Temat miesiąca Africaline

Każdego miesiąca odkrywamy przed Tobą jeden z wielu skarbów afrykańskiego kontynentu. W ramach "Tematu miesiąca" opisujemy unikalne miejsca, wyjątkowe zjawiska i ekcytujące przygody, które możesz przeżyć i zobaczyć nie tylko w Afryce. Zapraszamy do lektury!

Marzec 2016. W królestwie zwierząt.

Zambia - świat bujnej przyrody, bogactwa zwierząt i parków narodowych uznawanych za jedne z najpiękniejszych w Afryce. Zapraszamy na podróż pełną wrażeń i niesamowitych przeżyć „W królestwie zwierząt”.

Luty 2016. Wielkie Zimbabwe.

Wspaniała wyprawa w głąb Afryki, prezentująca jej nieco mniej znane oblicze. Zapraszamy do kraju niezwykle zróżnicowanego, w którym można cieszyć się widokiem zapierających dech w piersaich gór, widnych lasów tropikalnych czy akacjowaych sawann. Zapraszymy do kraju, w którym można podziwiać jeden z cudów świata i budowle sprzed wielu wieków! Zapraszamy na wyprawę do Wielkiego Zimbabwe!

Styczeń 2016. „Ludzie drzew” – Papua Zachodnia.

Miłośników prawdziwej przygody zapraszamy w podróż życia, gdzie odkryją miejsca dzikie i niedostępne. Ta fascynująca wyprawa eksploracyjna nastawiona jest na kontakt z pierwotnymi społecznościami, które na co dzień pozostają niemal w całkowitej izolacji od świata zewnętrznego. To podróż do świata kanibali, tajemniczych wojowników i zagubionych w dżungli wiosek. Nawet dla doświadczonych podróżników Ludzie Drzew to niezapomniana wypraw życia.

Grudzień 2015. Niosący światło.

W tym wyjątkowym okresie świątecznym chcieliśmy się podzielić z Wami naszą historią „Niesienia światła”. Na północy Kenii, w oddalonej od cywilizacji wiosce Wasu Rongai mieszka społeczność Samburu, która prowadzi bardzo tradycyjny styl życia.

Październik 2015. Przystanek Alaska.

Zapraszamy na Alaskę, na niesamowitą wyprawę z Africaline ukazującą dziewiczą przyrodę oraz malownicze krajobrazy alaskańskiej krainy!

Wrzesień 2015. W stronę Marrakeszu.

Maroko to barwny kraj z fantazją, jedno z najciekawszych Państw Maghrebu, w którym kultura arabska miesza się z tradycjami berberyjskimi i wpływami europejskimi. To prawdziwa mozaika orientalnej kultury, świat bajkowych suków, meczetów, zapachów, muzyki oraz niezwykłych tradycji.

Sierpień 2015. Sylwester marzeń w Afryce.

Kończy się powoli lato, czas najwyższy zadbać o nieco słońca w ziemie. Jeśli wciąż nie masz planów na Sylwestra to mamy doskonałą propozycję. Z przyjemnością zabierzemy Cię na rajską plażę legendarnej Wyspy Przypraw, czyli Zanzibaru lub do nieokiełznanej, romantycznej i kolonialnej Kenii. W obu przypadkach będzie to niesamowite spotkanie z lokalną kulturą i dziką afrykańską przyrodą.

Lipiec 2015. Indonezyjski pierścień ognia.

Czy wiedzieliście, czemu Bali była pierwszą rajską wyspą świata? Wszystko dzięki malarzowi Theo Meierowi, który propagował jej niekwestionowane uroki jako jeden z pierwszych Europejczyków. Malarz ukazywał w swych dziełach piękne Balijki toples, ponieważ skąpy strój był niegdyś zupełni naturalny wśród mieszkańców wyspy. Wspaniałe akty dotarły na europejski salony na początku XX w.

Czerwiec 2015. Mistyczne Peru, czy bajeczne Indie?

Wyprawa Śladami Inków to podróż w poszukiwaniu mitycznego El Dorado, krainy złota i bogactwa, która od ponad 500 lat rozpala wyobraźnię podróżników i odkrywców. Podróż Śladami Inków pozwoli stanąć oko w oko z Peru - jego przyrodą, historią, archeologią i teraźniejszością. Tropikalne lasy deszczowe Amazonii, majestatyczne Andy, pustynne wybrzeże zadowolą najbardziej wybrednych miłośników przyrody.

