L’AMOUR DES LEMOURS

Madagaskar to jedno z najciekawszych miejsc na Ziemi. Autorski program „L’amour des lemurs” odsłania Wyspę Lemurów w całej okazałości!
Kraje
Madagaskar
Ilość osób
6 osób
Termin (12 dni)
01.09.2021 - 12.09.2021
Cena
od 1850 EUR + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Termin (12 dni)
14.09.2021 - 25.09.2021
Cena
od 2450 EUR za osobę + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Madagaskar to jedno z najciekawszych miejsc na Ziemi. Autorski program „L’amour des lemurs” odsłania Wyspę Lemurów w całej okazałości! Przed Wami wspaniałe widoki, odkrycia przyrodnicze, jak również spotkania z wieloma gatunkami zwierząt. Madagaskar jest domem nie tylko dla lemurów, ale i wielu gatunków ptaków, kolorowych żab i kameleonów. Esencją wyspy są przede wszystkim uśmiechnięci mieszkańcy, doskonała francuska kuchnia łączącą w sobie intrygujące smaki i zapachy, jak również afrykański chillout! Zwieńczeniem podróży będzie wypoczynek w północnym regionie Ifaty i relaks na tutejszych piaszczystych plażach.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
PRZELOT Z WARSZAWY NA MADAGASKAR

Wylot z Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych. W godzinach wieczornych Przylot do Antananarywy – stolicy Madagaskaru. Transfer do klimatycznego hotelu położonego w centrum miasta (czas przejazdu: ok. 40 min.). Czas na odpoczynek po podróży i nocleg.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Les Trois Metis, http://www.les-trois-metis.com /* (pokoje typu standard)

Dzień 2
PRZEJAZD DO ANTSIRABE – WIZYTA W MANUFAKTURZE ALUMINIUM – PRZEJAZD RIKSZAMI

Dzień rozpoczniemy od krótkiego zwiedzania stolicy Madagaskaru. Następnie opuścimy ją, by udać się na południe, w stronę Antsirabe (czas przejazdu: ok 3,5 godz.). Po drodze będziemy mijać charakterystyczne wioski budowane z cegły, a także zachwycające tarasy ryżowe. Zatrzymamy się w Ambatolampy, gdzie poznamy tajniki wyrobu naczyń z aluminium. Tutejsza manufaktura wyrabia je na użytek całej wyspy. Po lunchu w restauracji ruszymy w dalszą drogę do Antsirabe. Jest to kolonialne miasteczko położone u podnóża masywu wulkanu Ankaratra, na wysokości ok 1500 m n.p.m. Jest uzdrowiskiem i ośrodkiem turystycznym, jak również słynie z kamieni szlachetnych i rikszy zwanych „pousse pousse”. Właśnie nimi przejedziemy przez kolonialną część miasta, gdzie można znaleźć najpiękniejsze ozdoby wykonywane z rogu bydła. Kolacja i nocleg w Antsirabe.

Wyżywienie
śniadanie /lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Antsirabe, Voyageur, http://chambres-voyageur.mg/ * (pokoje typu standard)

Dzień 3
SPACER PO WYŻYNACH HIGHLANDS

Tego dnia czeka nas wyjątkowa wizyta na wzgórzach Highlands. Okolica ma charakterystyczny i unikalny dla Madagaskaru krajobraz, na który składają się wzgórza z wioskami na ich zboczach, gdzie znajdują się domy wykonane z cegieł, a dachy kryte są strzechą. Można tu również zobaczyć dolinę z wielokolorowymi polami ryżowymi, w odcieniach zieleni, ochry, czerwieni i beżu... Ta wspaniała kilkugodzinna wędrówka zaprowadzi nas do autentycznego wiejskiego świata Madagaskaru, gdzie spotkamy lokalnych mieszkańców, którzy chętnie dyskutują z odwiedzającymi ich turystami. Zobaczymy kobiety noszące wiadra wody na głowie, rolników pracujących na polach ryżowych, jak również kowali w ich pracowniach, które od lat wyglądają tak samo. Podczas spaceru towarzyszyć nam będzie przewodnik z lokalnego społeczeństwa, dzięki czemu przyczynimy się do rozwoju regionu i wesprzemy lokalną ludność.

