KENYA BREAK

Czarny ląd przyciąga jak magnes. Afryka potrafi oczarować każdego bez wyjątku swą odmiennością, kulturą, pięknymi widokami, niepowtarzalnością... Bezwzględnie Kenia jest miejscem, które dostarcza niesamowitych przeżyć, rzadko doświadczanych na co dzień.
Countries
Kenya
Number of people
6 osób
Termin (8 days)
14.03.2021 - 21.03.2021
Cena
od 1250 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
I want to go

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Czarny ląd przyciąga jak magnes. Afryka potrafi oczarować każdego bez wyjątku swą odmiennością, kulturą, pięknymi widokami, niepowtarzalnością... Bezwzględnie Kenia jest miejscem, które dostarcza niesamowitych przeżyć, rzadko doświadczanych na co dzień. Dlaczego więc nie przerwać rutyny i nie wyjechać na tygodniowy wypad "Kenya Break" po spotkanie z Afryką? Zapraszamy na autorską wyprawę zorganizowaną z myślą o wszystkich tych, którzy marzą o wytchnieniu i odpoczynku w tych trudnych czasach i zabieganym stylu życia oraz niepowtarzalnych przygodach na Czarnym Lądzie! Krótki wypad łączący niezapomniane safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt, a także wypoczynek na rajskich plażach Diani Beach to idealny pomysł na zresetowanie umysłu! Więc… czego więcej potrzeba do szczęścia?

Travel program
Travel program
Dzień 1
PRZELOT Z WARSZAWY DO KENII

Wylot z Warszawy do Nairobi.
*W zależności od godzin przelotu, opcjonalnie nocleg w Nairobi wliczony w cenę.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie
Dzień 2
PRZYLOT DO NAIROBI – PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO AMBOSELI

Spotkanie z kierowcą – przewodnikiem, który będzie do Państwa dyspozycji podczas wszystkich dni safari, a następnie 4-godzinny przejazd w stronę Parku Narodowego Amboseli, położonego na granicy z Tanzanią. Park słynie ze wspaniałych widoków na Kilimandżaro. To właśnie stąd pochodzą zdjęcia olbrzymich stad słoni przechadzających się u stóp Dachu Afryki! Charakterystyczne są otwarte przestrzenie sawann i rozłożyste akacje chroniące przed słońcem. W godzinach wczesnopopołudniowych przyjazd i zakwaterowanie na komfortowym campie Kibo Safari, położonej zaraz przy bramie wjazdowej do Parku. Czas na lunch, krótki odpoczynek a następnie początek prawdziwej afrykańskiej przygody – pierwsze safari! Wypatrywanie żyraf, gazeli, gnu, bawołów, zebr czy pawianów. Nie brakuje tu również drapieżników – gepardów, hien i lwów. Wieczorem powrót do lodge na kolację i pierwszą noc pod rozgwieżdżonym afrykańskim niebem.

Wyżywienie
śniadanie (w opcji z noclegiem w Nairobi)/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Kibo Safari Camp https://kibosafaricamp.com/

Dzień 3
SAFARI W PARKU NARODOWYM AMBOSELI

Po wczorajszym udanym wstępie dziś czeka na Państwa prawdziwie afrykańska przygoda – całodzienne safari w Parku Narodowym Amboseli. Po smacznym śniadaniu, o umówionej z kierowcą godzinie wyjazd na podziwianie wspaniałej afrykańskiej scenerii i dzikich zwierząt. Lunch w formie pikniku w malowniczym miejscu. Popołudniu kontynuacja safari, szansa na zrobienie przepięknych zdjęć w tzw. „Simba Time – Godzinie Lwa”, kiedy słońce dostarcza najlepszego światła do fotografii. Wieczorem powrót do lodge na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Kibo Safari Camp https://kibosafaricamp.com/

Dzień 4
PRZEJAZD DO REZERWATU TAITA HILLS

Po śniadaniu około 4-godzinny przejazd do Rezerwatu Taita Hills, który słynie z krajobrazu z dominującą ognisto rudą barwą ziemi. Urozmaiceniem suchej sawanny są mokradła w okolicach rzeki Voi. Dzięki małemu obszarowi obserwacja zwierząt często gromadzących się przy wodopojach jest tu stosunkowo łatwa. Na terenie rezerwatu żyją prawie wszystkie gatunki zwierząt występujące w Afryce Wschodniej: antylopy, zebry, bawoły, słonie, żyrafy, lwy a także wiele gatunków ptaków. Dużą zaletą lodge jest interesująca architektura – jest to nietypowa elegancka lodge safari zbudowana na palach, pod którymi często przechodzą bawoły i słonie. Z okien rozciągają się widoki na pobliski wodopój przyciągający zwierzęta oraz piękne wzgórza Taita.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Salt Lick Safari Lodge https://saltlicksafarilodge.com/

Dzień 5
PRZEJAZD NA WYBRZEŻE DIANI

Rano pobudka, sycące śniadanie i wyjazd na wybrzeże Diani Beach z przerwą na piknik lunch (czas przejazdu ok. 8-godzin). Późnym popołudniem zakwaterowanie w kameralnym hotelu Sonrisa, położonym przy piaszczystej plaży. Zaproponujemy przestronne pokoje. Odpoczynek po ostatnich dniach pełnych wrażeń. Kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 6
DIANI BEACH - WYPOCZYNEK NA WYBRZEŻU

Dzień przeznaczony na odpoczynek oraz korzystanie z uroków hotelu Sonrisa. To niewielki (tylko 9 pokoi) uroczy hotelik położony nad samym oceanem, prowadzony z pasją przez polkę mieszkającą w Kenii. Wybieramy go często dla naszych gości ze względu na bardzo miłą, gościnną atmosferę i naprawdę smaczną kuchnię opartą o ryby i owoce morza. Podczas pobytu na wybrzeżu Diani możliwość wyboru aktywnych form wypoczynku z szerokiej oferty sportów wodnych (dodatkowo płatne, m.in. windsurfing, kitesurfing, nurkowanie z butlą, rejs na połów ryb, golf), czy też różnego rodzaju wycieczek fakultatywnych organizowanych na miejscu (np. zwiedzanie Mombasy). Miłośnicy plaż z pewnością docenią piękno Diani. Krystalicznie czyste wody oceanu, biały, miękki piasek, leniwie kołyszące się palmy i błękit nieba - czy trzeba czegoś więcej, by poczuć się jak w raju? Odpoczynek na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego z pewnością będzie wspaniałym domknięciem pobytu w Kenii i dostarczy Państwu niezapomnianych, błogich, prawdziwie wakacyjnych wrażeń.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 7
WYLOT Z MOMBASY DO POLSKI

Po śniadaniu ostatnie chwile relaksu w promieniach afrykańskiego słońca. Po południu lunch i wykwaterowanie, a następnie przejazd z Diani Beach do Mombasy (czas transferu: ok. 2 godz.). Wieczorem wylot do Polski.

Wyżywienie
śniadanie/lunch
Zakwaterowanie

-

Dzień 8
LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Przylot do Polski i zakończenie afrykańskiej podróży!
*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika AFRICAline
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Contact
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Nairobi –Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 2800 – 3500 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD od osoby)
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 276 USD)
Testów na COVID-19
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Własnych wydatków
Contact