NAMIBIA – PLANETA MARS

To wyprawa-marzenie dla fotografów i miłośników fantastycznych krajobrazów.
Kraje
Namibia
Botswana
Zimbabwe
Ilość osób
6 - 9 osób
Termin (18 dni)
05.11.2021 - 22.11.2021
Cena
od 4995 EUR + bilety lotnicze (od 3915 EUR skrócona wersja 14-dniowa)
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

To wyprawa-marzenie dla fotografów i miłośników fantastycznych krajobrazów. Trudno odnaleźć w Afryce widoki piękniejsze od kaskad Wodospadów Wiktorii, „marsjańskich” skał Damaralandu, czerwonych wydm Sossusvlei czy rozległego solniska Parku Narodowego Etoszy. Dla fascynatów odmiennych kultur ta podróż będzie niezwykle cenną lekcją. Plemię Himba żyje tu w zgodzie z naturą od setek lat. Skórę kobiet zdobi czerwona ochra, a po sposobie ułożenia fantazyjnej fryzury można określić ich „stan cywilny”. Zaś dla plemienia Herero czas zatrzymał się w epoce kolonialnej. Wiktoriańskie stroje kobiet oraz nakrycia głowy w kształcie rogów bawoła wyrażają unikatową mieszankę dwóch kultur – zachodnioeuropejskiej oraz afrykańskiej. Do świata obu plemion powoli wdziera się nowoczesność. Być może to Twoja ostatnia szansa, by na własne oczy zobaczyć ludzi, którzy trwają w swojej tradycji od tak dawna.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO NAMIBII

Wylot do Zimbabwe z przesiadką we Frankfurcie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO WINDHUKU, PRZEJAZD DO P.N. ETOSZY

Przylot do Windhuku rano. Odbiór bagażu i uzyskanie wiz „on arrival”. Spotkanie z polskim kierowcą-przewodnikiem. Wyjazd na północ, w stronę Parku Narodowego Etoszy. Po drodze przystanki na odświeżenie się, lunch, drobne zakupy (całkowity czas przejazdu – ok. 6 godz.). Późnym popołudniem dotarcie do lodge położonej u południowej bramy parku. Czas na odpoczynek. Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie
kolacja
Zakwaterowanie

Toshari Lodge, https://toshari.com/

Dzień 3
SAFARI W PARKU NARODOWYM ETOSZY

Po wczesnym śniadaniu safari w Parku Narodowym Etoszy obejmującym tereny leżące przy olbrzymim wyschniętym jeziorze. Ze względu na ogromną koncentrację zwierząt, park uważany jest za jeden z najsłynniejszych w Afryce. Występujące tu źródła wody przyciągają dzikie zwierzęta. Przed Państwem okazja do zobaczenia lwów, dużych stad słoni, żyraf, zebr, antylop, a być może gepardów czy lamparta. Park słynie również z dużej populacji rzadkich czarnych nosorożców. Podczas safari przerwa na lunch (dodatkowo płatny) a następnie kontynuacja safari. Wieczorem powrót do lodge na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie/kolacja
Zakwaterowanie

Toshari Lodge, https://toshari.com/

Dzień 4
SAFARI W ZACHODNIEJ CZĘŚCI P.N. ETOSZY - PRZEJAZD DO OPUWO

Po wczesnym śniadaniu czeka Państwa safari w zachodniej, bardziej odludnej części Etoszy, która jest prawdziwym królestwem zwierząt. Następnie wyjazd z parku bramą zachodnią. To początek wyprawy do najbardziej niezwykłego zakątka Namibii – Kaokolandu. Przyjazd do miasteczka Opuwo (od bramy parku do Opuwo – ok. 2,5 godz.). Możliwość spotkania przedstawicieli ludów Herero i Himba spacerujących po ulicach miasta. Zaskakujący kontrast między tymi dwoma grupami jest wręcz niewiarygodny. Himba są nad wyraz skąpo ubrane, a kobiety Herero noszą majestatyczne wiktoriańskie suknie do ziemi. Zakwaterowanie w klimatycznej lodge na zboczu wzgórza, skąd rozciągają się malownicze widoki na dolinę poniżej. Lodge posiada też uroczy basen. Czas na odpoczynek i podziwianie zachodu słońca. Kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie/kolacja
Zakwaterowanie