Maj 2015. Turkusowe serce Afryki.

Bezkresne przestrzenie bujnej zieleni, szklana tafla krystalicznego jeziora, górskie szczyty zderzające się z masywem białych chmur, podwodny świat błękitu ozdobiony wielobarwnością zamieszkujących go stworzeń... Jeśli tak wyobrażasz sobie idealne miejsce Twojego wypoczynku, musisz odwiedzić Malawi!

Kwiecień 2015. Namib Desert Adventure.

AFRICA line ma specjalna propozycję dla osób, które marzą o dalekich podróżach, ale dysponują ograniczonym czasem. Stworzony specjalnie dla Państwa 9-cio dniowy program to propozycja dla osób, które chcą przeżyć niezapomnianą przygodę i przykładają dużą wagę do stosunku jakości do ceny. Zapraszamy do Namibii, kraju tak surrealistycznego, jak dzieła Salvadora Dali, do królestwa pustyń w ich najbardziej spektakularnym wydaniu. Do prekambryjskiego, słynącego z „marsjańskich” krajobrazów Damaralandu, gdzie można odbyć wyprawę po skarby przeszłości podczas poszukiwania rytów naskalnych – pozostałości po ludach, które zamieszkiwały te tereny przed tysiącami lat…

Marzec 2015. Girls in Pearls & Wacuś.

Tegoroczna edycja rajdu off road „Rhino Charge” odbędzie się 31 maja. AFRICA line dziesiąty raz z rzędu wspiera finansowo tą wspaniałą inicjatywę! Jest to jednodniowy rajd samochodowy rozgrywany na bezdrożach Kenii. Mamy tam swoich faworytów „Girls in Pearls”. Dziewczyny w Perłach to księżniczki Sapieżanki, które startują w swoim legendarnym Land Roverze z 1956 r. zwanym „Wacusiem”.

Luty 2015. Mongolska opowieść.

Do lata coraz bliżej. Najwyższy czas, by pomyśleć o niekonwencjonalnych wakacjach. Jeśli kochasz dziką przygodę, bezdroża, nieograniczoną przestrzeń, orient oraz fotografię Mongolia będzie Twoim wielkim odkryciem! „Mongolska Opowieść” to jedyna w swoim rodzaju, ekskluzywna wyprawa do kraju stepów oraz niezwykłych, otwartych i serdecznych ludzi.

Styczeń 2015. Africa Line przedstawicielem Wilderness Safaris w Polsce!

Przypominamy, że biuro podróży Africa line jest przedstawicielem luksusowej sieci campów na terenie Afryki – Wilderness Safaris. Nasze marki łączy podobna filozofia działania. Ochrona dziewiczych terenów wraz z żyjącą na nich fauną i florą oraz wspieranie lokalnych społeczności aby móc dzielić się pięknem afrykańskiej przyrody z Gośćmi z całego świata.

Listopad 2014. Ferie zimowe w Tanzanii!

Za oknem zimno, a niebo zasnute jest ołowianymi chmurami? Czy nie byłoby wspaniale spędzić tegorocznej zimy w wyjątkowym miejscu pełnym słońca, wspaniałych zwierząt, ciekawych ludzi, rajskich plaż? Zapraszamy na ekskluzywne safari z czasów pierwszych eksploracji.

Październik 2014. Poranek Świata

Indonezja to jeden z najbardziej różnorodnych krajów świata położony na aż 17 508 wyspach! Rajskie plaże, dzika przyroda, księżycowe krajobrazy wulkanów, niezwykła i fascynująca kultura oraz smak najlepszej kawy świata to tylko nieliczne atuty tego kraju. Wyrusz z nami w podróż pełną przygód!

Wrzesień 2014. Sylwester w Afryce

Nasze propozycje na Twojego niezapomnianego Sylwestra to dziesięciodniowy pobyt w Tanzanii lub dwunastodniowy pobyt w Kenii. W obu przypadkach będzie to niesamowite spotkanie z lokalną kulturą i dziką afrykańską przyrodą. Przygoda, dobra zabawa i relaks… czegóż chcieć więcej od idealnego Sywlestra?

