MADAGASKAR Z SAINTE MARIE, TSINGY I ALEJĄ BAOBABÓW

Wyprawa w głąb niezwykłego Madagaskaru pachnącego wanilią.
Kraje
Madagaskar
Ilość osób
4 osoby
Termin (19 dni)
10.11.2019 - 28.11.2019
Cena
od 7900 PLN + 2330 EUR
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Fantastyczne krajobrazy skalnych iglic Tsingi de Bemaraha, spacer słynną Aleją Baobabów i obserwacja sympatycznych lemurów zachwycą każdego miłośnika przyrody. Z pewnością niezapomnianych przeżyć dostarczy również przeprawa przez kanał Pangalanes do małych wiosek rybackich czy krótkie rejsy tradycyjnymi pirogami. Doskonałym zwieńczeniem madagaskarskiej przygody będzie wypoczynek na Wyspie Sainte Marie, gdzie chętni będą mogli udać się na poszukiwanie śladów pozostawionych tu przez prawdziwych piratów!

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY NA MADAGASKAR

Wylot do Antananarywy, stolicy Madagaskaru z przesiadką w jednym z europejskich lub afrykańskich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
LĄDOWANIE W ANTANANARYWIE

Po wylądowaniu i odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (czas przejazdu: ok. 1 godz.). Zameldowanie, czas wolny, kolacja.

Wyżywienie
kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Brajas ***, http://www.hotelbrajas.com/

Dzień 3
ZWIEDZANIE ANTANANARYWY – PRZELOT DO MORONDAVY

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Antananarywy. Wizyta w ruinach le Palais de la Reine (Pałacu Królowej) wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, podziwianie panoramy miasta oraz widoku na jezioro Anosy z punktu położonego ponad zabudowaniami miasta. Przejazd główną aleją miasta – Aleją Niepodległości. Następnie transfer na lotnisko (ok. 1 godz.), skąd polecimy do Morondavy, niedużego portowego miasta na zachodnim wybrzeżu Madagaskaru (czas lotu: ok. 1 godz.). Przylot wczesnym popołudniem. Transfer do hotelu przy plaży nad kanałem Mozambickim (czas przejazdu: ok. 30 min). Czas wolny, spacer po mieście, plażowanie. Wieczorem kolacja w znanej z perfekcyjnie podawanych owoców morza włosko-francuskiej restauracji.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Aux Sables d’Or***

Dzień 4
MORONDAVA – BEKOPAKA

Rano, po bardzo wczesnym śniadaniu, ruszymy w kierunku miasteczka Bekopaka, położonego w sąsiedztwie Parku Narodowego Tsingi de Bemaraha. Niecałe 100 kilometrów od wyjazdu z Morondavy przekroczymy rzekę Tsiribihina (czas przejazdu: ok. 2 godz.). Przerwa na lunch w Belo sur Tsiribihina. Dalsza droga w kierunku parku narodowego zachwyci krajobrazami (czas przejazdu: ok. 3 godz.). Po drodze zobaczymy również pierwsze baobaby. Późnym popołudniem dotrzemy do Bekopaki. Zameldowanie w hotelu, kolacja, czas wolny.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Olympe de Bemaraha*** (bungalowy/pokoje), http://www.tsingy-olympedubemaraha.com/

Dzień 5
PARK NARODOWY TSINGI – KSIĘŻYCOWE KRAJOBRAZY – WISZĄCE MOSTY - WĘDRÓWKA WŚRÓD SKALNYCH IGLIC

Po śniadaniu wizyta w największym na Madagaskarze Parku Narodowym Tsingi de Bemaraha wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Fenomenalny, górski obszar, gdzie wędruje się skalnymi labiryntami, by dotrzeć do punktów widokowych, z których można podziwiać niesamowite, księżycowe krajobrazy tworzone przez wapienne iglice, dochodzące do kilkudziesięciu metrów wysokości. Gdzieniegdzie pomiędzy szczytami rozpostarte są wiszące mosty, po których na druga stronę mogą przejść odważni, niemający lęku wysokości turyści. Wśród skał w leśnych kanionach żyje wiele endemicznych gatunków zwierząt, w tym lemury i kameleony. W dolnej części masywu można odkrywać liczne jaskinie. W trakcie dnia możliwość zorganizowania pikniku na łonie natury. Trasa kończy się przełomem rzeki Manambolo. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Kolacja, czas wolny.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Olympe de Bemaraha*** (bungalowy/pokoje), http://www.tsingy-olympedubemaraha.com/

