WIELKA MIGRACJA SERENGETI

Oto podróż, której celem jest podziwianie największego spektaklu natury, jaki ma miejsce na naszej planecie.
Kraje
Tanzania
Ilość osób
6 osób
Termin (10 dni)
11.02.2020 - 20.02.2020
Cena
3400 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Oto podróż, której celem jest podziwianie największego spektaklu natury, jaki ma miejsce na naszej planecie. Dwa razy w roku na równinach Serengeti i sawannie Masai Mara odbywa swoją wędrówkę ku wodzie i pożywieniu największe stado dzikich zwierząt na Ziemi. Ten wyjazd pozwoli zobaczyć je z bliska i uchwycić na zdjęciach – prawdziwych fotograficznych trofeach. Szczęśliwcom być może uda się nawet „upolować” wielką piątkę! Noce spędzone w buszu, w sercu Serengeti, pozostaną na zawsze w pamięci.

Pobyt na wyspie Zanzibar stanowi kolejny, jakże inny etap podróży. Zupełnie odmienna kulturowo od reszty kraju wyspa zawsze była kolebką, a następnie centrum muzułmańskiej tradycji w tej części kontynentu. Piękne, śnieżnobiałe plaże, rafa koralowa, delfiny, wspaniała kuchnia z owocami morza i stara islamska architektura będą znakomitym dopełnieniem wyprawy po równinach przemierzanych przez zwierzęta.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO TANZANII – PRZYLOT DO KILIMANJARO

Przelot z Warszawy do Tanzanii z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.. Lądowanie w Kilimanjaro w godzinach wieczornych. Transfer do klimatycznej lodge położonej na cichych obrzeżach miasta Arusza (czas transferu: ok. 1,5 godz.). Kolacja i nocleg.

Wyżywienie
kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 2
PIERWSZE SPOTKANIE Z AFRYKAŃSKĄ PRZYRODĄ – SAFARI W KRATERZE NGORONGORO

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z lodge wyruszymy w stronę najsłynniejszego krateru na Ziemi – Ngorongoro i zjedziemy do jego wnętrza (czas transferu: ok. 4 godz.). Ngorongoro, teren wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest największą na świecie niezatopioną kalderą wulkaniczną. Rezerwat porównuje się do Ogrodów Edenu – nie tylko za sprawą bujnej roślinności, ale także ze względu na bardzo duże zagęszczenie zwierząt w tym tzw. wielkiej piątki, czyli słonia, lwa, bawoła, nosorożca i lamparta. Dzięki rozległym terenom i źródłom wody miejsce to stało się domem dla prawie wszystkich gatunków zwierząt Afryki Wschodniej. Lunch zjemy w formie pikniku w towarzystwie… hipopotamów. Po zachodzie słońca opuścimy rezerwat i pojedziemy do komfortowej lodge położonej na jego krawędzi. Zakwaterowanie w pokojach z oszałamiającym widokiem na wnętrze krateru. Kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 3
PARK NARODOWY SERENGETI – SAFARI NA BEZKRESNYCH RÓWNINACH

Po śniadaniu wyjedziemy za zachód, w kierunku Parku Narodowego Serengeti. Zakwaterujemy się w campie safari w sercu buszu (namioty z łóżkami, pościelą, elektrycznością i łazienką; czas transferu: ok. 5 godz.). Po chwili relaksu i lunchu wyruszymy na pierwsze safari na bezkresnych równinach Parku, rozległych sawannach, gdzieniegdzie przeciętych niewielkimi wzgórzami. W czasie safari będziemy mieć okazję obserwować najrozmaitsze gatunki zwierząt, takich jak gazele, zebry, szakale strusie, żyrafy, bawoły, topi, kongoni, słonie, hieny i lwy. Na zakończenie dnia zrelaksujemy się przy kolacji, podziwiając zachód słońca przy lampce wina, z odgłosami dzikich zwierząt w tle.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 4
PARK NARODOWY SERENGETI – WIELKA MIGRACJA

Ten dzień w całości przeznaczymy na safari w Serengeti, z przerwą na lunch w jednym z malowniczo położonych miejsc piknikowych. Nasz cel – wielka migracja. Będziemy starali się wytropić pochód zwierząt na równinie. Na bohaterów tego przedstawienia czekają głodni drapieżnicy – nie zabraknie więc dramatycznych pościgów i emocjonujących zwrotów akcji. Przyda się aparat i kamera, bo zdjęcia z planu będą wyjątkową pamiątką na całe życie!