Nowe podróże – Jordania i Madagaskar

W lipcu do naszego katalogu podróży powróciły wyprawy światowe. W tym miesiącu kontynuujemy ten trend, prezentując przed Wami podróż „Piaski Jordanii”. Wracamy także do naszej ukochanej Afryki. Do listy „miejsc, które MUSISZ odwiedzić” dopisujemy Madagaskar. Przeczytaj o naszych nowych kierunkach w katalogu podróży Africaline!

Lipiec 2014. Odkryj Świat

W końcu! Do naszego katalogu podróży dodaliśmy podróże światowe. Na początek: Japonia, Kuba i Papua. Trzy kierunki i trzy całkowicie odmienne kultury, które łączy jedno: fascynująca egzotyka. Dowiedz się, kiedy możesz ją odkryć z naszego nowego katalogu podróży Africaline!

Czerwiec 2014. Funzi Keys Lodge

Wystarczy 15-minutowy lot samolotem z Mombasy lub krótki rejs łodzią, by trafić do innego świata. Funzi Keys to wyjątkowy kurort, który wtapiając się w okoliczną przyrodę, zachował swój ekskluzywny charakter. Z łatwością znajdziesz tutaj spokój i ciszę, a telewizory, telefony i zegary staną się dla Ciebie bezużytecznymi narzędziami z innej rzeczywistości.

Kwiecień 2014. Podróże na zamówienie

Planujesz wakacje? Z przyjemnością zorganizujemy dla Ciebie podróż Twoich marzeń - dokądkolwiek i kiedy chcesz. Africaline to więcej niż Afryka. To podróże pełne przygód i emocji, które zasięgiem obejmują cały świat!

Marzec 2014. Kilimandżaro

Misja: zdobyć najwyższy szczyt Afryki. Cel: Kilimandżaro. Uczestnik: Ty?

Olbrzymia góra zwieńczona białą czapą śniegu od wieków budzi wśród miejscowej ludności mieszankę strachu z podziwem i szacunkiem. Istnieje wiele teorii co do pochodzenia nazwy Kilimandżaro. W języku suahili „Kilimanjaro” oznacza „górę, która lśni”. Z kolei Masajowie nazywają masyw Białą Górą i oddają mu boską cześć. Niezależnie od tego, która z teorii jest bardziej trafna, potężny kolos budzi respekt zarówno miejscowych plemion, jak i śmiałków, którzy odważą się z nim zmierzyć.

Luty 2014. Namibia

Namibia to kraj, który bardziej przypomina odległą planetę niż Ziemię.

80% powierzchni zajmuje tutaj pustynia Namib licząca ponad 43 mln lat! Jej piękno uwieczniono na niezliczonej ilości fotografii, które co roku podbijają światowe wystawy. Piaski mienią się wszystkimi odcieniami czerwieni, a olbrzymie wydmy wynagradzają podróżnikom trudy wspinaczki niezwykłymi widokami. Tutaj przekonasz się, dlaczego Namibię nazywa się “krajem bezkresnych horyzontów”.

Styczeń 2014. Wielka Migracja

Czy jesteś gotowy, by zobaczyć największą migrację zwierząt lądowych na świecie? Miliony pędzących po bezkresnej afrykańskiej sawannie zebr i antylop oraz podążające za nimi lwy, lamparty i inne drapieżniki?

Wielka Migracja to jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk na naszej planecie. Wyczerpująca wędrówka kopytnych z równin tanzańskiego Serengeti do sawanny Masai Mary w poszukiwaniu wody i pożywienia trwa od tysięcy lat. Towarzyszą jej emocjonujące sceny polowań, przepraw przez rzekę oraz wzruszające obrazy narodzin antylop.

Każdy, kto zobaczył ten spektakl „na żywo” uznał go za najwspanialsze trofeum swojej podróżniczej kolekcji.

Grudzień 2013. Safari

Spośród naszych podrózy do Kenii i Tanzanii wybraliśmy dla Ciebie sześć najlepiej oddających ducha romantycznego safari.

© 2016 Africaline.