Dzień 6
PARK NARODOWY KIRINDY – IMPONUJĄCE BAOBABY

Po śniadaniu powrót w kierunku Morondavy. Po przekroczeniu rzeki Tsiribihina i lunchu w Belo sur Tsiribihina, przejedziemy do Parku Narodowego Kirindi Mitea (czas przejazdu z Belo sur Tsiribihina ok. 1 godz.). Na tym obszarze chronionym występuje bardzo zróżnicowana flora. Szczególny walor parku stanowią trzy gatunki baobabów, w tym efektowny baobab Grandidiera. Wiele występujących tu zwierząt to endemity! Dojazd do hotelu późnym popołudniem, zakwaterowanie, kolacja czas wolny.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Le Relais de Kirindi*** (bungalowy), http://www.relaisdukirindy.com/

Dzień 7
PARK NARODOWY KIRINDY – OBSERWACJA LEMURÓW – ALEJA BAOBABÓW – MORONDAVA

Po śniadaniu wizyta w suchym i pełnym baobabów lesie w Parku Narodowym Kirindy. Obserwacja lemurów i jeżeli będzie nam sprzyjać szczęście - drapieżnych foss madagaskarskich. Odwiedziny „zakochanych” baobabów. Po lunchu powrót do Morondavy słynną Aleją Baobabów. To miejsce, które jest symbolem Madagaskaru. Przypuszczalny wiek drzew to ponad 700 lat! Co ciekawe miejscowa ludność jest zdania, że baobaby to drzewa rosnące…korzeniami do góry! Po południu dotarcie do Morondavy (czas przejazdu ok 1 godz.). Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Aux Sables d’ Or*** (bungalowy/pokoje)

Dzień 8
PRZEJAZD DO ANTSIRABE – WIECZÓR MALGASKIEJ PIOSENKI

Po śniadaniu ruszymy w kierunku Antsirabe (czas przejazdu: ok. 8 godz.). Po drodze postój przy jeziorze Tritriva, lunch w lokalnej restauracji. Późnym popołudniem przyjazd do wspomnianego Antsirabe – dawnej francuskiej stacji klimatycznej, niegdyś bardzo znanego i licznie odwiedzanego kurortu, gdzie wszystko wygląda tak, jakby czas zatrzymał się w epoce kolonialnej. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja w bardzo klimatycznej restauracji, gdzie często organizowany jest wieczór malgaskiej piosenki.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Les Chambres du Voyageur***, http://chambres-voyageur.mg/

Dzień 9
PRZEJAŻDŻKA RIKSZAMI - PRZEJAZD DO ANDASIBE – WIZYTA W TRADYCYJNEJ WYTWÓRNI NACZYŃ ALUMINIOWYCH

Rano, po śniadaniu, przejażdżka lokalnymi rikszami (pousse-pousse). Następnie przejazd do Andasibe (czas transferu: ok. 6,5 godz.). Droga prowadzić będzie przez malownicze krajobrazy płaskowyżu „czerwonej wyspy”, której gleba przybiera właśnie taką nieco nierealną barwę. Na naszej trasie odwiedzimy lokalne wytwórnie rzemieślnicze. Przewidziana jest wizyta w tradycyjnej wytwórni aluminiowych naczyń w Ambatulambo. Przerwa na lunch, a następnie wizyta w ośrodku, gdzie zgromadzone są liczne gatunki kameleonów i tropikalnych żab. Po minięciu Moramanga, handlowej miejscowości na trasie, przyjazd do hotelu, kolacja, czas wolny.

