MZUNGU I GORYLE

Tam, gdzie wschodnioafrykańska sawanna spotyka dżunglę Afryki zachodniej, odnajdziesz prawdziwą perłę kontynentu.
Kraje
Uganda
Ilość osób
6 osób
Termin (16 dni)
04.07.2021 - 19.07.2021
Cena
od 5200 USD + bilet lotniczy
Cena z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Tam, gdzie wschodnioafrykańska sawanna spotyka dżunglę Afryki zachodniej, odnajdziesz prawdziwą perłę kontynentu. Uganda oczarowała młodego Winstona Churchilla, który określał ją jako „bajkę” i „wspaniały nowy świat”, wyróżniający się nawet na tle innych cudów Czarnego Lądu. Co wywołało tak wielki zachwyt brytyjskiego męża stanu?
Wyobraź sobie kraj, w którym w ciągu jednej doby możesz zobaczyć zarówno otulone gęstą mgłą górskie szczyty, jak i skąpaną w słońcu sawannę pełną dzikich zwierząt. W jednej chwili odkrywasz niedostępne dla turystów okolice rozległych jezior, by zaraz wyruszyć na spotkanie z władcami dżungli – gorylami górskimi.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
PRZELOT Z WARSZAWY DO UGANDY

Wylot z Polski do portu lotniczego Entebbe z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.
Po przylocie przejazd do komfortowego hotelu na kolację i nocleg. Możliwość przechadzki nad jedno z najsłynniejszych Jezior Afryki – Jezioro Wiktorii. Czas na spacer po plaży i wypoczynek po długiej podróży.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Entebbe, Papyrus Guesthouse, https://www.papyrusguesthouse.com/*

Dzień 2
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO WODOSPADÓW MURCHISONA – PIERWSZE SAFARI W UGANDZIE

Po śniadaniu wyruszymy w drogę do Parku Narodowego Wodospadów Murchisona (czas transferu: ok. 6 godzin). Swoją nazwę zawdzięcza on wodom Nilu spadającym z 43 metrów poprzez szczelinę w uskoku Doliny Ryftowej. W trakcie wyprawy zjemy lunch w lokalnej restauracji na trasie. Po dotarciu do lodge wyjedziemy na popołudniowe safari. Wieczorem odpoczniemy po podróży, następnie kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 3
SAFARI W PARKU NARODOWYM WODOSPADÓW MURCHISONA – REJS ŁODZIĄ WZDŁUŻ NILU

Przed nami drugi dzień safari. Wielki Nil przecinający bezkresną sawannę tworzy nie tylko piękny wodospad, ale i optymalne warunki do życia dla setek tysięcy zwierząt. W odwiedzanym przez nas parku żyją słonie, żyrafy, bawoły, lwy i antylopy. W wodach Nilu chłodzą się także olbrzymie skupiska hipopotamów i krokodyli. Rzekę odwiedzają tysiące ptaków, w tym bardzo rzadkie trzewikodzioby. Po południu wypłyniemy w rejs łodzią wzdłuż Nilu, a na kolację i nocleg wrócimy do lodge.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 4
MALOWNICZY PRZEJAZD BRZEGIEM JEZIORA ALBERTA – GÓRY KSIĘŻYCOWE

Po śniadaniu opuścimy tereny Parku i pojedziemy brzegiem jeziora Alberta – jednego z Wielkich Afrykańskich Jezior – do lodge położonej w pobliżu Parku Narodowego Kibale, w którym można obserwować populację szympansów (czas przejazdu: ok. 8 godz.). Po drodze zatrzymamy się na lunch, a w godzinach popołudniowych dotrzemy do naszego miejsca noclegowego, gdzie odpoczniemy po podróży.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 5
TREKKING W LESIE DESZCZOWYM KIBALE – OBSERWACJA SZYMPANSÓW

Po porannej kawie wyruszymy na wyprawę do dżungli zamieszkanej przez szympansy. Podczas kilkugodzinnego (szacowany czas: ok. 4 godzin) trekkingu po terenie bez przewyższeń spotkamy się z jednym z najbliższych nam genetycznie gatunków zwierząt. Szympansy potrafią tworzyć narzędzia, posługiwać się nimi i rozwiązywać proste problemy. Cechują się także inteligencją emocjonalną – przeżywają żałobę, podziwiają zachody słońca. Spotkanie z tymi niezwykłymi zwierzętami będzie niezapomnianym doświadczeniem. Po lunchu przejazd na plantację wanilii. Popołudniowe wędrówki wzmogą apetyt na cudowną kolację przy świecach i gwiazdach. Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 6
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO KRÓLOWEJ ELŻBIETY