Opuwo Country Lodge, http://www.opuwolodge.com/

Dzień 5
PRZEJAZD NAD WODOSPADY EPUPA, WIZYTA W WIOSCE HIMBA

Po śniadaniu wyjazd w stronę granicy z Angolą (ok. 2,5 godz.). Po dotarciu w okolice Wodospadów Epupa wizyta w wiosce tradycyjnego pasterskiego plemienia Himba. Wyjątkowe spotkanie z ludźmi z odległej epoki. Himba wyróżniają charakterystyczne zaplecione włosy pokryte ochrą i tłuszczem. Żywią się głównie mlekiem, a ich domy zbudowane są z gałęzi i liści palmy makalani umocnionymi odchodami bydła. Zapoznanie się z kulturą, stylem życia i obyczajami. Zakwaterowanie w lodge malowniczo położonej nad rzeką. Spacer i podziwianie wodospadów Epupa w ciepłym świetle popołudniowego słońca. Kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie/kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 6
FARMA GEPARDÓW

Po śniadaniu przejazd z powrotem na południe do Opuwo i dalej na farmę gepardów Otjitotongwe (razem ok. 5-6 godz.). Zwiedzanie farmy wraz z karmieniem gepardów, opowieści o właścicielach, wędrówce ich przodków, trudach życia na farmie pośród buszu. Ugotowana przez właścicielkę kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie/kolacja
Zakwaterowanie

Otjitotongwe Cheetah Guest Farm, https://www.cheetahparknamibia.com/home

Dzień 7
DAMARALAND, SAFARI W POSZUKIWANIU PUSTYNNYCH SŁONI

Po śniadaniu przejazd do Damaralandu (ok. 3 godz.) – krainy rozciągających się po horyzont marsjańskich krajobrazów, dzikich zwierząt, w tym pustynnych słoni, rozległych przestrzeni i nielicznych wiosek ludności Damara. Po dotarciu safari w poszukiwaniu pustynnych słoni. To nie oddzielny gatunek, ale grupa osobników, która przystosowała się do życia w skrajnie trudnych warunkach. Eksploracja pustynnych terenów. Podziwianie ciekawych formacji skalnych oraz wspaniałego zachodu słońca. Kolacja i nocleg w ładnie położonej lodge.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Twyfelontein Country Lodge, http://www.twyfelfonteinlodge.com/

Dzień 8
DAMARALAND, BUSZMENI

Po śniadaniu przejazd do Twyfelfontein, gdzie czeka Państwa króka piesza wędrówka w poszukiwaniu rytów naskalnych ludzi San, których wiek datuje się na ponad 10 000 lat. Następnie przejazd malowniczą trasą w inną część Damaralandu – na południe,w okolice Spitzkoppe (całość przejazdów ok. 4 - 5 godz.). Zakwaterowanie w przepięknie położonej lodge. Spacer po okolicy wśród nieziemskich krajobrazów i zapoznanie ze zwyczajami współcześnie żyjących na tych ziemiach Buszmenów. Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Ai Aiba Rock Painting Lodge, https://www.aiaiba-namibia.com/

Dzień 9
SPITZKOPPE - WYBRZEŻE SZKIELETÓW - SWAKOPMUND

Po śniadaniu przejazd w kierunku południowej części Wybrzeża Szkieletów. Po drodze podziwianie majestatycznego szczytu Spitzkoppe. Krótki spacer po tej malowniczej okolicy. Dotarcie nad Atlantyk - przejazd przez surowe krajobrazy kontrastujące z potężnym oceanem. Postój przy najbardziej znanym wraku Wybrzeża Szkieletów. Następnie przejazd do Swakopmund, urokliwego nadmorskiego kurortu o kolonialnej, niemieckiej zabudowie (całość przejazdów ok. 3-4 godz.). Czas wolny na spacery, chłonięcie nietypowej atmosfery miasta. Kolacja w jednej z restauracji przy nabrzeżu. Nocleg w uroczym pensjonacie.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Swakopmund Luxury Suites, http://swakopmundluxurysuites.com/

