

Działania pomocowe od zawsze były niezmiernie istotne dla Africaline. – Niezwykle nas cieszy wrażliwość i chęć pomocy naszych Klientów, Polacy naprawdę mają gest – kończy Grzegorz. Starszyzna Wasu Rongai nadała prezesowi Africaline imię „The Key of Light”, czyli „Niosący Światło”.

Dziękujemy Wam bardzo serdecznie za Wasze wsparcie i zachęcamy do uczestnictwa w mądrych akcjach pomocowych.

Podróże na zamówienie

Jeśli chcesz, abyśmy przygotowali dla Ciebie indywidualny program podróży z Wilderness Safaris, zostaw nam swój numer telefonu lub napisz na info@africaline.pl.

© 2016 Africaline.