NAMIBIA FLYING SAFARI

Namibia Flying Safari to wyjątkowa, ekskluzywna i autorska wyprawa oferowana tylko przez biuro AFRICAline. To niesamowite podróż oparta na widokowych przelotach prywatną awionetką!
Kraje
Namibia
Ilość osób
4 - 7 osób
Termin (10 dni)
08.12.2020 - 17.12.2020
Cena
od 5300 EUR + bilet lotniczy (cena przy 7 os. podróżujących)
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Lotnicze Safari to wyjątkowa, ekskluzywna i autorska wyprawa oferowana tylko przez biuro AFRICAline. To niesamowita wyprawa oparta na podróżowaniu prywatną awionetką, z zaprzyjaźnionym, najlepszym pilotem, który pokaże nam Afrykę z zupełnie innej perspektywy. Taka forma wyprawy pozwala dotrzeć do miejsc niedostępnych, uchwycić barwną mozaikę krajobrazów i podziwiać widoki zarezerwowane wyłącznie dla ptaków. Dodatkowym atutem tego programu są niepowtarzalne lodge i campy, które zachwycą niejednego wytrawnego podróżnika!

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO NAMIBII

Wylot do Windhuku z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO WINDHUKU – PRZELOT DO PARKU NARODOWEGO ETOSZY – PIERWSZE SAFARI SAMOCHODOWE

Lądowanie na lotnisku w Windhuku. Jeżeli zabieraliście Państwo "twarde" walizki - przepakowanie się do miękkich toreb wymaganych podczas lotów awionetką. Państwa walizki zostaną bezpiecznie i bezpłatnie przechowane i będą na Państwa oczekiwać w dzień powrotu do Windhuku, w Hotelu Hilton. Rozpoczęcie wyprawy - spotkanie z Państwa kapitanem. Profesjonalny pilot oraz awionetka będą do dyspozycji grupy przez wszystkie dni afrykańskiej przygody. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w pełni dopasować program safari do potrzeb grupy, a także sprawić, by pobyt w Namibii był jak najbardziej owocny w nowe doświadczenia. Korzystając z prywatnego transferu lotniczego unikamy długich przejazdów samochodami, a zaoszczędzony czas poświęcimy na obcowanie z dziką afrykańską przyrodą. Pierwszy przelot potrwa około 1,5 godz. i zabierze nas do bardzo przytulnej i ładnie urządzonej lodge położonej tuż przy granicy Parku Narodowego Etoszy. W zależności od sił i czasu będzie można wybrać się tego dnia na pierwsze samochodowe safari w Parku Narodowym Etoszy. Wieczorem kolacja i czas na odpoczynek.

Wyżywienie
kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 3
SAFARI SAMOCHODOWE W PARKU NARODOWYM ETOSZY

O świcie rozpoczniemy safari samochodowe w Parku Narodowym Etoszy obejmującym tereny leżące przy olbrzymim wyschniętym jeziorze. Ze względu na dużą koncentrację zwierząt, uważany jest za jeden z najlepszych do obserwacji zwierząt parków całej Afryki. Występujące tu źródła wody przyciągają dzikie zwierzęta z całej północnej części Namibii. Przed nami okazja do zobaczenia lwów, dużych stad słoni, żyraf, zebr, antylop, a być może gepardów czy lamparta. Park Etoszy słynie również z dużej populacji niezwykle rzadkich czarnych nosorożców. Powrócimy do lodge na lunch, a po południu wyruszymy na kolejne safari, by podziwiać zwierzęta. Kolacja, nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 4
SAFARI SAMOCHODOWE W ETOSZY – LOT WIDOKOWY NAD ETOSZĄ I KAOKLANDEM - WODOSPADY EPUPA