Wyżywienie
śniadanie /lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Antsirabe, Voyageur, http://chambres-voyageur.mg* (pokoje typu standard)

Dzień 4
PRZEJAZD DO RANOMAFANY – PODZIWIANIE RĘKODZIEŁA LUDU ZAFIMANIRY

Po śniadaniu rozpoczniemy podróż do najwyżej położonej części wyspy (czas przejazdu: ok. 2 godz.). Po drodze zatrzymamy się w Ambositrze, by wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych grupy etnicznej Zafimaniry. Lud ten słynie z wyrobu tradycyjnego rękodzieła drewnianego. Co ciekawe, bogato zdobione ornamentami drewniane przedmioty powstają bez użycia gwoździ! Kunszt rękodzielniczy Zafimaniry jest tak unikatowy, że znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dalsza podróż do Ranomafany wiedzie krętymi drogami przecinającymi wyżyny (czas przejazdu: ok. 2,5 godz.). Wykute w zboczach wzgórz tarasy ryżowe tworzą malownicze mozaiki. Jest to obszar zamieszkany przez lud Betsileo znany ze swojej zaciętości w walce. Tradycyjne domy często zdobione są rogami bydła zebu. Na nocleg zatrzymamy się w klimatycznym hotelu, który dysponuje pięknym ogrodem, uroczymi domkami ze skromnymi, ale przyjemnie urządzonymi pokojami. Hotel słynie również z różnorodnych dań kuchni francuskiej i lokalnej.

Wyżywienie
śniadanie /lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Centrest (pokoje typu standard)

Dzień 5
WIZYTA W PARKU RANOMAFANA – PRZEAJAZD DO FIANARANTSOA

Po śniadaniu wyruszymy do Parku Narodowego Ranomafana. Około 3-godzinna piesza wizyta w wilgotnym lesie równikowym pod opieką lokalnego przewodnika będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Park utworzono w celu ochrony gatunku maki złoty z rodziny lemurowatych, który został zaliczony do krytycznie zagrożonych wyginięciem. Przy odrobinie szczęścia można tu wypatrzyć także lemury wełniste, czerwonobrzuche, a nawet endemiczne małpiatki – palczaki madagaskarskie. Wycieczka do rezerwatu jest również okazją do obserwacji bardzo rzadkich gatunków roślin, m.in. różnych odmian storczyków, a także wielu roślin leczniczych. Następne wyruszymy w kierunku lasu deszczowego Fianarantsoa, (czas transferu: ok. 2 godz.). Nocleg spędzimy w kameralnej rezydencji z lat 20., która jest najczystszym przykładem malgaskiej tradycyjnej architektury.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Villa Sylvestre, http://www.villasylvestre.com*, (pokoje typu standard)

Dzień 6
PRZEJAZD I WIZYTA W REZERWACIE ANJA – RANOHIRA – SPOTKANIE Z LEMURAMI KATTA

To ostatni dzień, który spędzimy na Wyżynie Madagaskarskiej. O poranku wyruszymy w drogę do Ambalavao (czas przejazdu: ok. 1 godz.), gdzie odwiedzimy miejscową fabrykę papieru. Świecki proces tworzenia tego papieru z kory morwy Avoha (Bosqueia danguyana) został wprowadzony na Madagaskarze w XV wieku przez pierwszych arabskich imigrantów, którzy chcieli ponownie zapisać Koran. W Ambalavao papier wciąż jest wytwarzany za pomocą tego samego procesu. Po tej wizycie udamy się do malowniczego Rezerwatu Anja – jego pomysłodawcami byli mieszkańcy z okolicznych miast i wiosek, którzy również pracują tam jako przewodnicy (czas przejazdu: ok. 1 godz.). W tym rezerwacie spotkać można lemura katta, który jest głównym punktem poszukiwań odwiedzających Madagaskar. Malownicze górskie krajobrazy również są powodem, by odkryć to miejsce. Po wizycie w rezerwacie kontynuujemy podróż przez region Bara, największy płaskowyż Madagaskaru pokryty zielonym stepem z gniazdami termitów (czas przejazdu: ok. 4 godz.). Zatrzymamy się w miejscowości Ranohira, w której okolicy znajduje się cel kolejnego dnia naszej podróży: słynny masyw Isalo. Nocleg na kameralnym rancho w prostych, ale klimatycznych bungalowach.

