DESERT ROSE

Cisza przerywana jedynie okrzykami pawianów, malowniczy zachód słońca oglądany z pobliskiej skały z panoramicznym widokiem na otaczające góry, kameralne domki ukryte wśród zieleni...
Kraje
Kenia
Ilość osób
6 osób
Termin (13 dni)
04.06.2020 - 16.06.2020
Cena
od 3150 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Cisza przerywana jedynie okrzykami pawianów, malowniczy zachód słońca oglądany z pobliskiej skały z panoramicznym widokiem na otaczające góry, kameralne domki ukryte wśród zieleni, w których można schować się przed resztą świata, a wieczorem rozgwieżdżone niebo… Brzmi jak opis ze wspaniałej baśni? Nic bardziej mylnego! To miejsce istnieje naprawdę! Wyprawa do Desert Rose- wyjątkowego miejsca na północy Kenii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zapalony odkrywca, miłośnik przyrody, pasjonat historii, a przede wszystkim entuzjasta wypoczynku w znakomitych warunkach.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO KENII

Wylot z Warszawy do Nairobi z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO NAIROBI – PRZEJAZD DO REZERWATU SHABA

Po wylądowaniu spotkanie z kierowcą i przejazd na północ w kierunku Rezerwatu Shaba (czas transferu: ok. 6,5 godz.). Zakwaterowanie i lunch w lodge. Po południu pierwsza afrykańska przygoda - safari samochodowe. Rezerwat Shaba oferuje prawdziwą mozaikę krajobrazów - od suchej sawanny pod nadrzeczne lasy. To zróżnicowanie sprawia, że to miejsce jest domem dla niezliczonej ilości gatunków zwierząt. Przy jednym ze źródeł w rezerwacie znajduje się lodge Sarova Shaba. Skorzystamy tu nie tylko ze wspaniałej infrastruktury, basenu, wyśmienitej kuchni, lecz także okazji do zasypiania przy odgłosach dzikiej przyrody i obserwacji rozgwieżdżonego nieba.

Wyżywienie
lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 3
REZERWAT SHABA - CAŁODNIOWE EMOCJONUJĄCE SAFARI – ELZA Z AFRYKAŃSKIEGO BUSZU

Po śniadaniu ruszymy na całodniowe safari w Rezerwacie Shaba. Najczęściej spotkamy tu impale, zebry, guźce, oryksy, żyrafy, słonie i pawiany, które dają o sobie znać już z daleka donośnym hałasowaniem. W rezerwacie można spotkać zebrę Grevy’ego, największy i najbardziej zagrożony gatunek zebry. Przerwa na lunch w formie pikniku na łonie natury. Rezerwat Shaba znany jest również z zupełnie innej historii. To tu pracowała z lwami Joy Adams, autorka słynnej powieści “Elza z afrykańskiego buszu” o losach lwicy wychowanej przez ludzi. Wraz z mężem George’em, mieszkając w Afryce, zajmowała się przywracaniem środowisku zwierząt, które urodziły sie w niewoli. Powrót do lodge na kolację.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 4
PRZEJAZD DO DESERT ROSE - NAJBARDZIEJ WYJĄTKOWEJ ECO LODGE W KRAJU

Po śniadaniu przejazd do Desert Rose - lodge należącej do prezesa AFRICAline – Grzegorza Kępskiego. (czas transferu: ok. 7,5 godz.). Późny lunch, odpoczynek po trudach podróży. Desert Rose to miejsce wyjątkowe, stworzone z ogromną dbałością o detale, które są wykonane ręcznie z różnych materiałów- od kamienia po drewno. Wspaniałe widoki na otaczające góry zachwycają nawet najbardziej wymagających. Gośćmi lodge byli m.in. Angelina Jolie i Bruce Willis. Nie ma tu zasięgu telefonicznego ani internetu, można więc naprawdę uciec od cywilizacji! Desert Rose to także wspaniały punkt wypadowy do miejsc, w których turyści bywają niezwykle rzadko lub wcale, o czym przekonamy się sami w kolejnych dniach wyprawy. Wieczorem wspólne podziwianie magicznego zachodu słońca z okolicznej skały i kolacja przy świecach.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 5
DESERT ROSE - TREKKING GÓRSKI - TAŃCE SAMBURU