Dzień 10
REJS PO ZATOCE WALVIS, JAZDA PO WYDMACH SANDWICH HARBOUR

Po śniadaniu ruszycie Państwo w rejs po Zatoce Walvis (w towarzystwie kilku osób spoza grupy). To „morskie safari” - okazja do obserwacji morskiej fauny: kotików, delfinów, pelikanów. Następnie przejedziecie Państwo  samochodem terenowym (prywatny przejazd) wzdłuż plaży, pomiędzy oceanem a wydmami Pustyni Namib do Sandwich Harbour. Tutaj wielkie wydmy bezpośrednio schodzą do samego oceanu! Atrakcją dnia będzie spacer i przejażdżka po wydmach, które są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Szum oceanu, wiatr we włosach, morze piasku. Niezapomniany dzień! Późnym popołudniem powrót do Swakopmund na chwilę odpoczynku, kolację i nocleg. 

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Swakopmund Luxury Suites, http://swakopmundluxurysuites.com/

Dzień 11
SWAKOPMUND - SOLITAIRE - MOON MOUNTAIN LODGE

Po śniadaniu wyjazd w sam środek najstarszych piasków świata - Pustyni Namib Naukluft. Po drodze okazja do pamiątkowych zdjęć na Zwrotniku Koziorożca oraz przy malowniczym kanionie Kuiseb. Przystanek na szarlotkę w Solitaire, miejscu, które uzyskało tytuł „najmniejszego miasta Namibii”. Pamiątkowe zdjęcia przy wrakach samochodów zebranych tam przez właścicieli (całość przejazdu ok. 5 godz.). Zakwaterowanie w Moon Mountain Lodge. Odpoczynek w wyjątkowym miejscu „zawieszonym” ponad pustynią i podziwianie zachodu słońca. Kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Moon Mountain Lodge, https://moonmountain.biz/

Dzień 12
SOSSUSVLEI I DEADVLEI

Bardzo wcześnie rano wyjazd do Sossusvlei. Przejazd malowniczą doliną pomiędzy jednymi z najwyższych wydm świata. Spacer na samo dno doliny Deadvlei – znanej z pocztówek dzięki kikutom wyschniętych akacji malowniczo odznaczających się na tle niebieskiego nieba i czerwieni piasku. Spacer dnem doliny, czas na zdjęcia w tym niezwykłym, surrealistycznym miejscu. Wycieczka na Wydmę 45-tą (najbardziej popularną) lub jedną z innych, okolicznych wydm. Zwiedzanie Kanionu Sesriem. Popołudniu odpoczynek w lodge i kolacja.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Moon Mountain Lodge, https://moonmountain.biz/

Dzień 13
SOSSUSVLEI - WINDHUK

O świcie dla chętnych przelot balonem nad wydmami (płatny dodatkowo ok. 350USD/os., o zapisaniu się można zdecydować w pierwszych dniach wyprawy, przewodnik zarezerwuje miejsca). Sossusvlei to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na ziemi do lotów balonami. Po śniadaniu wyjazd w kierunku stolicy Namibii – Windhuku (ok. 6 godz.). Zakwaterowanie w przyjemnym pensjonacie na przedmieściu. Krótkie zwiedzanie miasta, spacer główną ulicą do katedry. Kolacja w jednej ze stołecznych restauracji i powrót do pensjonatu na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 14
WINDHUK - PRZELOT NAD WODOSPADY WIKTORII

