Kilka słów o nas

Poznaj nas lepiej

Dlaczego z nami?

Przed nami wspólna podróż, poznajmy się bliżej

W podróż zabierze Cię jeden z naszych przewodników: pasjonat, ekspert, znawca obyczajów, miłośnik kraju, w którym spędził część życia.

To dzięki doświadczeniom takich ludzi możemy stworzyć nieszablonowy program Twojej wyprawy. Zabierzemy Cię do miejsc, które znamy jak własne i ludzi, którzy są naszymi przyjaciółmi. Weźmiesz udział w wydarzeniach zastrzeżonych dla lokalnej społeczności i doświadczysz tego, co niedostępne dla zwykłych turystów.

  • Wyższy standard
  • Wyższa jakość
  • Większa przygoda
Jedynym naszym zadaniem było rozkoszowanie się przygodą. z opinii o podróżach z Africaline
Czego doświadczysz na wyprawie?

Uczestniczysz, przeżywasz, poznajesz  – a nie biernie obserwujesz. Oto nasza filozofia podróżowania.

Odkryjesz z nami różne światy. Piękno sawanny, dzikość niedostępnej dżungli, ale i komfort ekskluzywnej rezydencji, w której odpoczniesz po całodziennej wyprawie.

Podróż z Africaline to przygoda, która zamienia się w pasję odkrywania. Jeśli jej pragniesz, zapoznaj się z katalogiem podróży i zdecyduj, które oblicze Afryki chcesz zobaczyć jako pierwsze.

Niewielkie, kilkuosobowe grupy

Emocje, które wiążą się z odkrywaniem, lepiej przeżywać w kameralnej atmosferze, w miejscach niedostępnych dla dużych grup turystycznych.

Na wyprawę z Africaline wyruszają zarówno rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół, jak i pojedynczy śmiałkowie, którzy chcą spotkać ludzi o podobnej ciekawości świata. Znajomości te nie kończą się wraz z powrotem do Polski. Sami wiele razy tego doświadczyliśmy.

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność

Odpowiedzialność

Troszczymy się o to, by miejsca, które odwiedzisz Ty i kolejne pokolenia podróżników, zachowały swoje pierwotne piękno, a żyjące w zgodzie z naturą grupy etniczne mogły kultywować swoje tradycje.

Z szacunkiem traktujemy naszych gospodarzy i ich kulturę. Dlatego przykładamy wielką wagę do tego, by spotkanie z naszymi afrykańskimi współpracownikami było autentycznym zetknięciem się z ich tradycją – a nie z jej komercyjnym wydaniem.

Należymy do organizacji wspierających zachowanie lokalnych ekosystemów: East African Wildlife Society, Wild Clubs of Kenya oraz Kenya Association of Tour Operators. W ramach programu „Podróżuj z nami – pomagaj z nami” rozwijamy działalność charytatywną. Blisko współpracujemy z fundacją AAR Beckamnn Trust kierowaną przez naszą wieloletnią przyjaciółkę, Maryjkę Sapieha-Beckmann, córkę księcia Eustachego Sapiehy.

Bezpieczeństwo

W naszych wyprawach biorą udział także rodziny z dziećmi. To dowód na to, że potrafimy zapewnić im komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Podczas wypraw polegamy na profesjonalnym sprzęcie, a do niedostępnych miejsc docieramy, korzystając z rozwijanej przez prawie dwie dekady sieci zaufanych kontaktów.

Jako jedyne polskie biuro podróży posiadamy własny oddział w Kenii. Dzięki temu dla miejscowej społeczności nie jesteśmy tylko kolejnymi mzungu (w języku suahili: białymi lub obcymi) lecz tubylcami. Zbudowaliśmy z naszymi afrykańskimi współpracownikami prawdziwą relację opartą na zaufaniu, co owocuje szczególną troską, jaką otaczają klientów Africaline.

Jak pomagamy?

Wspieramy lokalną społeczność

Dzieci są przyszłością Afryki, dlatego wspieramy szkołę w Wasu Rongai, sąsiadującą z naszą eco lodge’ą – Desert Rose. Przekazujemy szkole suplementy diety i antybiotyki, starając się zapewnić higieniczne warunki do życia i nauki. Planujemy umieszczenie kranów, prysznicy oraz zraszaczy na terenie szkoły, a także postawienie nowych ławek.

Każdy klient naszej lodge’y wspiera szkołę w Wasu Rongai kwotą 10 USD (wliczone w cenę pobytu). Ponadto pracownikami lodge’y są członkowie aż 28 rodzin liczącej 800 mieszkańców wioski. Dbamy o naszych sąsiadów: zwiększyliśmy bezpieczeństwo wioski, wybudowaliśmy wodociąg i zbiornik na 30 000 l wody.

Działamy w organizacjach

East African Wildlife Society

Towarzystwo działające na rzecz ochrony naturalnego dziedzictwa krajów Afryki Wschodniej

Wild Clubs of Kenya

Stowarzyszenie, które podejmuje i wspiera inicjatywy na rzecz ochrony dzikiej przyrody Afryki Wschodniej oraz promuje metody mądrego wykorzystania bogactw naturalnych regionu przez człowieka.

Aktywizujemy zawodowo

Wspieramy osoby przedsiębiorcze, które nie są w stanie rozwinąć działalności ze względu na brak środków na zakup sprzętu. Jedną z osób, której pomogliśmy w rozpoczęciu działalności, jest Sulejman, rybak z Diani Beach, któremu Grzegorz Kępski zasponsorował dłubankę. Teraz Sulejman utrzymuje się z zabierania turystów na rejs.

Współpracujemy z fundacjami

Rhino Ark

Africaline jest jednym ze sponsorów dorocznego rajdu off-road Rhino Charge, którego celem jest zebranie funduszy na ochronę nosorożców i zachowanie ekosystemów kenijskich parków narodowych. Grzegorz Kępski został także zaproszony przez uczestniczki rajdu – córki księcia Eustachego Sapiehy – do wspierania drużyny.

AAR Beckamnn Trust

Fundacja działa na rzecz poprawy warunków życiowych i zapewnienia podstawowej opieki zdrowotnej najuboższym. Założycielką fundacji jest wieloletnia przyjaciółka Africaline, Maryjka Sapieha-Beckmann, którą zachęciliśmy do objęcia szkoły w Wasu Rongai programem Tree for Life. W jego ramach w dziesiątkach szkół na terenie Kenii i Tanzanii dzieci uczone są m.in. sadzenia drzew opałowych.