SONRISA

Wypoczynek w Kenii nabiera nowego znaczenia, gdy mimo ogromnej odległości dzielącej nas od własnego domu można poczuć się jak u siebie.
Countries
Kenya
Number of people
6 osób
Termin (13 days)
31.10.2021 - 12.11.2021
Cena
od 900 USD + bilet lotniczy
Cena bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
I want to go

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Wypoczynek w Kenii nabiera nowego znaczenia, gdy mimo ogromnej odległości dzielącej nas od własnego domu można poczuć się jak u siebie. Wszystko za sprawą Hotelu Sonrisa założonego na przepięknym wybrzeżu Diani przez Polkę, która uczyniła to miejsce naprawdę wyjątkowym. Relaks na plaży, szeroki wybór rozmaitych atrakcji i tradycyjne safari to idealny przepis na udane wakacje w Afryce!

Travel program
Travel program
Dzień 1
PRZELOT Z WARSZAWY DO KENII

Wylot z Warszawy do Mombasy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO MOMBASY – PRZEJAZD NA WYBRZEŻE DIANI

Po przybyciu do Mombasy wyruszymy w kierunku wybrzeża Diani i w godzinach popołudniowych dotrzemy do kameralnego hotelu Sonrisa, położonego na końcu słynnej plaży Diani, z dala jednak od jej zgiełku (czas transferu: ok. 2 godz.). Czas na odpoczynek po podróży.

Wyżywienie
kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ (pokój typu standard)

Dzień 3
SONRISA – WYPOCZYNEK W WYJĄTKOWYM MIEJSCU

Sonrisa to miejsce stworzone przez Iwonę Strzelecką, która kilka lat temu kupiła działkę nad oceanem, postanowiła zamieszkać w Kenii i wybudować na wybrzeżu jedyny w swoim rodzaju hotel. Jak sama mówi: „Kenię trzeba zobaczyć, doświadczyć, posmakować. Na przykład zasiadając ze mną do kolacji na plaży przy blasku gwiazd i księżyca nad Oceanem Indyjskim, delektując się lokalnymi specjałami domowej roboty”. Kameralny hotel położony tak blisko plaży Diani, że do centrum można dojść spacerem, a jednocześnie na tyle daleko, by rozkoszować się prywatnością, spokojem i ciszą. Wypoczynkowi sprzyjają minimalistycznie urządzone wnętrza, funkcjonalne i komfortowe, w afrykańskim klimacie. To doskonałe miejsce by poczuć zespolenie z naturą i wszystkimi zmysłami chłonąć ten magiczny zakątek Kenii.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ (pokój typu standard)

Dzień 4
CAŁODNIOWY REJS NA WYSPĘ WASINI

Wcześnie rano wyjedziemy z hotelu na całodniowy rejs na wyspę Wasini. Po przyjeździe do portu Shimoni (czas transferu: ok. 1 godz. 15 min.) wsiądziemy na pokład tradycyjnej drewnianej łodzi dhow i popłyniemy nią do Parku Narodowego Kisite, słynącego z bogatej fauny i flory morskiej. Wody Parku zamieszkują delfiny, żółwie morskie, płaszczki, mureny i inne gatunki ryb o najróżniejszych barwach. Zachwycać będą również fantastyczne krajobrazy jak choćby olbrzymie baobaby porastające brzegi Wasini. Zatrzymamy się na nurkowanie z maską i rurką – jeśli szczęście dopisze, będziemy obserwować delfiny z bliska! Po lunchu na wyspie Wasini, złożonym ze świeżo zgrillowanych owoców morza, odpoczniemy na plaży. Po południu powrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śnidanie
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ (pokój typu standard)

Dzień 5
TREKKING W REZERWACJE SHIMBA HILLS – SPOTKANIE Z DZIKIMI ZWIERZĘTAMI (OPCJA DODATKOWA)

Ciekawym urozmaiceniem wypoczynku na wybrzeżu będzie wyprawa do Rezerwatu Shimba Hills oddalonego o ok. 45 min. drogi. Czeka nas wędrówka przez wspaniałe doliny, wzgórza i las tropikalny. Warto wyostrzyć zmysły, by wśród gęstej roślinności wypatrzeć słonie, bawoły, antylopy, żyrafy czy strusie. Zwieńczeniem pieszej wycieczki będą wodospady Sheldrika o wysokości 25 m i możliwość kąpieli w jednym z pobliskich jeziorek. Trekking zajmuje 3–4 godz. Po powrocie do hotelu czas na wypoczynek i kolację.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ (pokój typu standard)

Dzień 6
WYPOCZYNEK W HOTELU

Po aktywnych dniach pora na relaks na wybrzeżu. Leniuchowanie w cieniu kołysanych wiatrem palm należy się czasem każdemu! Z tej perspektywy widać jak dobrze Sonrisa została wkomponowana w otaczającą przyrodę. Kontrastująca biel i pomarańcz hotelu fantastycznie pasują do turkusu oceanu i soczystej zieleni ogrodów. Wszystko to daje poczucie świeżości, nieograniczonej przestrzeni, a przebywanie w tym miejscu sprawia, że nasze wewnętrzne akumulatory ładują się szybciej. Mało która przestrzeń tak sprzyja nabieraniu energii do życia!
Dzień przeznaczymy na relaks na plaży, gdzie delikatny biały piasek spotyka się z turkusową wodą oceanu. Fani aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z oferty pobliskiego Centrum Sportów Wodnych. Można również zostać w hotelu, którego architektura będąca oryginalnym połączeniem różnych stylów i przeplatających się elementów afrykańskich, swahili, kolonialnych i arabskich wykonanych z naturalnych materiałów stwarza idealną atmosferę do błogiego leniuchowania. Warto zwrócić uwagę na zachwycającą kolekcję masek i ozdób z krajów całej Afryki.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ (pokój typu standard)