Wyżywienie
śniadanie /lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Isalo Ranch, https://www.isalo-ranch.com/ * (pokoje dwuosobowe w bungalowie)

Dzień 7
WIZYTA W PARKU NARODOWYM ISALO

Tego dnia wyruszymy na kilkugodzinną wycieczkę do Parku Narodowego Isalo (czas przejścia: 2–4 godz., w zależności o preferencji grupy). Krajobraz Isalo to dzieło wiatru i wody, które wyrzeźbiły w piaskowcowym płaskowyżu niezwykłe formy. Można tu znaleźć naturalne baseny, głębokie kaniony, skalne urwiska oraz ostańce o rozmaitych kształtach. Obszar charakteryzuje się bardzo suchym klimatem i specyficzną florą, której ciekawym przedstawicielem jest roślina nazywana „słoniową stopą”. Nic dziwnego, że malgaski lud Bara uznał to miejsce za święte, wybierając jaskinie położone wysoko w urwiskach na miejsca pochówku swoich zmarłych. Podczas wyprawy będziemy mieć okazję podziwiać niezwykłe widoki ze wzgórz Isalo, i w takich okolicznościach zjemy lunch w formie pikniku na świeżym powietrzu. Powrót na ranczo i czas na wypoczynek po aktywnej części dnia.

Wyżywienie
śniadanie /lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Isalo Ranch, http://www.isalo-ranch.com *, (pokoje dwuosobowe w bungalowie)

Dzień 8
RANOHIRA – MULTIKULTUROWE ILAKAKA – NAGROBKI PLEMIENIA MAHAFALY – ARBORETUM – TOLIARA – PIASZCZYSTE PLAŻE I WYPOCZYNEK W IFATY

Rano przejedziemy w kierunku wioski Ilakaka. Jest ona znana z bogatych złóż szafiru, które odkryto pod koniec lat 90. XX. Możliwa krótka wizyta w tym miejscu, a następnie zatrzymamy się, aby zobaczyć typowe, kolorowe grobowce w Mahafaly, na których wznoszone są drewniane rzeźby. Następnie odwiedzimy rezerwat Arboretum, który jest ogrodem botanicznym. W przynależącym do niego muzeum zobaczymy dzieła rdzennej ludności. W godzinach popołudniowych, po około 5-godzinnym przejeździe, dotrzemy do miasta Toliara, gdzie udamy się na spacer, a dalej do naszego miejsca noclegowego na wybrzeżu Ifaty, w którym spędzimy najbliższe dni.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Belle Vue, https://www.hotelbellevue.mg/fr_FR/ *, (pokoje typu standard)

Dzień 9
WYPOCZYNEK NA PLAŻACH IFATY

Wypoczynek na spokojnym wybrzeżu Ifaty, na obrzeżach Kanału Mozambickiego. W trakcie kolejnych dni można korzystać z atrakcji hotelowych lub po prostu cieszyć się urokami morza. Za opłatą istnieje możliwość snorkelingu (ok.18 euro/os.), nurkowania (ok. 50 euro/os.) czy wybrania się na rejs w poszukiwania wielorybów (ok. 50 euro/os.). Tych, których ciekawi, co kryje ląd, mogą wybrać się na pieszą wycieczkę po okolicy.

Wyżywienie
śniadanie /lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Belle Vue, https://www.hotelbellevue.mg/fr_FR/ *, (pokoje typu standard)

Dzień 10
WYPOCZYNEK NA PLAŻACH IFATY

To kolejny dzień, który przeznaczymy na wypoczynek na spokojnym wybrzeżu Ifaty i korzystanie z atrakcji hotelowych oraz z uroków morza. I tym razem można wziąć udział w odpłatnych aktywnościach.

Wyżywienie
śniadanie /lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Belle Vue, https://www.hotelbellevue.mg/fr_FR/ *, (pokoje typu standard)

Dzień 11
TOLIARA – ANTANANARYWA – WYJAZD

Po śniadaniu i odpoczynku przejedziemy na lotnisko w Tolierze, by po ok. 2-godzinnym locie wylądować w Antananarywie. W zależności od godziny lotu lunch można zjeść we własnym zakresie w hotelu lub już w stolicy Madagaskaru. To ostatni moment na zakupy pamiątek na bazarze z rękodziełem. Znajdziemy tu duży wybór tradycyjnych produktów koszykarskich, zdobionego drewna, rzeźb, wyrobów z metalu i kamieni półszlachetnych. Wieczorem powrócimy na lotnisko i rozpoczniemy lot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

-

Dzień 12
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

-

Przelot wewnętrzny na trasie Toliara–Antananarywa
Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach nordowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Opiekę polskojęzycznego przewodnika AFRICAline (w opcji z polskojęzycznym przewodnikiem)
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (klimatyzowane minibusy lub busy)
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Antananarywa–Warszawa (koszt dodatkowy 3500–4000 PLN za osobę; bilet można zarezerwować indywidualnie)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy ok. 50 EUR za osobę)
Wizy (koszt dodatkowy: 25 EUR za osobę)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (250 EUR)
Kontakt