NAMIBIA FLYING SAFARI

Namibia Flying Safari to wyjątkowa, ekskluzywna i autorska wyprawa oferowana tylko przez biuro AFRICAline. To niesamowita podróż oparta na widokowych przelotach prywatną awionetką!
Kraje
Namibia
Ilość osób
6 - 9 osób
Termin (9 dni)
08.12.2021 - 16.12.2021
Cena
od 4595 EUR + bilet lotniczy (przy 9 os. podróżujących)
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Lotnicze Safari to wyjątkowa, ekskluzywna i autorska wyprawa oferowana tylko przez biuro AFRICAline. To niesamowita podróż oparta na lotach prywatną awionetką, z zaprzyjaźnionym, najlepszym pilotem, który pokaże nam Afrykę z zupełnie innej perspektywy. Taka forma wyprawy pozwala dotrzeć do miejsc niedostępnych, uchwycić barwną mozaikę krajobrazów i podziwiać widoki zarezerwowane wyłącznie dla ptaków. Dodatkowym atutem tego programu są niepowtarzalne lodge i campy, które zachwycą niejednego wytrawnego podróżnika. Wyprawę poprowadzi doskonała przewodniczka, współautorka książek o Namibii, Anna Olej-Kobus!

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO NAMIBII

Wylot z Warszawy, przesiadka we Frankfurcie. Kontynuacja lotu.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO WINDHUKU – PRZELOT DO PARKU NARODOWEGO ETOSZY – SAFARI

Przylot do Windhuku w godzinach porannych. Wyprawę rozpoczynamy w stolicy Namibii. Profesjonalny pilot oraz samolot będą do dyspozycji grupy przez wszystkie dni afrykańskiej przygody, aż do powrotu do Windhuku. Dzięki temu rozwiązaniu możemy sprawić, by pobyt w Namibii był jak najbardziej owocny w nowe doświadczenia. Korzystając z prywatnego transferu lotniczego unikamy długich przejazdów samochodami, a zaoszczędzony czas poświęcimy na obcowanie z dziką afrykańską przyrodą. Pierwszy przelot potrwa około 1,5 godz. i zabierze nas do klimatycznej i komfortowej lodge położonej tuż przy granicy Parku Narodowego Etoszy. Po lunchu wybierzemy się na pierwsze safari w Parku Etoszy, obejmującym tereny leżące przy olbrzymim wyschniętym jeziorze. Ze względu na ogromną koncentrację zwierząt uważany jest za jeden z najsłynniejszych parków całej Afryki. Występujące tu źródła wody przyciągają dzikie zwierzęta. Przed nami okazja do zobaczenia lwów, dużych stad słoni, żyraf, zebr, antylop, a może i gepardów czy lamparta. Park Etoszy słynie również z dużej populacji niezwykle rzadkich czarnych nosorożców. Wieczorem powrót do lodge na kolację i nocleg.

Wyżywienie
lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 3
SAFARI SAMOCHODOWE W ETOSZY – LOT WIDOKOWY NAD ETOSZĄ I KAOKLANDEM - WODOSPADY EPUPA

Przed śniadaniem czeka nas jeszcze jedno safari w Parku Narodowym Etoszy. Poranek to doskonały moment na obserwację dzikiej przyrody. Powrót do lodge na śniadanie. W dalszej części dnia udamy się na pas startowy, skąd naszym samolotem ruszymy w widokowy lot ponad wyschniętym jeziorem Etosza. Widok jałowego, ogromnego solniska z pokładu samolotu pozostanie w pamięci na długo. To jedno z tych miejsc, które warto podziwiać z podniebnej perspektywy. Następnie przelot na północ w stronę niezwykłej krainy – Kaoklandu. Lądowanie w pobliżu malowniczych wodospadów Epupa leżących przy samej granicy Namibii z Angolą. Zakwaterowanie w lodge położonej przy wodospadach. Spacer i podziwianie wodospadów w świetle zachodzącego słońca. Kolacje w lodge.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Dzień 4
WIZYTA W WIOSCE LUDU HIMBA - PRZELOT WIDOKOWY DO DAMARALANDU - SAFARI 4x4 WŚRÓD KSIĘŻYCOWYCH KRAJOBRAZÓW

Po śniadaniu czeka nas wizyta w wiosce pasterskiego plemienia Himba. To wyjątkowe spotkanie z ludźmi z odległej epoki. Himba wyróżniają charakterystyczne zaplecione włosy pokryte ochrą i tłuszczem. Żywią się głównie mięsem i mlekiem, a ich domy zbudowane są z gałęzi i liści palmy makalani umocnionymi odchodami bydła. Zapoznanie się z kulturą, stylem życia i obyczajami. Następnie wylot z Epupa w stronę Damaralandu. Wspaniałych wrażeń dostarczy przelot ponad tym księżycowym, górskim regionem. Po 1 godz. 30 min. lotu wylądujemy na prywatnym lotnisku campu Etendeka Mountain. Camp jest prosty, ale niezwykle malowniczo położony. Lunch. Wieczorem wybierzemy się na samochodowe safari po okolicy w poszukiwaniu żyjących tu zebr górskich, skoczników antylopich czy oryksów. Piękne krajobrazy i poczucie przebywania na końcu świata. Powrót na camp na kolację i nocleg pod niebem pełnym gwiazd.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Etendeka Mountain Camp, https://www.etendeka-namibia.com/