Po śniadaniu ruszymy na odkrywanie okolicznych gór. Poprowadzi nas lokalny wojownik z plemienia Samburu, który otaczające nas cedrowe lasy zna najlepiej. Wędrówka będzie lekka i przyjemna, a w jej trakcie zatrzymamy się na lunch nad jeziorem. Po południu ruszymy na wędrówkę przez tradycyjne wioski Samburu, gdzie będzie można przyjrzeć się życiu codziennemu plemienia. Po ponad dekadzie bliskiej współpracy ze społecznością Samburu Desert Rose stała się integralną częścią lokalnego życia. Poza zatrudnieniem 30 lokalnych mieszkańców, Desert Rose zbudowaliśmy małą szkołę podstawową i klinikę medyczną. Goście lodge są zawsze zapraszani na lokalne uroczystości od obrzezania po kolorowe przyjęcia weselne, dając gościom rzadki wgląd w życie codzienne i tradycję Samburu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 6
DESERT ROSE - WIZYTA W WIOSCE SAMBURU

Po śniadaniu wybierzemy się z całodzienną wizytą do wioski Samburu. Plemię tworzą koczowniczy pasterze zajmujący sie głównie hodowlą kóz, niekiedy również owiec, bydła i wielbłądów. Lud ten zamieszkuje niskie szałasy z gałęzi przykrytych skórami zwierząt. Domy w wioskach nie mają okien, a w ich wnętrzach unosi sie dym, co zapobiega przyciaganiu much i innych owadów. Oczywiście współcześnie Samburu korzystają ze zdobyczy techniki, jednak nadal pozycje społeczną wyznacza tu wielkość posiadanego stada. Tu nic nie jest wyreżyserowane! Jeden z samburskich wojowników pokaże nam najważniejsze zasady tropienia zwierzyny. Powrot do lodge.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 7
JEZIORO TURKANA - REJS NA WYSPĘ POŁUDNIOWĄ

Przejazd nad Jezioro Turkana (czas transferu: ok. 4 godz.). Największe słone jezioro Afryki zachwyca turkusowym odcieniem. Niezwykły ecosystem zbiornika powstałego w ogromnym rowie tektonicznym sprawił, że część obszaru została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Okolice są właściwie bezludne, a kamienista pustynia wydaje się nieprzyjazna. My jednak udamy się w rejs prostą drewnianą łodzią z silnikiem na Wyspę Południową - zupełnie nieodkryte dla turystyki miejsce! Stając na lądzie poczujemy się jak prawdziwi odkrywcy. “Wyspa tajemnic” pokryta gruba warstwą wulkanicznego pyłu od wieków inspirowała miejscowe plemiona do tworzenia niesamowitych legend o rozmaitych duchach. To wspaniałe miejsce do obserwacji licznych gatunków ptaków, ale również szczyci się jednym z najwiekszych skupisk krokodyli na świecie! Kolacja I zakwaterowanie w skromnym, ale schludnym hoteliku w Loiyangalani – miejsca, którego widok niemal każdemu przywodzi na myśl „Gwiezdne Wojny. Wieczorem podziwianie zachodu słońca z lampką wina i widokiem na taflę Jeziora Turkana.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Palm Shade Hotel*

Dzień 8
WIOSKA EL MOLO - SEKRETNE ŹRÓDŁA - DESERT ROSE

Dzień nad Jeziorem Turkana. Po śniadaniu ruszymy do wioski El Molo, ludu liczącego zaledwie kilkadziesiąt osób. Ich obecność na tych ziemiach jest owiana tajemnicą, a legendy mówią, że potrafili chodzić po dnie jeziora i rozmawiać z krokodylami. El Molo są nazywani Panami Jeziora, a ich wioski nie zmieniły wyglądu od czasu odkrycia obszaru w XIX w. Następnie udamy się do sekretnych źródeł u podnóża wulkanu Kulal. Z każdego z trzech miejsc wypływa woda o zupełnie innych właściwościach. Po południu powrót do Desert Rose I czas na wymianę wrażeń przy szlaneczce ginu z tonikiem (czas transferu: ok. 4 godz.).