Po śniadaniu czeka nas jeszcze jedno safari w Parku Narodowym Etoszy. O poranku można zobaczyć drapieżniki wracające z nocnych polowań. Po lunchu udamy się na pas startowy, skąd prywatnym samolotem ruszymy na widokowy lot ponad wyschniętym jeziorem Etoszy. Widok jałowego, ogromnego solniska z pokładu awionetki pozostanie w pamięci na długo. To jedno z tych miejsc, które warto podziwiać z podniebnej perspektywy. Wspaniałych wrażeń dostarczy również przelot ponad górskim regionem Damaraland. Następnie przelot na północ w stronę niezwykłej nawet jak Namibię krainy – Kaoklandu (po drodze możliwe międzylądowanie na dotankowanie Państwa samolotu). Widokowy przelot nad niezwykle malowniczymi Wodospadami Epupa leżącymi na północnej granicy Namibii z Angolą. Zakwaterowanie w lodge położonej tuż przy wodospadach. Tego dnia troszkę skromniejsze warunki zakwaterowania niż zazwyczaj. Spacer nad wodospady. Kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 5
WIZYTA W WIOSCE LUDU HIMBA - PRZELOT WIDOKOWY DO DAMARALANDU - SAFARI 4x4 WŚRÓD KSIĘŻYCOWYCH KRAJOBRAZÓW

Po śniadaniu wizyta w wiosce tradycyjnego pasterskiego plemienia Himba. Wyjątkowe spotkanie z ludźmi z odległej epoki. Himba wyróżniają charakterystyczne zaplecione włosy pokryte ochrą i tłuszczem. Żywią się głównie mlekiem, a ich domy zbudowane są z gałęzi i liści palmy makalani umocnionymi odchodami bydła. Zapoznanie się z kulturą, stylem życia i obyczajami. Po lunchu wylot w stronę Damarlandu. Wspaniałych wrażeń dostarczy przelot ponad tym księżycowym, górskim regionem. Po 1 godz. 30 min. lotu wylądujemy na prywatnym lotnisku Etendeka Mountain Camp. Camp jest prosty ale niezwykle malowniczo położony. Składa się tylko z kilku namiotów i panuje tu prawdziwie rodzinna atmosfera. Wieczorem wybierzemy się na samochodowe safari po prywatnych terenach należących do campu w poszukiwaniu żyjących tu żyraf, skoczników antylopich, kudu czy oryksów. Powrót do campu na kolację i nocleg zdala od jakiejkowiek cywilizacji.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Etendeka Mountain Camp https://www.etendeka-namibia.com/*

Dzień 6
PIESZE SAFARI W DAMARALANDZIE - LOT WIDOKOWY: WYBRZEŻE SZKIELETÓW - SWAKOPMUND

Wczesnym rankiem czeka nas niezwykły spacer po górzystych okolicach campu. Przewodnik zabierze nas do fascynującego świata zwierząt i roślin. Również geologia obszaru jest zachwycająca, o czym przekonamy się, poszukując pięknych minerałów i ciesząc oczy skarbami natury. Po lunchu wyruszymy w wyjątkowy lot widokowy (czas trwania: ok. 2 godz.). Będziemy podziwiać z lotu ptaka wielkie połacie wydm oraz niezwykłe formacje skalne. Kierując się nad ocean, dotrzemy nad Wybrzeże Szkieletów, nazywane „bramą do piekła” ze względu na silne prądy i liczne płycizny, które są niezwykle niebezpieczne dla przepływających tędy statków. Na wybrzeżu znajduje się ponad tysiąc wraków! Warto być czujnym obserwatorem, być może uda się wypatrzeć olbrzymią kolonię kotików – ssaków z rodziny uchatkowatych, tłoczących się tysiącami na wybrzeżu. W międzyczasie wylądujemy na godzinę, by uzupełnić paliwo w samolocie. Loty widokowe zakończymy w Swakopmund. Transfer z lotniska do hotelu w tym zaskakującym, nadmorskim miasteczku, pełnym niespodziewanej jak na Afrykę architektury. Nocleg w bardzo uroczym hotelu w samym centrum. Czas wolny na kolację (we własnym zakresie).

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie
Dzień 7
REJS PO ZATOCE WALVIS BAY - JAZDA 4x4 PO WYDMACH W OKOLICACH SANDWICH HARBOUR