WIELKA MIGRACJA ZWIERZĄT
Wielka migracja zwierząt we wschodniej Afryce to wędrówka w poszukiwaniu wody i zielonych pastwisk, która trwa cały rok. Jest największą tego typu migracją na świecie – w jednym cyklu zwierzęta przemierzają ponad 800 km. Migrują pomiędzy Parkiem Narodowym Serengeti w Tanzanii a Rezerwatem Masai Mara w Kenii. Co roku odbywa się według tego samego schematu, dokładny czas jest jednak całkowicie zależny od opadów deszczu każdego roku.
Migracja rozpoczyna się z końcem pory deszczowej w północnej Tanzanii. Z równin Serengeti do kenijskiego rezerwatu Masai Mara wyruszają wówczas tysiące antylop gnu, zebr i innych roślinożerców. Dużą część stad stanowią najmłodsze, świeżo urodzone zwierzęta (największa liczba gnu – ok. pół miliona – rodzi się między styczniem i lutym). Po stronie tanzańskiej zwierzęta zwykle pozostają między grudniem a lipcem, po stronie kenijskiej między sierpniem a listopadem.
Wielką migrację często nazywa się spektaklem natury ze względu na jej rozmach- szacuje się, że bierze w niej udział ok. 1,5 miliona antylop gnu, 200 tysięcy zebr i dziesiątki tysięcy innych kopytnych.
Bez cienia przesady można powiedzieć, że to dramatyczny spektakl miliona aktorów – największy i najwspanialszy na świecie!

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 5
PARK NARODOWY SERENGETI – WIELKA MIGRACJA

Kolejny dzień spędzony na równinach Serengeti poświęcimy na obserwację dzikich zwierząt przy wodopojach, poszukiwanie lampartów, podglądanie zachowań hipopotamów czy wypatrywanie sępów i kryjówek hien. W niewielu miejscach na ziemi można się spotkać z aż taką mnogością zwierząt. Na łonie afrykańskiej sawanny, w cieniu baobabu odpoczniemy przy lunchu. Po południu powrócimy do campu na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 6
PRZELOT NA ZANZIBAR – WIDOK NA AFRYKAŃSKIE RÓWNINY Z LOTU PTAKA

Po śniadaniu przejedziemy na pas startowy, by samolotem dostać się na Zanzibar (czas przelotu: ok. 2,5 godz.; awionetka Cessna 208 z 13 miejscami). To wyspa koralowa na Oceanie Indyjskim, skolonizowana przez Arabów w X w. przez sułtana Omanu. W wieku XVI stała się portugalską stacją handlową, by wkrótce znów znaleźć się pod wpływami muzułmańskimi. Zanzibar słynie z największych na świecie upraw goździków, wspaniałych plaż, rafy koralowej, zabytków islamskich oraz niezwykłej atmosfery i gościnności. Po przyjeździe na północno-wschodnie wybrzeże (czas przejazdu: ok. 1,5 godz.) zakwaterujemy się w eleganckim, kameralnym resorcie z piękną plażą i basenem.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Next Paradise Boutique Resort http://www.next-paradise.com/en/ (standard room; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 7
WYPOCZYNEK NA ZANZIBARZE

Relaks po trudach safari. Czas na spacery po plaży lub kąpiel w basenie. Za dodatkową opłatą można zorganizować aktywności takie jak snorkeling, nurkowanie z butlą, wizyta na plantacji przypraw czy w Stone Town.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie*: Next Paradise Boutique Resort http://www.next-paradise.com/en/ (standard room; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 8
WYPOCZYNEK NA ZANZIBARZE

Relaks po trudach safari. Czas na spacery po plaży lub kąpiel w basenie. Za dodatkową opłatą można zorganizować aktywności takie jak snorkeling, nurkowanie z butlą, wizyta na plantacji przypraw czy w Stone Town.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie*: Next Paradise Boutique Resort http://www.next-paradise.com/en/ (standard room; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 9
WYLOT DO POLSKI

Do południa ostatnie chwile relaksu w promieniach afrykańskiego słońca. Po lunchu wykwaterowanie i przejazd do Stone Town (czas przejazdu: ok. 1,5 godz.). Wieczorem przelot z Zanzibaru do Dar Es Salam (czas lotu: ok. 20 min.). Następnie wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych (czas oczekiwania na lotnisku w Dar es Salaam: ok. 3 godz.).

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 10
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.”

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przelot wewnętrzny na trasie Serengeti – Zanzibar – Dar es Salaam
Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika AFRICAline
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Opiekę polskiego przewodnika AFRICAline
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (7-osobowa Toyota Lancruiser 4×4 z otwieranym dachem)
Wodę butelkowaną w części safari
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa– Kilimanjaro, Dar es Salaam–Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3000–3500 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 620 USD)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD)
Kontakt