NIEZNANA TANZANIA

Będzie to podróż dla miłośników przygody, pragnących poczuć atmosferę miejsc nieznanych i niedostępnych, łącząc klasyczne afrykańskie safari, trekking górski i odpoczynek z dala od tłumów.
Kraje
Tanzania
Ilość osób
6 osób
Termin (12 dni)
14.02.2021 - 25.02.2021
Cena
od 2600 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Termin (12 dni)
24.05.2021 - 04.06.2021
Cena
od 3050 USD + bilet lotniczy
Cena z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Trekking górski w Afryce to nie tylko Kilimanjaro, Mount Kenya czy Ruwenzori! Zdziwiony? Wybierz się z nami w podróż w nieodkryte jeszcze przez turystów góry Usambara. Nie bez przyczyny pod koniec XIX w., w czasach kolonialnych, Niemcy upodobali je sobie najbardziej ze względu na łagodny, suchy klimat, który przypominał im Alpy. Będzie to podróż dla miłośników przygody, pragnących poczuć atmosferę miejsc nieznanych i niedostępnych, łącząc klasyczne afrykańskie safari, trekking górski i odpoczynek z dala od tłumów. Spodoba się zwłaszcza tym, którzy cenią kameralne miejsca noclegowe z domową atmosferą, duszą i bogatą historią, a także osobom, które najlepiej wypoczywają na łonie przyrody, z dala od utartych szlaków i turystycznego zgiełku.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO TANZANII – PRZYLOT DO KILIMANJARO

Poranny wylot do Tanzanii. Lądowanie w Kilimanjaro w godzinach wieczornych. Transfer do klimatycznej lodge położonej na cichych obrzeżach miasta Arusza (czas transferu: ok. 1,5 godz.). Kolacja i nocleg.

Wyżywienie
kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 2
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO JEZIORA MANYARA – PIERWSZE SPOTKANIE Z AFRYKAŃSKIMI ZWIERZĘTAMI

Po śniadaniu rozpoczniemy przygodę z safari 4×4 w słynnych parkach narodowych Tanzanii. Wyruszymy w stronę krateru Ngorongoro. Przed południem dotrzemy do Parku Narodowego Jeziora Manyara przylegającego do zachodniej skarpy Wielkiego Rowu Afrykańskiego (czas transferu: ok. 2 godz.). Lunch w formie pikniku zjemy na terenie Parku, w towarzystwie różnokolorowych ptaków, ze wspaniałym widokiem na jezioro Manyara. Po południu dotrzemy do lodge położonej w niedalekiej odległości od grani krateru (czas transferu: ok. 45 min.). Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Karatu Country Lodge http://www.countrylodgekaratu.com/*

Dzień 3
SAFARI W NGORONGORO – NAJSŁYNNIEJSZEJ KALDERZE ŚWIATA

Wcześnie rano wyruszymy do krateru Ngorongoro (czas transferu z lodge: ok. 2 godz.). Zjazd stromą drogą do wnętrza krateru podniesie poziom adrenaliny! Tereny rezerwatu są niezwykle malownicze i urozmaicone – nie bez powodu porównuje się go do Ogrodów Edenu. Żyją tutaj niezliczone stada zwierząt prawie wszystkich gatunków Afryki Wschodniej. W tych miejscach z dużą dozą prawdopodobieństwa uda się wypatrzyć tzw. wielką piątkę, czyli słonia, lwa, bawoła, nosorożca i lamparta. Powrót do lodge na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Karatu Country Lodge http://www.countrylodgekaratu.com/*

Dzień 4
SAFARI W PARKU NARODOWYM TARANGIRE

Po śniadaniu wyjedziemy do Parku Narodowego Tarangire. Porośnięty baobabami i tropikalnym lasem, rozciąga się wzdłuż południowo-wschodniego brzegu jeziora Manyara. Żyją tu stada zebr, gnu, antylop kongoni i kudu, żyraf, a w szczególności słoni, które migrują pomiędzy pobliskim Parkiem Jeziora Manyara, a Tarangire i stanowią jedną z większych populacji słoni w Afryce. Nocleg spędzimy w lodge położonej pod Aruszą, gdzie dojedziemy na kolację.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Green Hills of Africa Lodge http://www.greenhillsafrica.com/*

Dzień 5
PRZEJAZD W OKOLICE GÓR USAMBARA – ZAKWATEROWANIE W KOLONIALNEJ POSIADŁOŚCI

Po śniadaniu wyruszymy w drogę do miejscowości Lushoto, znajdującej się u podnóża gór Usambara (czas przejazdu: ok. 6 godz.) Góry te, nazywane przez niektórych tanzańskimi Beskidami, to jedno z tych jeszcze nieodkrytych przez turystykę miejsc w Tanzanii. Położony w północno-wschodniej części kraju 100-kilometrowy łańcuch górski jest doskonałym miejscem na ucieczkę przed tłumami turystów. Lunch zjemy w naszym miejscu noclegowym – lodge położonej wśród łagodnych wzgórz, z malowniczymi widokami rozciągającymi się z niemal z każdego miejsca.
Posiadłość zbudowana w latach 30. jako niemiecki dom kolonialny jest przesiąknięta historią. Niedawno została odnowiona i wyposażona w nowoczesne udogodnienia, które zapewnią komfortowy pobyt. Po południu czas na odpoczynek, rozkoszowanie się rześkim górskim powietrzem i zachodem słońca.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 6
TREKKING W GÓRACH USAMBARA – GALAPAGOS W TANZANII?