Dzień 7
ODKRYWANIE TAJEMNIC LASÓW NAMORZYNOWYCH – WIOSKA FUNZI (OPCJA DODATKOWA)

Lasy namorzynowe, zwane także mangrowymi, to niesamowite zbiorowisko roślinne. Dzięki specjalnym przystosowaniom, takim jak na przykład korzenie oddechowe pozwalające roślinie pobrać tlen z powietrza, drzewa porastają całe wybrzeża, tworząc zwarte zielone zarośla opierające się morskim falom. Spływ rzeką Ramisi pozwoli na obserwację różnych gatunków ptaków. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać nawet krokodyle! Odwiedzimy także wioskę Funzi, a lunch zjemy w prawdziwym domu w stylu Swahili. Po południu powrócimy do hotelu na wypoczynek, kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ (pokój typu standard)

Dzień 8
WYPOCZYNEK W HOTELU

Ostatni dzień wypoczynku w Hotelu Sonrisa przed wyjazdem na safari i okazja do korzystania z uroków wizyty na wybrzeżu. Korzystanie z domowej, nieformalnej atmosfery. Architektura będąca oryginalnym połączeniem różnych stylów i przeplatających się elementów afrykańskich, swahili, kolonialnych i arabskich wykonanych z naturalnych materiałów stwarza idealną atmosferę do błogiego leniuchowania. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa obsługa chętnie spełni życzenia gości: przygotuje stolik na plaży pod palmami, zaserwuje owocowy koktajl – na tarasie z widokiem na kilkusetletnie baobaby, w promieniach cudownie zachodzącego afrykańskiego słońca.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ (pokój typu standard)

Dzień 9
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO TSAVO EAST (OPCJA DODATKOWA)

Po śniadaniu wyjedziemy do Parku Narodowego Tsavo East (czas transferu: ok. 6 godz.). Przed wyprawą do Parku zjemy lunch w lodge, a następnie rozpoczniemy pierwsze safari we wschodniej, wyżynnej części parku. Tsavo jest pierwszym parkiem narodowym powstałym na terenie Kenii. Znany jest z występujących tu ogromnych słoni, które niekiedy są… różowe! Wszystko to za sprawą intensywnie czerwonej gleby. Powrót do campu na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Dzień 10
SAFARI W PARKU NARODOWYM TSAVO EAST I WEST (OPCJA DODATKOWA)

Całodniowe safari w Parku Narodowym Tsavo to niezapomniana przygoda. Charakterystycznym elementem tutejszego krajobrazu są olbrzymie baobaby, a także liczne źródła, przy których skupiają się dzikie zwierzęta. Jeziorka zamieszkują hipopotamy i krokodyle. Można tu oglądać również antylopy, zebry, żyrafy i dzikie koty. Poszczególne części parku cechują się odmiennymi krajobrazami, które tworzą ciekawą mozaikę złożoną z różnorodnych, malowniczych widoków. Lunch zjemy w pięknych okolicznościach przyrody. Po safari powrócimy do campu na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Dzień 11
POWRÓT NA WYBRZEŻE DIANI – WYPOCZYNEK

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną na wybrzeże Diani do Hotelu Sonrisa (czas transferu: ok. 6 godz.), gdzie czeka nas posiłek i odpoczynek.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ (pokój typu standard)

Dzień 12
PRZEJAZD DO MOMBASY – WYLOT DO POLSKI

Przedpołudnie to ostatnia okazja do złapania promieni słonecznych na rajskich plażach wybrzeża Diani. Po lunchu przejazd na lotnisko w Mombasie i wylot do Europy.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 13
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Transfer na trasie lotnisko – hotel - lotnisko (minivan z klimatyzacją)
Wyżywienie zgodne z programem
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Ubezpieczenie
Contact
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Mombasa–Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3200–4600 PLN; bilet można rezerwować indywidualnie)
Wyprawy przyrodniczej do Shimba Hills w dniu 5. (koszt dodatkowy: 200 USD od osoby w grupie 1-osobowej, 140 USD w grupie dwuosobowej, 100 USD w grupie 4-osobowej, 85 USD w grupie 6-osobowej)
Safari w PN Tsavo w dniu 9. i 10. (koszt dodatkowy: 850 USD od osoby w grupie 1-osobowej, 550 USD w grupie dwuosobowej, 500 USD w grupie 4-osobowej, 450 USD w grupie 6-osobowej)
Własnych wydatków
Dopłaty do pełnego wyżywienia (3 posiłki dziennie; koszt dodatkowy: 275 USD od osoby)
Dopłaty do willi (koszt dodatkowy: 110 USD od osoby)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
Spływu w dniu 8. (koszt dodatkowy: 70 USD od osoby w grupie 1-osobowej, 35 USD w grupie dwuosobowej, 30 USD w grupie 4-osobowej, 25 USD w grupie 6-osobowej)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD od osoby)
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 165 USD)
Dopłaty do wysokiego sezonu - styczeń/luty/sierpień/wrzesień/październik (koszt dodatkowy: 65 USD od osoby)
Contact