10 powodów, dla których warto odwiedzić Japonię

Kraje
Japonia

1. Zobaczysz krwistoczerwone klony

Momijigari

Jeśli planujesz podróż jesienią, zobaczysz Japonię mieniącą się setkami barw! Żółć, pomarańcz, czerwień, brąz i dziesiątki odcieni tych kolorów. Od września do początku grudnia Japończycy celebrują momijigari czyli podziwianie czerwieniących się liści klonów czyli momiji.

 

2. Poczujesz prawdziwy zapach wiosny

Hanami

Od marca japońskie biurowce pustoszeją, a tłumy kierują się w stronę parków. Kolorem przewodnim staje się różowy, a zapach kwiatów unosi się w powietrzu. Radośni Japończycy popijają sake na świeżym powietrzu. Oznacza to, że nadeszło święto hanami, a w Kraju Kwitnącej Wiśni… zakwitły…wiśnie. Tysiące drzewek wiśni!!!

 

3. Poznasz tradycyjną architekturę 

Zamek Białej Czapli

Pierwsze zamki budowano już w VII-VIII wieku, ale większość fortyfikacji pochodzi z XIV-XV wieku. Zamek Himeji jest skarbem narodowym Japonii figurującym na Liście UNESCO. Ze względu na finezyjny wygląd i białe mury otrzymał romantyczny przydomek Zamek Białej Czapli.

 

4. Zrelaksujesz się w gorących źródłach

Onsen

Ukształtowana przez wulkany Japonia jest pełna gorących źródeł (onsen). Po wizycie w bulgocącym, gorącym onsenie – jedno jest pewne – zdrowy, głęboki sen (on-sen!).

 

5. Dowiesz się, że Japonia to nie tylko sushi 

Japońska sztuka kulinarna

 

Japonia to wymarzone miejsce dla smakoszy. Charakterystyczne dla Kraju Kwitnącej Wiśni jest oczywiście sushi, ale każda wyspa lub region szczyci się lokalną specjalnością (meibutsu). Tutaj dba się o składniki i sposób podania. Stir-fry z gorzkim melonem, pierożki z ośmiornicą, japońska wołowina, ramen, pyszne okonomiyaki czyli pikantne placki, owoce morza, sake, wyśmienite tempury. Tutaj się nie je, tutaj się celebruje jedzenie.

6. Nakręcisz sie poztywnie w Tokio

Tokio

Tokio wciąż się zmienia i zaskakuje. Miłośnicy sztuki, dobrego jedzenia, najnowszych trendów, architektury, teatru, ogrodów, elektroniki czy fani salonów gier. Ta metropolia każdego zaczaruje.

 

7. Poznasz dawny styl życia Japończyków

Ryokan

Pobyt w ryokanie czyli tradycyjnej gospodzie to wyjątkowe doświadczenie. Nocleg na futonie (materacu na matach tatami), kąpiel w o-furo (japońskiej wannie), grillowana ryba czy ryż na śniadanie, yukaty przypominające kimono, tradycyjne sandały getta to tylko kilka sposobów na poznanie kultury i stylu życia Japończyków.

 

8. Odwiedzisz dzielnicę gejsz w Kioto

Gjesze

Kioto było przez ponad tysiąc lat cesarską stolicą Japonii. Wznosi się tu ponad tysiąc buddyjskich świątyń. Wielowiekowa architektura sakralna i surowe ogrody zen. Religijność i tradycja parzenia herbaty kontra domy gejsz. Witamy w Kioto!

9. Przemierzysz mistyczne szlaki 

Kumano Kodo

Wyobraźcie sobie wędrówkę przez zaczarowany las. Las porośnięty zielonym mchem z wysokimi cedrami, wielkimi paprociami, poprzecinany strumykami i wodospadami. To właśnie Kumano Kodo. Od ponad tysiące lat pielgrzymi przemierzają ścieżki tej trasę łączącej świątynie buddyzmu.

10. Odkryjesz sztukę współczesną Japonii

NaoshimaNaoshima, wyspa na Morzu Wewnętrznym, przypomina olbrzymie muzeum na wolnym powietrzu mieszczące budowle i instalacje czołowych międzynarodowych twórców, którzy pragną wyeksponować jej naturalne piękno. Zdjęcie z żółtą rzeźbą „Dyni” Kusamy Yayoi obowiązkowe!!!