Po śniadaniu wyruszymy w drogę do Parku Narodowego Królowej Elżbiety malowniczą trasą u podnóży Gór Księżycowych. Sięgające ponad 5000 m n.p.m. śnieżne szczyty górują ponad dżunglą. Po drodze zatrzymamy się na lunch pomiędzy Ziemią a Niebem. Po przekroczeniu równika i dotarciu do Parku, zakwaterujemy się w lodge by jeszcze po południu rozpocząć kolejną przygodę w Parku Narodowym (czas przejazdu: ok. 4 godz.).

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Queen Elizabeth Bush Lodge, http://www.naturelodges.biz/the-bush-lodge/*

Dzień 7
SAFARI W PARKU NARODOWYM KRÓLOWEJ ELŻBIETY – REJS PO KANALE KAZINGA

Po śniadaniu wyruszymy na poranne safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety, a następnie wrócimy na lunch do lodge. Kolejna wyprawa, jaka czeka nas tego dnia, to przejazd nad kanał Kazinga. 31-kilometrowy kanał łączący Jeziora Edwarda i Jerzego jest ostoją ponad 60 gatunków ptaków. To również świetne miejsce do obserwacji ssaków, które przychodzą tam napić się wody lub zażyć kąpieli. Rejs łodzią (z innymi pasażerami) będzie okazją do bliskich spotkań z setkami hipopotamów, bawołów, a także ze stadami słoni leniwie wędrujących wzdłuż brzegu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Queen Elizabeth Bush Lodge, http://www.naturelodges.biz/the-bush-lodge/*

Dzień 8
LWY W ISHASHA – PRZEJAZD DO NIEPRZENIKNIONEGO LASU BWINDI

Opuścimy Park Narodowy Królowej Elżbiety, by wyruszyć w drogę do Nieprzeniknionego Lasu Bwindi, położonego na granicy z Rwandą i Kongiem (czas przejazdu: ok. 6 godz.). Po drodze, w regionie Ishasha, będziemy mogli obserwować niezwykłą populację lwów wylegujących się na drzewach. Cała droga obfituje w unikatowe widoki zwierząt w ich naturalnym środowisku i pięknych, dzikich terenów Ugandy. Lunch w postaci lunchboxów zjemy podczas przejazdu. Po południu zakwaterujemy się w lodge, a wieczorem omówimy reguły trekkingu po terenie zamieszkałym przez goryle. Z racji ochrony spokoju nielicznych już rodzin goryli spotkania z nimi odbywają się w małych grupach, z przestrzeganiem specjalnych zasad zachowania.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Nkuringo Bwindi Gorilla Lodge, https://www.mountaingorillalodge.com/*

Dzień 9
NIEPRZENIKNIONY LAS BWINDI – TREKKING W POSZUKIWANIU GORYLI GÓRSKICH

Po dotarciu na skraj dżungli rozpoczniemy trekking w głąb gęstego, deszczowego lasu w towarzystwie strażników parku. Nieprzenikniony Las Bwindi to jeden z najbogatszych ekosystemów Afryki, a od 1994 r. znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. To jedno z zaledwie dwóch miejsc na świecie, gdzie można obserwować krytycznie zagrożone wyginięciem goryle górskie w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia i po zaakceptowaniu naszej obecności przez przywódcę stada będziemy mogli zobaczyć zwierzęta w pełnej krasie. Czas trekkingu wynosi od 4 godzin do 8 godzin. Lokalizacja szympansów i goryli zmienia się codziennie, gdy szukają pożywienia w lesie, dlatego też odległość a także czas trwania wędrówki są od tego uzależnione. Wizyta trwa ok. 1 godzinę, podczas niej można obserwować naturalne zachowania goryli. Po południu powrócimy do lodge na lunch i wspólne oglądanie zdjęć z trekkingu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Nkuringo Bwindi Gorilla Lodge, https://www.mountaingorillalodge.com/*

