BUONGIORNO MALINDI!

Wybrzeże Kenii potrafi zachwycać: długie piaszczyste plaże, rafy koralowe, tropikalne ogrody... a co więcej? Zobaczcie sami!
Kraje
Kenia
Ilość osób
6 osób
Termin (10 dni)
08.06.2021 - 17.06.2021
Cena
od 1750 USD / 1000 USD dziecko do 14 lat + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Termin (10 dni)
15.07.2021 - 24.07.2021
Cena
od 1750 USD / 1000 USD dziecko do 14 lat + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Termin (10 dni)
13.08.2020 - 22.08.2020
Cena
1750 USD / 1000 USD dziecko do 14 lat + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Wybrzeże Kenii potrafi zachwycać: długie piaszczyste plaże, rafy koralowe, tropikalne ogrody... Wśród wielu pięknych miejsc warto zwrócić uwagę na spokojne Malindi, które jest mieszanką wpływów kenijskich, arabskich, portugalskich, brytyjskich, ale także, co ciekawe… włoskich. Malindi to bez wątpienia ulubione miejsce wypoczynku Włochów! Właśnie tu skryty jest nasz wyjątkowy butikowy hotel Malindi Dream Garden Kenya, który jest idealną propozycją dla miłośników egzotyki i relaksu. Typowe nadbrzeżne miasto z architekturą w stylu suahili ma odmienny klimat od gwarnej i tętniącej życiem nocnym Diani Beach. W okolicy znajdują się dwa morskie parki narodowe, a tutejsze wody uznawane są za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania i snorkelingu w Afryce Wschodniej! Ciekawym doświadczeniem może być również odkrywanie wybrzeża na rowerze czy wyprawa na emocjonujące safari do znanego Parku Narodowego Tsavo East! Afrykańska sawanna, poszukiwanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku będzie niesamowitym przeżyciem zarówno dla dorosłych jak i dzieci!

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO KENII

Wylot z Warszawy do Nairobi z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO MOMBASY – PRZEJAZD NA WYBRZEŻE MALINDI

Po przylocie do Mombasy wyruszymy w kierunku północnego wybrzeża Malindi (czas transferu: ok. 3 godz.), by w godzinach popołudniowych dotrzeć do kameralnego hotelu Diamonds Dream of Africa 5*, położonego w tropikalnym ogrodzie przy spokojnej plaży. Hotel zaprojektowany jest w lokalnym stylu swahili, w harmonii z naturą. Znajdują się tu ok. 33 przestronne pokoje typu junior suite, duży basen, przestronny tropikalny ogród, spa, siłownia, koktajl bar oraz kilka restauracji. Czas na odpoczynek po podróży oraz odkrywanie hotelu i okolicy. W ramach oferty All Inclusive można również korzystać z aktywności sportowych i rozrywkowych.

Wyżywienie
All Inclusive
Zakwaterowanie

Hotel Diamonds Dream of Africa 5*, https://dreamofafrica.diamondsresorts.com/ (pokój typu Junior Suite)

Dzień 3
MALINDI DIAMONDS DREAM OF AFRICA – WYPOCZYNEK W WYJĄTKOWYM MIEJSCU

Diamonds Dream of Africa to wyjątkowy, kameralny hotel położony w mniej popularnej turystycznie części Kenii, gdzie znajduje się Malindi – miejscowość z prawdziwie włoskim klimatem. Mieszkańcy Italii wybierają się tu na wymarzony wypoczynek na plażach Oceanu Indyjskiego, przy których już od kilku lat często rozbrzmiewa wesołe „Ciao Bella” i „Bongiorno” . Delektując się wspaniałymi widokami, ciszą i spokojem, a także urokami sąsiednich parków morskich (Morski Park Narodowy Malindi oraz Park Morski Watamu) można poczuć jedność z naturą i wszystkimi zmysłami chłonąć ten magiczny zakątek Kenii.