Wyżywienie
śnadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Feon ny Ala** (bungalowy)

Dzień 10
REZERWAT ANALAMAZOATRA – LEMURY INDRI-INDRI – PRZEJAZD 4X4 NAD JEZIORO ROSOABE – PRZEPRAWA PRZEZ KANAŁ PANGALANES

Po śniadaniu wizyta w Rezerwacie Analamazoatra i podziwianie unikalnej dla Madagaskaru flory, rozlicznych gatunków storczyków, w tym wanilii oraz obserwacja największego gatunku lemurów Indri-Indri. Po zwiedzaniu rezerwatu przerwa na kawę, a po niej przejazd w kierunku Oceanu Indyjskiego, do Kanału Pangalanes. W ciągu niecałych trzech godzin drogi, powietrze z rześkiego stanie się wilgotne i ciepłe, a wysokość z wyjściowego dla Andasibe prawie 1000 m spadnie do kilku m n.p.m. Po lunchu w Brickaville, przesiądziemy się do czekających pojazdów 4×4 i ruszymy emocjonującą, pełną nierówności trasą nad słodkowodne Jezioro Rosoabe (czas transferu: ok. 1 godz.). Tu czeka nas prawie dwugodzinna przeprawa przez jeziora i kanał Pangalanes do hotelu. Po drodze obserwować będziemy dziewicze krajobrazy oraz piękny zachód słońca. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Pangalanes Jungle Nofy*** (bungalowy)

Dzień 11
REZERWAT LEMURÓW – WIZYTA W WIOSCE RYBACKIEJ - WYPOCZYNEK

Rano, po śniadaniu przeprawa łodzią na drugą stronę jeziora Ampitabe i zwiedzanie prywatnego, należącego do hotelu Palmarium, naturalnego rezerwatu lemurów, które są tutaj na wyciągnięcie ręki. Następnie krótka wizyta w okolicznej wiosce rybackiej i powrót brzegiem jeziora do hotelu Palmarium na lunch. Powrotna przeprawa przez jezioro i transfer do hotelu. Czas wolny, popołudniowe plażowanie. Wieczorem kolacja.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Pangalanes Jungle Nofy *** (bungalowy)

Dzień 12
PRZEPRAWA DO TOAMASINY – PRZEJAZD DO FOULPOINTE

Po śniadaniu przeprawa łodzią do Toamasina (Tamatave). Po dopłynięciu przesiadka do czekającego na nas małego autobusu. Przerwa na lunch w największym porcie Madagaskaru. Objazd, zwiedzanie miasta z okien pojazdu i wczesnym popołudniem wyjazd do Foulpointe lub do Mahambo (miejsca oddalone są od siebie o 20 km, ok. 2-2,5 godz.). Droga wiedzie przez teren nizinny, z malowniczymi rozlewiskami i licznymi wioskami. Późnym popołudniem dojazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Manda Beach*** w Foulpointe (bungalowy) lub Hotel La Pirogue *** w Mahambo (bungalowy)

Dzień 13
REJS NA WYSPĘ SAINTE MARIE (NOSY BORAHA)

Po śniadaniu przejazd do malutkiego portu w Mahambo, gdzie podróżni przesiądą się na największy prywatny statek pasażerski przewożący lokalnych mieszkańców oraz turystów pomiędzy wyspą Madagaskar a wysepką Sainte Marie– El Condor (długość: 50 kilometrów; czas rejsu: ok. 3 godz.). Po dopłynięciu do Ambodifotatra – stolicy wyspy, transfer do hotelu, czas wolny, kolacja.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Lakana*** (bungalowy)