Dzień 5
PIESZE SAFARI W DAMARALANDZIE - LOT WIDOKOWY: WYBRZEŻE SZKIELETÓW - SWAKOPMUND

Wczesnym rankiem czeka nas niezwykła wędrówka po górzystych okolicach campu. Przewodnik zabierze nas do fascynującego świata zwierząt i roślin. Również geologia obszaru jest zachwycająca, o czym przekonamy się, poszukując pięknych minerałów i ciesząc oczy skarbami natury. Po lunchu wyruszymy w wyjątkowy lot widokowy (czas trwania: ok. 2 godz.). Będziemy podziwiać z lotu ptaka niezwykłe formacje skalne. Kierując się nad ocean, dotrzemy nad Wybrzeże Szkieletów, nazywane „bramą do piekła” ze względu na silne prądy i liczne płycizny, które są niebezpieczne dla przepływających tędy statków. Na wybrzeżu znajduje się kilka nadal widocznych wraków. Bez problemu uda się wypatrzeć olbrzymią kolonię kotików – ssaków z rodziny uchatkowatych, tłoczących się tysiącami na wybrzeżu w pobliżu Przylądka Krzyża. W międzyczasie wylądujemy na godzinę, by uzupełnić paliwo w samolocie. Loty zakończymy w Swakopmund. Transfer z lotniska do hotelu w tym zaskakującym, nadmorskim miasteczku, pełnym niespodziewanej jak na Afrykę architektury. Nocleg w uroczym hotelu w samym sercu miasta. Spacer nabrzeżem pośród kolorowych domków wyglądem pasujących pewnie bardziej do Rugii czy Sopotu niż do Afryki. Czas wolny na kolację w jednej z nadmorskich restauracji (we własnym zakresie).

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie
Dzień 6
REJS PO ZATOCE WALVIS BAY - JAZDA 4x4 PO WYDMACH W OKOLICACH SANDWICH HARBOUR

Przed nami dzień pełen rozmaitych aktywności. Po śniadaniu ruszymy w rejs po zatoce Walvis (w towarzystwie kilku osób spoza grupy). Takie „morskie safari” to okazja do obserwacji morskiej fauny: min. kotików, delfinów czy pelikanów. Następnie przejedziemy samochodem terenowym (na wyłączność dla naszej grupy) wzdłuż plaży, pomiędzy oceanem a wydmami Pustyni Namib. Atrakcją dnia będzie spacer i przejażdżka po wydmach w okolicy Sandwich Harbour, które są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Szum oceanu, wiatr we włosach, morze piasku. Niezapomniany dzień! Późnym popołudniem powrót do Swakopmund na chwilę odpoczynku, kolację we własnym zakresie i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lekki lunch
Zakwaterowanie
Dzień 7
PORANEK W SWAKOPMUND - PRZELOT WIDOKOWY PONAD PARKIEM NAMIB-NAUKLUFT - SOSSUSVLEI

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek i zakupy w miasteczku (Swakopmund słynie z wielu uroczych sklepików z rękodziełem). Po południu, kiedy tylko mgła się uniesie, ruszymy w najbardziej spektakularny lot widokowy tej podróży (czas trwania: ok. 1,5 godz.). Najpierw wzdłuż wybrzeża, by następnie wlecieć ponad morze wydm Pustyni Namib i wylądować w pełnym zaskakujących kształtów gór i kanionów regionie Sossusvlei. Zakwaterowanie w stylowej, komfortowej lodge zagubionej pośrodku pustyni. Zakwaterowanie i lunch. Wieczorna przejażdżka safari po okolicy, podziwianie zachodu słońca z kieliszkiem wina ma tle nieziemskiego krajobrazu. Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Dzień 8
SOSSUSVLEI I DEADVLEI - PRZELOT DO WINDHUKU

Po śniadaniu samochodem terenowym przejedziemy w głąb Doliny Sossusvlei. Następnie już pieszo dotrzemy do nieziemskiego miejsca – Deadvlei (czas przejścia: ok. 20 min.). Kontrastująca biel wyschniętej niecki z czarnymi pniami suchych akacji, granatowym niebem i krwisto pomarańczowymi wydmami potęguje surrealistyczny obraz tego cudu natury. Chętni mogą wejść na najwyższe wydmy mierzące ponad 300 m wysokości. Lunch a następnie przejazd na pas startowy i przelot do Windhuku. Po wylądowaniu pożegnanie z kapitanem i przejazd do hotelu w centrum miasta. Spacer po mieście do najważniejszych zabytków. Czas wolny na odpoczynek, zakupy i kolację we własnym zakresie.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie
Dzień 9
WINDHUK - WYLOT DO POLSKI, LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Wcześnie o poranku wyjazd na lotnisko i wylot do Polski z przesiadką we Frankfurcie. Wieczorem lądowanie w Warszawie i zakończenie podróży.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Przeloty wewnętrzne prywatną awionetką Cessna Grand Caravan
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w krajach docelowych
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Opiekę polskojęzycznej przewodniczki - specjalistki AFRICAline - Anny Olej-Kobus
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa - Windhuk - Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 2800 – 4000 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie lub z Africaline)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 370 EUR)
Wizy (1080 NAD - czyli ok. 67 EUR, płatne przy przekraczaniu granicy kartą kredytową lub gotówką - randami południowoafrykańskimi)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 75 EUR za osobę)
Napojów do lunchy i kolacji (napój typu soft drink - 1 - 3 EUR); w Etendeka i Kulala napoje wliczone w cenę pobytu)
Kontakt