Wyżywienie
All Inclusive
Zakwaterowanie

Hotel Diamonds Dream of Africa 5*, https://dreamofafrica.diamondsresorts.com/ (pokój typu Junior Suite)

Dzień 4
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO TSAVO EAST – EMOCJONUJĄCE SAFARI

Po wczesnym śniadaniu, ok. godz. 06:30 przejazd do Parku Narodowego Tsavo East (czas przejazdu ok. 4 godz. prywatnym minibusem typu safari) i rozpoczęcie emocjonującego safari! Park Narodowy Tsavo to pierwszy i jednocześnie największy narodowy park Kenii. Słynie z występujących tu baobabów i charakterystycznych „czerwonych słoni”. Obserwować można tu również słonie, żyrafy, zebry, antylopy oraz dzikie koty. Ok. godz. 12:00 zakwaterowanie w wyjątkowej lodge Ashnil Aruba i czas na pyszny lunch (napoje do posiłku dodatkowo płatne). Następnie kontynuacja popołudniowego safari i poszukiwanie dzikich zwierząt na afrykańskiej sawannie w godzinie „Simba Time”, kiedy to słońce dostarcza najlepszego światła do fotografii. Obserwacja przyrody i kojących krajobrazów o zachodzie słońca. Ok. godz. 18:00 powrót do lodge na kolację (napoje do posiłku dodatkowo płatne), czas na relaks i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Ashnil Aruba 4* https://www.ashnilhotels.com/aruba/ (pokój typu standard deluxe) lub lodge o podobnym standardzie

Dzień 5
OSTATNIE SAFARI I POWRÓT NA WYBRZEŻE MALINDI

Po wczesnym śniadaniu ok. godz. 07:00 rano wyjazd na poranne safari, rozkoszowanie się ostatnimi widokami na afrykańskie krajobrazy i poszukiwanie dzikich zwierząt. Następnie powrót na wybrzeże Malindi do hotelu Diamonds Dream of Africa 5* i kontynuacja błogiego wypoczynku na plażach wybrzeża Oceanu Indyjskiego w ramach bogatego pakietu All Inclusive.

Wyżywienie
śniadanie w lodge, all inclusive w hotelu
Zakwaterowanie

Hotel Diamonds Dream of Africa 5*, https://dreamofafrica.diamondsresorts.com/ (pokój typu Junior Suite)

Dzień 6
SPACER PO WIOSCE WATAMU – ZWIEDZANIE RUIN GEDE (OPCJA DODATKOWA)

Po śniadaniu czas na wypoczynek w hotelu lub na magicznych plażach Malindi. Opcjonalnie można wybrać się na wycieczkę do lokalnej wioski Watamu lub spacerować po plażach, obserwować rafę koralową. Lunch zjemy w lokalnej restauracji, a następnie udamy się do Gede – nazywanym przez miejscowych miastem-widmem, które słynie z zabytkowych ruin istniejącej tu kiedyś metropolii. Zobaczymy tam opuszczone na przełomie XVI i XVII w. domy, kamienny meczet i inne pozostałości miasta. Po południu powrócimy do hotelu na relaks przy hotelowym basenie lub spacery po plaży o zachodzie słońca.

Wyżywienie
All Inclusive
Zakwaterowanie

Hotel Diamonds Dream of Africa 5*, https://dreamofafrica.diamondsresorts.com/ (pokój typu Junior Suite

Dzień 7
REJS W MORSKIM PARKU NARODOWYM (OPCJA DODATKOWA)

Po śniadaniu czas na leniwy odpoczynek. Chętni mogą wypłynąć w rejs łodzią na tzw. blue safari, podczas którego będziemy podziwiać morskie życie Oceanu Indyjskiego. Safari łodzią ze szklanym dnem, snorkeling i pływanie w ciepłych wodach to obowiązkowe punkty półdniowego programu. Na uczestników czeka również wizyta na Wyspie Piasku oraz smaczny lunch z owocami morza serwowany na łodzi lub na plaży. Powrót do hotelu i popołudniowy relaks.