Dzień 14
SAINTE MARIE (NOSY BORAHA) – WIZYTA NA PLANTACJI WANILII I KAWY – REJS PIROGAMI WŚRÓD LASÓW NAMORZYNOWYCH

Pierwszy dzień zwiedzania wyspy (płatne dodatkowo) lub odpoczynek i plażowanie. Chętni udadzą się na przejazd przez dziewiczy tropikalny las. Tego dnia będzie można zapoznać się z florą i fauną wyspy, spotkać urocze lemury, zwiedzić plantację przypraw m.in. wanilii i kawy. Wyprawa pirogami wśród lasów namorzynowych znanych również jako lasy mangrowe. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Lakana*** (bungalowy)

Dzień 15
SAINTE MARIE (NOSY BORAHA) – CMENTARZ PIRATÓW

Tego dnia chętni odkrywać będą wschodnią część wyspy (płatne dodatkowo). Wśród atrakcji: kąpiel w naturalnie wydrążonym przez wody wodospadu basenie, wizyta w najstarszym kościele na wyspie i odwiedziny cmentarza piratów. Wyspa Sainte Marie, która nazwę zawdzięcza portugalskim odkrywcom, była w XVII wieku jedną z głównych kryjówek piratów na Oceanie Indyjskim. Dla miłośników wypoczynku dalsze plażowanie, z możliwością wynajmu quadów lub skuterów i samodzielnego zwiedzania wyspy (płatne dodatkowo). Można także spędzić dzień na wynajętej do połowu dużych ryb łodzi motorowej (płatne dodatkowo). Wieczorem kolacja.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Lakana*** (bungalowy

Dzień 16
REJS DO SOANIERANA IVONGO – PRZEJAZD DO TOAMASINY (TAMATAVE)

O świcie przejazd do portu w Ambodifotatra i transfer łodzią motorową do Soanierana Ivongo- miasteczka na wyspie Madagaskar. Podczas rejsu będzie można obserwować wschód słońca na tle oddalającej się Sainte Marie. Po niecałych dwóch godzinach znajdziemy się na lądzie, gdzie czekać na nas będzie minibus. Droga do Toamasina przebiega wzdłuż dzikich plaż i lagun, brzegi porośnięte są palmami kokosowymi (czas transferu: ok. 4 godz.). Około południa staniemy na wypoczynek w Foulpointe, gdzie chętni będą mogli się wykąpać w oceanie lub w hotelowym basenie. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Toamasinie.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 17
PRZEJAZD DO ANTANANARYWY – NOCNE ŻYCIE STOLICY MADAGASKARU

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez plantację palm, z których owoców wyrabia się olej palmowy. Będziemy mogli obserwować dynamicznie zmieniające się krajobrazy, gdyż droga od Brackville do Antananarywy pnie się do góry, serpentynami aż do wysokości prawie 1400 metrów n.p.m. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu (czas całodziennego transferu: ok. 7,5 godz.). Zakwaterowanie i kolacja. Dla chętnych fakultatywne wyjście do słynnego na Madagaskarze klubu nocnego – Cabaret Le Glacier.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Brajas***, http://www.hotelbrajas.com/

Dzień 18
WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu czas na ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym targu. Lunch w restauracji blisko lotniska. Przejazd na lotnisko (ok. 1 godz.). Wylot do Polski.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 19
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Antananarywa – Warszawa
Opiekę polskojęzycznego przewodnika
Wyżywienie zgodnie programem
Ubezpieczenie
Przelot wewnętrzny na trasie Antananarywa – Morondava
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (Toyota Land Cruiser 4x4 typu safari, mikrobus), łódź motorowa na trasie Brickaville – kanał Pangalanes – Tamatave (Toamasina), luksusowy statek na trasie na Sainte Marie, łódź motorowa na trasie z Sainte Mare
Kontakt
Wizy (koszt dodatkowy: ok. 30 EUR)
Opłat w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach oraz opłat za lokalnych przewodników (koszt dodatkowy: ok. 180 EUR za osobę)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 350 EUR)
Napojów alkoholowych i bezalkoholowych
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 80 EUR za osobę)
Kontakt