Po śniadaniu przejazd do centrum i czas wolny na zakupy w Craft Center. Następnie przejazd przez township Katatura i eleganckie przedmieście Klein Windhoek – omówienie współczesnych problemów Namibii. Następnie przejazd na lotnisko. Wylot samolotem rejsowym Air Namibia (cena biletu – płatna dodatkowo przy zapisie na wyprawę). Po wylądowaniu przejazd do hotelu w centrum miasteczka Victoria Falls. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
* w skróconej wersji 14-dniowej po wczesnym śniadaniu wyjazd na lotnisko i przelot do Frankfurtu, przesiadka, kontynuacja lotu. Lądowanie w Warszawie / innym mieście. Zakończenie programu.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 15
WODOSPADY WIKTORII

Po śniadaniu zwiedzanie Wodospadów Wiktorii – podziwianie kurtyny wodospadów liczącej ponad 1,7 kilometra długości i około 100 metrów wysokości. Niepowtarzalna okazja doświadczenia jednego z siedmiu naturalnych cudów świata. Widok wodospadu oraz bujnej roślinności nawadnianej przez mgiełkę powstałą przy spadku ogromnej masy wody z dużej wysokości zapiera dech w piersiach. Popołudniu czas wolny za zakupy lub odpoczynek. Dla chętnych tego dnia widokowy lot helikopterami nad Wodospadami Wiktorii ukazujący wielkość wodospadów i przelewającej się przez niego ogromnej ilości wody z lotu ptaka (płatny dodatkowo ok. 140 USD/os.) lub inne atrakcje fakultatywne. Wieczorem przejazd na kolację typu BOMA pod gołym niebem - wieczór pełen afrykańskich rytmów, barwnych pokazów, znakomitego jedzenia i wspaniałej atmosfery.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 16
PARK NARODOWY CHOBE

Po śniadaniu przejazd w stronę granicy botswańskiej. Przyjazd do Parku Narodowego Chobe (całość transferu ok. 2 godz.). Najstarszy w Botswanie park słynie z jednej z największych na świecie populacji słoni. Safari samochodami 4x4 po parku. Lunch. Popołudniowe safari wodne łodziami – szansa zobaczenia nie tylko słoni, ale też bawołów, hipopotamów, krokodyli i innych zwierząt, w tym wielu gatunków ptaków. Niezapomniane widoki popołudniem, kiedy najwięcej zwierząt przychodzi nad rzekę napić się wody. Następnie powrót do Victoria Falls, kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 17
WYLOT DO WARSZAWY

Po śniadaniu chwila na zakupy a następnie wyjazd na lotnisko i wylot z Victoria Falls. Przesiadka i kontynuacja przelotu do Europy.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 18
PRZYLOT DO POLSKI

Przesiadka. Kontynuacja lotu do Warszawy/innego miasta. Lądowanie. Zakończenie programu.

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje)
Opłaty w parkach narodowych, atrakcjach i wszystkich zwiedzanych obiektach wymienionych w programie
Wodę podczas przejazdów
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w krajach docelowych (samochód typu Land Cruiser w Namibii, minibus w Zimbabwe/Botswanie)
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu na trasie Warszawa - Windhuk, Victoria Falls - Warszawa (lub w wersji skróconej Warszawa-Windhuk-Warszawa)
Wizy (1060 NAD wiza do Namibii; 45 USD wiza do Zimbabwe)
Przelotu helikopterem nad Wodospadami Wiktorii (opcjonalny koszt dodatkowy: ok. 160 USD za osobę)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 790 EUR), w wersji skróconej dopłata do pokoju jednoosobowego: 590 EUR
Przelotu na trasie Windhuk - Victoria Falls (wersja skrócona nie dotyczy)
Napojów do kolacji (Napój typu soft drink: 1-2 USD, piwo 0.5l 2-4 USD)
Lotu balonem ponad Sossuvlei (opcjonalny koszt dodatkowy: ok. 500 USD za osobę)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 100 USD za osobę)
Kontakt