Ten dzień spędzimy na wędrówce po górach (czas marszu: ok. 8 godz., przewyższenie: ok. 400 m). Dokładna trasa trekkingu uzależniona będzie od kondycji uczestników oraz pogody. Góry Usambara są niezwykłe w skali całego kontynentu, ich naturalne regiony są bowiem nadal pokryte lasami tropikalnymi, które występują głównie w Afryce Zachodniej. Góry cechuje niezwykła różnorodność biologiczna. Na terenie liczącym zaledwie 400 tysięcy hektarów rosną 684 gatunki samych drzew, czyli około 10 razy więcej niż w całej Europie Zachodniej! Obfitość występujących tu roślin sprawiła, że ten często pomijany zakątek Tanzanii zyskał miano Galapagos świata roślin. Fauna tutejszych lasów, oddzielonych wiele milionów lat temu od lasów deszczowych Afryki Centralnej i od około 30 milionów lat nie dotknięta żadną zmianą klimatu, posiada także wiele endemicznych gatunków. Przykładowo, wśród ptaków można wypatrzeć takie unikatowe gatunki jak koloratkę górską, puchacza tanzańskiego i wikłacza górskiego.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 7
WIZYTA NA LOKALNYM TARGU – LUNCH W STYLU ECO – PRZEJAZD NA WYBRZEŻE

Po śniadaniu odwiedzimy lokalny targ – to okazja, by podejrzeć codzienne życie mieszkańców największego miasteczka regionu, Lushoto (targ jest otwarty w niedziele, środy i piątki). Lunch zjemy w wyjątkowym miejscu – na farmie Irente, gdzie spróbować można wypiekanego na miejscu chleba, domowej roboty konfitur i soków, serów oraz świeżo palonej kawy pochodzącej z miejscowej uprawy. Każdy posiłek w Irente jest prawdziwą ucztą! Po południu pojedziemy na wybrzeże, do miejscowości Pangani (czas transferu: ok. 5 godz.). Zakwaterowanie w 3-pokojowej willi (pokoje z łazienkami) przy plaży wynajętej na wyłączność dla grupy.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Choba Bay Villa http://www.chobabay.com/*

Dzień 8
RELAKS NA WYBRZEŻU

Czas na odpoczynek wśród szumu oceanu i śpiewu ptaków. Choba Bay Villa położona jest na 6 akrach wspaniałych tropikalnych ogrodów graniczących z Oceanem Indyjskim. Otoczona dziewiczymi plażami, gajami owocowymi, namorzynami i koralowymi klifami tworzy idylliczne schronienie z dala od zatłoczonych kurortów turystycznych. Urządzona w lokalnym stylu suahili, z wykorzystaniem naturalnych materiałów: drewna, liści palmowych i koralowca. Goście do dyspozycji będą mieli prywatnego kucharza odpowiedzialnego za przygotowanie wszystkich posiłków w ciągu dnia.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Choba Bay Villa http://www.chobabay.com/*

Dzień 9
RELAKS NA WYBRZEŻU – REJS DO REZERWATU MORSKIEGO MAZIWE POŁĄCZONY ZE SNORKELINGIEM

Po śniadaniu wypłyniemy łodzią na wodne safari, by odkryć niesamowitą różnorodność podwodnego życia, nurkując z rurką wokół pięknej rafy przy wysepce Maziwe. Popływamy w turkusowych wodach, szukając muszli, rozgwiazd, jeżowców i innych pięknych stworzeń. Rezerwat Maziwe to dom dla ponad 200 gatunków ryb i 35 rodzajów koralowców budujących unikalny ekosystem tropikalnej rafy. Na niektórych obszarach plaży składa jaja zagrożony morski żółw zielony, a w strefie płytkiej wody falują trawy morskie, algi i gąbki.
Powrót do willi na lunch. Po południu czas wolny na kąpiel w oceanie lub spacery po plaży.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Choba Bay Villa http://www.chobabay.com/*

Dzień 10
RELAKS NA WYBRZEŻU

Ostatni dzień wypoczynku w promieniach afrykańskiego słońca. Czas na kąpiele, spacery i opalanie. Za opłatą istnieje możliwość zorganizowania jednej z aktywności dodatkowych, m.in. rejsu po rzece Pangani połączonej z obserwacją krokodyli i wodnego ptactwa.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Choba Bay Villa http://www.chobabay.com/*

Dzień 11
WYLOT DO POLSKI

Po wczesnym lunchu transfer na pas startowy to Mashado (czas przejazdu: ok. 30 min.). Przelot do Dar es Salaam (czas lotu: ok. 45 min.), następnie lot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych (czas oczekiwania na lotnisku w Dar es Salaam: 2–5 godz.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 12
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przelot wewnętrzny na trasie Dar Es Salam–Zanzibar–Dar es Salaam
Opiekę anglojęzycznego kierowcy przewodnika AFRICAline
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Wodę butelkowaną w części safari
Opiekę polskiego przewodnika AFRICAline (w opcji „z polskojęzycznym przewodnikiem”)
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w krajach docelowych
Atrakcje dodatkowe wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Dar es Salaam–Warszawa (szacunkowy koszt: 3000–3500 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD od osoby)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD od osoby)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 250 USD)
Kontakt