NGORONGORO TREK

Piesza wędrówka przez Wyżynę Kraterów to unikatowa wyprawa, podczas której o własnych siłach będziemy przemierzać najbardziej niezwykłe tereny Tanzanii i docierać do wyjątkowych miejsc.
Kraje
Tanzania
Ilość osób
6 osób
Termin (9 dni)
28.10.2020 - 05.11.2020
Cena
od 3500 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Piesza wędrówka przez Wyżynę Kraterów to unikatowa wyprawa, podczas której o własnych siłach będziemy przemierzać najbardziej niezwykłe tereny Tanzanii i docierać do wyjątkowych miejsc. Na trasie naszego trekkingu nie zabraknie spektakularnych wodospadów, rozległych przestrzeni sawann i tradycyjnych wiosek masajskich. Kulminacyjnym punktem wyprawy będzie wschód słońca na szczycie świętej góry boga Ngai, będącym jednocześnie jedynym na świecie aktywnym wulkanem, z którego wydobywa się… biała lawa. To przygoda, jaką można przeżyć tylko z AFRICAline!

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO TANZANII - LĄDOWANIE POD KILIMANJARO

Popołudniowy wylot do Tanzanii z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych. Po wylądowaniu w Tanzanii i spotkaniu z przewodnikiem na lotnisku wyjedziemy do Aruszy (czas transferu: ok. 1,5 godz.). Zakwaterowanie i wypoczynek w lodge.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Outpost Lodge, www.outpost-lodge.com/*

Dzień 2
SAMOCHODOWE SAFARI W KRATERZE NGORONGORO – POSZUKIWANIE WIELKIEJ PIĄTKI

Po śniadaniu wyjedziemy do krateru Ngorongoro, dużej wulkanicznej kaldery, będącej obszarem chronionym i znajdującej się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO (czas transferu: ok. 4 godz.). Wielkie zagłębienie powstałe wskutek gwałtownego wybuchu wulkanu 2–3 miliony lat temu ma 610 m głębokości i zostało uznane za jeden z siedmiu naturalnych cudów Afryki. Przyroda uformowała tu ogromny amfiteatr, który jest domem dla wielu gatunków zwierząt. Podczas safari są duże szanse na obserwację lwów, antylop, słoni, a nawet bardzo rzadkich czarnych nosorożców. Po południu wyruszymy ku naszemu miejscu noclegowemu, jakim będzie specjalny obóz namiotowy (czas transferu: ok. 1 godz.).

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Nainokanoka Special campsite (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień 3
TREKKING DO KRATERU OLMOTI I WODOSPADU MUNGE

Po śniadaniu prawdziwy masajski przewodnik zabierze nas na krótki trekking do krateru Olmoti i wodospadu Munge (czas przejścia: ok. 4 godz.). Ta przyjemna wędrówka prowadzi na rozległe równiny wnętrza krateru, pokryte gęstym dywanem traw i przecięte błękitną wstęgą rzeki Munge, której wody spadają ze stoków, tworząc malowniczy wodospad. Przejazd do campu, zakwaterowanie i kolacja.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Embakaai Campsite (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień 4
TREKKING DO KRATERU EMPAKAI I WIOSKI NAYOBI

Dziś czeka nas wędrówka do kaldery Empakai (dystans: 9 km; czas przejścia: 4-5 godz.). Ma ona około 6 km szerokości, a połowę jej powierzchni stanowi nietypowo głębokie jezioro alkaliczne (85 m!). Przy jego brzegach często można spotkać stada flamingów. Wznosząc się powoli na obrzeża kaldery, będziemy podziwiać wspaniałą roślinność, od gęstych lasów po trawiaste przestrzenie sawanny. Widoki podczas wędrówki zachwycą każdego. Przy dobrej pogodzie widać stąd nie tylko aktywny wulkan Ol Doinyo Lengai, ale również Wielkie Rowy Afrykańskie, a nawet jezioro Natron. Po drodze z pewnością spotkamy zwierzęta charakterystyczne dla tego miejsca: buszboki, elandy, koczkodany czarnosiwe i wiele innych. Kontynuacja trekkingu do wioski Nayobi, której nazwa w języku Masajów oznacza „zimne miejsce”. Kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Nayobi Village Campsite (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień 5
TREKKING DO PODNÓRZA WULKANU OL DOINYO LENGAI

Po śniadaniu ruszymy na całodzienną wędrówkę (dystans: 15-18 km; czas przejścia ok. 6-7 godz.). Krajobrazy staną się wyraźnie bardziej suche. Naszym celem będzie podejście od północnego zachodu do stoków majestatycznego wulkanu Ol Doinyo Lengai, który nazywany jest przez Masajów Górą Boga Ngai. Po dniu pełnym wrażeń odpoczniemy w obozie namiotowym otoczonym przez drzewa akacji. Bliski kontakt z naturą to najwspanialsza część tej wyprawy, a widok rozgwieżdżonego afrykańskiego nieba zapada w pamięci na zawsze.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Accacia Camp (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień 6
TREKKING DO RZEKI NGARESERO – WIDOK NA ŚWIĘTĄ GÓRĘ MASAJÓW

Po śniadaniu kontynuacja wędrówki wzdłuż Wielkich Rowów Afrykańskich. Widoki zdominuje Ol Doinyo Lengai, którego wierzchołek z każdym dniem wyprawy widać wyraźniej. Po całodniowym trekkingu dotrzemy do rzeki Ngaresero, która ma swoje źródła na północy wyżyny Ngorongoro, a uchodzi do jeziora Natron, przy którym, w obozie, zatrzymamy się na nadchodzącą noc.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Lake Natron Campsite (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień 7
EMOCJONUJĄCA WSPINACZKA NA OL DOINYO LENGAI – JEDYNY CZYNNY WULKAN W TANZANII