Przed nami dzień pełen rozmaitych aktywności. Po śniadaniu ruszymy w rejs po zatoce Walvis (prywatny, lub w towarzystwie kilku osób spoza grupy). To takie „morskie safari” - okazja do obserwacji morskiej fauny: kotików, delfinów, pelikanów. Następnie przejedziecie Państwo  samochodem terenowym (tylko nasza grupa) wzdłuż plaży, pomiędzy oceanem a wydmami Pustyni Namib. Atrakcją dnia będzie spacer i przejażdżka po wydmach w okolicy Sandwich Harbour, które są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Szum oceanu, wiatr we włosach, morze piasku. Niezapomniany dzień! Późnym popołudniem powrót do Swakopmund. Chwila czasu na zakupy w lokalnych sklepikach i kolację (we własnym zakresie) w jednej z uroczych restauracji. Jedną z nich, u początku molo, upatrzyła sobie Angelina Jolie i jadała w niej codziennie podczas swojego pobytu w Swakopmund. Restauracje słyną z wyśmienitych ryb i owoców morza. Dzięki występującemu tu zimnemu prądowi benguelskiemu Ocean Atlantycki jest doskonałym miejscem do połowów.

Wyżywienie
śniadanie / lunch w formie przekąsek
Zakwaterowanie
Dzień 8
PORANEK W SWAKOPMUND - PRZELOT WIDOKOWY PONAD PARKIEM NAMIB-NAUKLUFT - SOSSUSVLEI

Spokojny poranek. Śniadanie, czas na kawę i zakupy w licznych tu eleganckich sklepikach. Kiedy tylko mgła się uniesie, ruszymy w najbardziej spektakularny lot widokowy tej podróży (czas trwania: ok. 1,5 godz.). Najpierw polecimy wzdłuż wybrzeża, by następnie przeciąć przestrzeń powietrzną nad Pustynią Namib i wylądować w rejonie Sossusvlei. Po wylądowaniu przejazd do malowniczo położonej Desert Hills Lodge. Zakwaterowanie i chwila odpoczynku. Późnym popołudniem przejazd po okolicznej pustyni na Sundowner, czyli podziwianie zachodu słońca z poczęstunkiem i kieliszkiem wina. Wieczorem powrót do lodge na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Desert Hills Lodge http://deserthillslodge.com/*

Dzień 9
SOSSUSVLEI I DEADVLEI - PRZELOT DO WINDHUKU

Wcześnie o poranku wyjazd samochodem terenowym do słynnej Doliny Sossusvlei, przejazd pośród wydm a na koniec w głąb pola wydmowego. Następnie już pieszo dotrzecie między innymi do nieziemskiego miejsca – Dead Vlei (czas przejścia: ok. 20 min.), które sprawia, że poczuć się można jak na zupełnie innej planecie! Kontrastująca biel wyschniętej niecki z czarnymi pniami martwych akacji, granatowym niebem i krwisto pomarańczowymi wydmami potęguje surrealistyczny obraz tego cudu natury. Chętni mogą wejść na najwyższe wydmy mierzące ponad 300 m wysokości. Spacer na szczyt Big Daddy zajmuje około godziny, ale zejście to już kwestia... kilku minut, gdyż zbiega się z powrotem w dół po piasku. Kiedy tylko zrobi się nieco goręcej - powrót do Desert Hills Lodge na lunch a następnie ostatni podczas tej wyprawy przelot - na lotnisko Eros w Windhuku. Stamtąd udacie się Państwo do położonego w samym centrum Hotelu Hilton. Do hotelu zostaną Państwu dostarczone walizki, jeśli pozostawialiście je do przechowania po wylądowaniu w Namibii. Czas na spacer po mieście, zakupy w pobliskim Craft Center a także kolację w stołecznej restauracji (we własnym zakresie). Alternatywnie na dachu hotelu znajduje się basen, przy którym można odpocząć. Z dachu roztaczają się przyjemne widoki na miasto,

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Dzień 10
WINDHUK - WYLOT DO POLSKI

Śniadanie w hotelu. W zależności od godziny wylotu - czas na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 11
LĄDOWANIE W WARSZAWIE

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

*Zastrzegamy sobie prawo do odwrócenia kolejności zwiedzania w programie (Sossusvlei-Swakopmund-Damaraland-Kaokland-Etosza-Windhuk) w przypadku braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przeloty wewnętrzne prywatną awionetką Cessna Grand Caravan
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w krajach docelowych
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Opiekę polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa - Windhuk - Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 2900 – 4700 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 600 EUR)
Wizy (80 EUR wiza do Namibii)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 75 EUR za osobę)
Napojów do lunchy i kolacji (napój typu soft drink - 1 - 2 EUR)
Kontakt