Dzień 10
PRZEJAZD NAD JEZIORO BUNYONYI – WIZYTA U PIGMEJÓW

Po śniadaniu wyruszymy nad jezioro Bunyonyi (czas transferu: ok. 4 godz.). Po drodze zatrzymamy się w wiosce rdzennych mieszkańców Ugandy – Pigmejów. Będzie to osobiste spotkanie z „ludźmi lasu”, zaskakującymi wzrostem i umiejętnością przeżycia w trudnych, tropikalnych warunkach. Przejazd brzegiem jeziora Bunyonyi dostarczy wspaniałych widoków, a podczas lunchu w lodge będziemy mogli napawać się nim jeszcze dłużej. Popołudnie warto wykorzystać na kąpiel w jeziorze, spacery, wypożyczenie łódki lub obserwację setek ptaków. Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 11
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO JEZIORA MBURO

Tego dnia wyruszmy do jednego z najpiękniejszych parków narodowych w Ugandzie – Parku Jeziora Mburo (czas przejazdu: ok. 6 godz.), który zachwyca zapierającym dech w piersiach widokami. Po południu wypłyniemy w rejs łodzią po jeziorze, podczas którego będziemy mogli podziwiać dziką przyrodę, w tym ogromne ilości różnorodnych ptaków. Zakwaterowanie w lodge, kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 12
PIESZE SAFARI W PARKU NARODOWYM JEZIORA MBURO – REJS PO JEZIORZE

Tego dnia przeżyjemy niezwykłe emocje podczas pieszego safari. Wędrówka będzie okazją, by podglądnąć życie mieszkańców buszu, zobaczyć liczne antylopy i zebry – występuje ich tu największa ilość ze wszystkich parków narodowych w Ugandzie. Lunch i kolację zjemy w lodge. Chętni będą mogli wybrać się na safari konne (płatne dodatkowo). Nocleg w lodge przy odgłosach buszu. Możliwość wzięcia udziału w nocnym safari w poszukiwaniu lampartów (płatne dodatkowo).

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 13
PRZEJAZD DO JINJY – PRZYGOTOWANIA DO RAFTINGU NA NILU

Po śniadaniu wyjedziemy do miejscowości Jinja nad Nilem Białym, będącej bazą wypadową dla chcących spróbować swych sił w jednym z najsłynniejszych raftingów rzecznych świata (czas przejazdu: ok. 7 godz.). Lunch zjemy po drodze w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie na kempingu nad Nilem. Kolacja i noc nad szumiącą rzeką.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Source Of The Smile Hotel & Guesthouse, http://www.sourceofthesmile.com/*

Dzień 14
RAFTING NA NILU – JEDEN Z NAJSŁYNNIEJSZYCH W AFRYCE!

Po śniadaniu odbędziemy szkolenie z zasad bezpieczeństwa podczas spływu i obsługi sprzętu pontonowego. Ostatni moment na decyzję i… rozpoczyna się wodna przygoda na Nilu Białym! Widowiskowe progi wodne, mimo że ich widok podnosi adrenalinę, są w zasadzie bezpieczne, zwłaszcza jeśli stosuje się zasady przedstawione przez instruktorów. Na regenerację sił zatrzymamy się w zatoczce przy wyspie, gdzie można swobodne popływać i zjeść lunch. Chwilę później znów wrócimy na ponton w rwący nurt rzeki. Po zakończeniu raftingu czeka nas pełen opowieści wieczór w lodge przy kuflu… Nile Beer.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Source Of The Smile Hotel & Guesthouse, http://www.sourceofthesmile.com/*

Dzień 15
PRZEJAZD DO KAMPALI – ZWIEDZANIE MIASTA – ZAKUPY PAMIĄTEK – WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu wyjedziemy do Kampali na zwiedzanie stolicy Ugandy (czas transferu: ok. 5 godz.). Kampala słynie z pięknego położenia, przyjaznych mieszkańców, nocnego życia oraz ciekawie zachowanego kolonialnego charakteru. Po lunchu (płatny dodatkowo) warto wykorzystać ostatnią chwilę na zakup pamiątek. Wczesną kolację zjemy w hotelu w Entebbe (płatna dodatkowo), gdzie do dyspozycji gości zostanie oddany pokój hotelowy do odświeżenia się przed podróżą (płatny dodatkowo). Transfer na lotnisko w Entebbe. Wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 16
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika AFRICAline (w opcji „z polskojęzycznym przewodnikiem”)
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Opiekę anglojęzycznego kierowcy - przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa– Entebbe–Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3500 – 4000 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 60 USD za osobę)
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 700 USD)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD od osoby)
Własnych wydatków
Dopłaty do wysokiego sezonu (styczeń, luty, czerwiec – wrzesień, grudzień; koszt dodatkowy: 600 USD od osoby)
Nocnego safari (w dniu 12) 100 USD za samochód (koszt do podziału między uczestników
Kontakt