Zwieńczeniem kilkudniowej wędrówki będzie wspinaczka na Ol Doinyo Lengai. Na szczyt rocznie wchodzi tylko ok. 70 śmiałków, możemy więc być pewni, że na wierzchołku będziemy sami. Wstaniemy już o 1.00 w nocy, by podjechać do szlaku, którym zaczniemy wspinaczkę na wierzchołek. Do pokonania będziemy mieli ponad 2 tysiące m różnicy poziomów. Wyjście na szczyt zaczyna się w nocy, by uniknąć palącego za dnia afrykańskiego słońca oraz by zobaczyć ze szczytu magiczny spektakl wschodu słońca…
Ol Doinyo Lengai to nie tylko święta góra Masajów, lecz także niezwykłe miejsce dla geologów. Jest to jedyny na świecie czynny wulkan karbonatytowy. Oznacza to, że lawa wydobywająca się z jego wnętrza jest zasobna w węglany i jest koloru białego lub kremowego. Ponadto jest ona tak płynna, że przemieszcza się szybciej niż człowiek jest w stanie biegnąć! Będąc tu, można mieć wrażenie, że jest się na innej planecie! To poczucie spotęguje wschód słońca, który zastanie nas na szczycie. Do obozu zejdziemy wczesnym południem. Chętni będą mogli wybrać się w drugiej części dnia na lekki trekking do wodospadów w pobliżu jeziora Natron.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Kamakia Camp (namioty typu igloo, karimata, śpiwór, prysznic typu safari z podgrzewaną wodą w wiadrze)

Dzień 8
PORANEK NAD JEZIOREM NATRON – PRZEJAZD DO ARUSZY – WYLOT DO POLSKI

Śniadanie i poranek nad jeziorem Natron. Woda w zbiorniku jest silnie zasolona i ma odczyn zasadowy. Niewiele organizmów jest w stanie wytrzymać tak trudne warunki, dlatego występują tu tylko sinice i cyjanobakterie. Jezioro jest także ostoją flamingów małych, których liczba sięga niekiedy 2,5 miliona osobników! Po wczesnym lunchu wyjedziemy na lotnisko Kilimanjaro przez Aruszę (czas transferu: ok. 7 godz.). Lot powrotny do Polski.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 9
PRZYLOT DO WARSZAWY – MOŻLIWOŚĆ PRZEDŁUŻENIA WYPRAWY O POBYT NA ZANZIBARZE

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

OPCJA WYDŁUŻENIA PROGRAMU O POBYT NA ZANZIBARZE
Dzień 8
Przelot rejsowym samolotem z lotniska Kilimanjaro na Zanzibar. To wyspa koralowa na Oceanie Indyjskim, skolonizowana przez Arabów w X w. przez sułtana Omanu. W wieku XVI stała się portugalską stacją handlową, by wkrótce znów znaleźć się pod wpływami muzułmańskimi. Zanzibar słynie z największych na świecie upraw goździków, wspaniałych plaż, rafy koralowej, zabytków islamskich oraz niezwykłej atmosfery i gościnności. Po przyjeździe na północno-wschodnie wybrzeże (czas przejazdu: ok. 1,5 godz.) zakwaterujemy się w eleganckim, kameralnym resorcie z piękną plażą i basenem.
Wyżywienie: śniadanie/kolacja
Zakwaterowanie: Next Paradise Boutique Resort http://www.next-paradise.com/en/ *(standard room; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 9-10
RELAKS NA ZANZIBARZE
Relaks po trudach trekkingu. Czas na spacery po plaży lub kąpiel w basenie. Za dodatkową opłatą można zorganizować aktywności takie jak snorkeling, nurkowanie z butlą, wizyta na plantacji przypraw czy w Stone Town.
Wyżywienie: śniadanie/kolacja
Zakwaterowanie: Next Paradise Boutique Resort http://www.next-paradise.com/en/ *(standard room; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 11
PRZELOT DO DAR ES SALAAM – WYLOT DO POLSKI
Do południa ostatnie chwile relaksu w promieniach afrykańskiego słońca. Po lunchu wykwaterowanie i przejazd do Stone Town (czas przejazdu: ok. 1,5 godz.). Wieczorem przelot z Zanzibaru do Dar Es Salam (czas lotu: ok. 20 min.). Następnie wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych (czas oczekiwania na lotnisku w Dar es Salaam: ok. 3 godz.).
Zakwaterowanie:
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 12
PRZYLOT DO WARSZAWY
Przylot do Warszawy.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskiego przewodnika AFRICAline (w opcji “z polskojęzycznym przewodnikiem”)
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (7-osobowa Toyota Lancruiser 4×4 z otwieranym dachem)
Wodę butelkowaną
Opiekę anglojęzycznego przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Kilimanjaro-Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3000 – 4000 PLN za osobę)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 120 USD od osoby)
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 650 USD)
Dopłaty do pokoju jednosobowego na Zanzibarze (koszt dodatkowy: 220 USD od osoby)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
Własnych wydatków
Dopłaty do wydłużenia programu o 3-dniowy pobyt na Zanzibarze (bez opieki polskojęzycznego przewodnika AFRICAline; koszt dodatkowy: 800 USD od osoby)
Kontakt