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 9
DESERT ROSE - WYPOCZYNEK W WYJATKOWEJ LODGE

Po intensywnym tygodniu w roli odkrywców nowego lądu przychodzi czas na wypoczynek. Nie ma lepszego miejsca na relaks w kameralnych warunkach niż Desert Rose. Każdy domek należący do lodge jest usytuowany tak, aby zapewnić prywatną przestrzeń Gościom. Można więc zaszyć się na cały dzień I wypoczywać w otoczeniu majestatycznej afrykańskiej przyrody lub wybrać się na trekking z piknikiem w okolicy. Wieczorem afrukańskie opowieści przy kominku i szlaneczce dobrego trunku…

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 10
DESERT ROSE - PARK NARODOWY MERU

Po śniadaniu pożegnanie z Desert Rose i przejazd do Parku Narodowego Meru. Lunch i zakwaterowanie w campie. Po południu pierwsze safari w parku narodowym. Położony w samym sercu Kenii jest jednym z najrzadziej odwiedzanych terenów chronionych w kraju. Również tutaj ochroną przyrody zajmowało się małżeństwo Adamsów. Poszukiwanie Wielkiej Piątki z Mt Kenią w tle z pewnością dostarczy wielu wrażeń. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Ikweta Safari Camp, https://www.ikwetasafaricamp.com/*

Dzień 11
PARK NARODOWY MERU - REZERWAT KORA

Po śniadaniu ruszymy na całodniowe safari. Czy uda się tym razem skompletować pełną Wielką Piątkę? Mała popularność parku sprawia, że przyroda jest tu jeszcze bardziej dzika niż gdziekolwiek indziej. Z powodu większej wilgotności powietrza oraz częstszego występowania opadów można tu znaleźć gatunki fauny i flory nie występujące w innych częściach kraju. Lunch w postaci pikniku. Przejazd do Rezerwatu Kora nad rzeką Tana. Teren ten w latach 80. I 90. XX w. zmagał się z ogromną liczbą kłusowników. To tu walczył z nimi George Adamson, mąż autorki słynnej “Elzy z afrykańskiego buszu”. Powrót do campu, kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Ikweta Safari Camp, https://www.ikwetasafaricamp.com/ *

Dzień 12
PARK NARODOWY MERU – PRZEJAZD DO NAIROBI

Przejazd do Nairobi (czas transferu: ok. 6,5 godz.). Lunch podczas przerwy, na trasie. Odpoczynek po długiej podróży, kolacja i nocleg. Zamiast hotelu udamy się do pięknie urządzonych namiotów safari, które pozwolą uciec od miejskiego klimatu stolicy. Otaczające camp ogrody będą idealnym miejscem do wypoczynku po całodziennym transferze.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie

Wildebeest Eco Camp, BB+, namioty deluxe), http://wildebeestecocamp.com/*

Dzień 13
WIZYTA W SIEROCIŃCU DLA SŁONI I CENTRUM ŻYRAF - WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu zwiedzanie Nairobi. Przejazd do najpiękniejszej części stolicy Kenii- Karen. Wizyta w sierocińcu dla słoni, gdzie przywraca się te piękne zwierzęta naturalnemu środowisku. Z kolei czas spędzony w Centrum Żyraf będzie niezwykłą okazją do spotkania oko w oko z długoszyimi pięknościami. Lunch w lokalnej restauracji. Po południu czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 14
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

OPCJONALNIE:
Dni 14-17: WYBRZEŻE DIANI - WYPOCZYNEK
Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o wypoczynek na wybrzeżu Diani w hotelu Sonrisa. To niezwykłe miejsce stworzone w Kenii przez Polkę, Iwonę Strzelecką. Plaża na Diani Beach jest jedną z najpiękniejszych na świecie, z hotelu Sonrisa można spacerować po niej kilometrami. To idealne miejsce na egzotyczne i beztroskie wakacje z dala od tłumów! Cisza, spokój i natura, kameralny charakter hotelu to recepta na idealny wypoczynek.

Wyżywienie: śniadanie

Zakwaterowanie: Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskiego przewodnika AFRICAline (w opcji "z przewodnikiem polskojęzycznym")
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (Toyota Land Cruiser 4x4 typu safari z otwieranym dachem)
Wodę butelkowaną
Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika AFRICAline
Wyżywienie zgodnie programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Nairobi –Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 2800 – 3500 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych (poza pobytem w lodge Desert Rose)
wyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD od osoby)
Dopłaty za wydłużenie wyprawy o 3 noce o pobyt na wybrzeżu Diani (koszt dodatkowy: 650 USD; 100 USD - dopłata za pokój jednoosobowy)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 250 USD)
Kontakt