Wyżywienie
All Inclusive
Zakwaterowanie

Hotel Diamonds Dream of Africa 5*, https://dreamofafrica.diamondsresorts.com/ (pokój typu Junior Suite)

Dzień 8
CHESCHALE I WĄWÓZ MARAFA HELL’S KITCHEN (OPCJA DODATKOWA)

Po śniadaniu relaks i odpoczynek w Malindi. Tego dnia żądni wrażeń wybiorą się na wyprawę do pobliskiego Cheshale i wąwozu Marafa Hell’s Kitchen. Wiatr i deszcz rzeźbiły tę niezwykłą formę w ciągu tysiącleci, nadając tutejszym piaskowcom fantazyjne kształty. W porze deszczowej cały wąwóz wypełnia się wodą, a jej ogromne masy spływają do rzeki, która potem przybiera czerwono-brązową barwę. Formacje skalne są imponujące! Wąwóz Marafa nazywany jest Kuchnią Diabła przez temperaturę, jaka panuje we wnętrzu formacji w najcieplejszej porze roku. Powrót do hotelu na lunch i popołudniowy relaks.

Wyżywienie
All Inclusive
Zakwaterowanie

Hotel Diamonds Dream of Africa 5*, https://dreamofafrica.diamondsresorts.com/ (pokój typu Junior Suite)

Dzień 9
PRZEJAZD DO MOMBASY – WYLOT DO POLSKI

Wczesne przedpołudnie to ostatnia okazja do złapania słońca na rajskich plażach. O odpowiedniej godzinie przejazd na lotnisko w Mombasie (czas transferu: ok. 2,5 godz.) i przelot do Nairobi (czas lotu: ok. 1 godz.). Następnie wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 10
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie. W przypadku wypoczynku na wybrzeżu Malindi możliwe zakwaterowanie w siostrzanych hotelach Sandies Tropical lub Malindi Dream Garden.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Transfer na trasie lotnisko–hotel–lotnisko (minivan z klimatyzacją)
Wyżywienie zgodnie z programem (All Inclusive podczas pobytu na wybrzeżu oraz 3 posiłki podczas safari
2 dniowe safari z anglojęzycznym kierowcą – przewodnikiem w Parku Narodowym Tsavo East
Ubezpieczenie
Zakwaterowanie zgodnie z programem
W ramach oferty All Inclusive w cenie: (codziennie uzupełniany minibarek, możliwe śniadanie do pokoju na życzenie, WI-FI, wszystkie posiłki serwowane są w restauracji Terrace Restaurant lub w restauracji Savanah Restaurant w sąsiednim hotelu Sandies Tropical Village, napoje typu soft drink, woda, lokalne piwo i domowe wino, wybrane lokalne napoje alkoholowe w godzinach 10:00-24:00, raz na pobyt wstęp do SPA MVUA African Rain Spa i możliwość skorzystania z basenów talassoterapii, siłownia, aktywności sportowe i rozrywkowe w ramach animacji w sąsiednim hotelu Sandies Tropical Village; w tym tenis stołowy, bilard, siatkówka plażowa, animacje, ręczniki plażowe, leżaki i parasole przeciwsłoneczne)
Wstępy do parków narodowych i zwiedzanych obiektów
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Mombasa–Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 2900–3500 PLN; bilet można rezerwować indywidualnie)
Wyprawy Watamu & Gede w dniu 6. (koszt dodatkowy: 70 USD w grupie min. 4-osobowej)
Wyprawy Cheshale and Marafa Hell’s Kitchen w dniu 8. (koszt dodatkowy: 90 USD w grupie min. 4-osobowej)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 520 USD)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
Wyprawy Blue Safari / Marine National Park z lunchem w dniu 7. (koszt dodatkowy: 80 USD w grupie min. 5-osobowej)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD od osoby)
Kontakt