SAM NA SAM Z AFRYKĄ!

Czarny ląd przyciąga jak magnes. Afryka potrafi oczarować każdego bez wyjątku swą odmiennością, kulturą, pięknymi widokami, niepowtarzalnością... Bezwzględnie Kenia jest miejscem, które dostarcza niesamowitych przeżyć, rzadko doświadczanych na co dzień.
Kraje
Kenia
Ilość osób
6 osób
Termin (11 dni)
03.11.2020 - 13.11.2020
Cena
od 1795 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Termin (11 dni)
30.11.2020 - 10.12.2020
Cena
od 2200 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Czarny ląd przyciąga jak magnes. Afryka potrafi oczarować każdego bez wyjątku swą odmiennością, kulturą, pięknymi widokami, niepowtarzalnością... Bezwzględnie Kenia jest miejscem, które dostarcza niesamowitych przeżyć, rzadko doświadczanych na co dzień. Dlaczego więc nie przerwać rutyny i nie wyjechać po spotkanie z Afryką „Sam na sam” w doborowym towarzystwie? Zapraszamy na autorską wyprawę zorganizowaną z myślą o singlach i wszystkich osobach, które lubią samotne podróże i mają chęć przeżyć indywidualną oraz niepowtarzalną przygodę w Afryce! Wspólna wyprawa łącząca niezapomniane safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt, a także wypoczynek na rajskich plażach Diani Beach to idealny pomysł na ciekawe wakacje! Dodatkowo wyprawę urozmaicą alternatywne i klimatyczne imprezy na plaży pod rozgwieżdżonym niebem, w lokalnych klubach i pubach przepełnionych muzyką, a także nietypowe doświadczenia jak kolacja w podziemnej restauracji. Więc… czego więcej potrzeba singlom do szczęścia?

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
PRZELOT Z WARSZAWY DO KENII

Wylot do Kenii z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO NAIROBI – POCAŁUNEK Z ŻYRAFĄ – WIZYTA W SIEROCINCU DLA SŁONI – KOLACJA W RESTAURACJI DLA „MIĘSOŻERCÓW”

Po przylocie do Nairobi od razu wyruszymy na poznanie Afryki. Pierwsze kroki skierujemy do Centrum Żyraf, gdzie te niezwykłe zwierzęta można karmić z ręki. Być może któraś z nich zaoferuje buziaka! Niezwykłą atrakcją tego dnia będzie również wizyta w sierocińcu dla słoni, Daphne Sheldrick Orphanage, ośrodku, którego celem jest przywracanie tych zwierząt ich naturalnemu środowisku. Lunch zjemy w lokalnej restauracji, w najpiękniejszej i najbardziej zielonej dzielnicy miasta – Karen (płatny dodatkowy). Właśnie tam jest również zlokalizowany elegancki camp namiotów, gdzie zakwaterujemy się na nocleg (namioty z podłogą, meblami, elektrycznością, ale ze wspólną łazienką). Czas na relaks po pierwszych chwilach w Afryce. Wieczorem wyjdziemy do najsłynniejszej restauracji w mieście – Carnivore, gdzie można skosztować wielu rodzajów egzotycznych mięs, m.in. ze strusia czy krokodyla.

Wyżywienie
śniadanie/kolacja
Zakwaterowanie

Wildebeest Eco Camp, http://wildebeestecocamp.com/ * (namioty typu standard; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 3
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO AMBOSELI – PIERWSZE SAFARI NA CZARNYM LĄDZIE

Po śniadaniu wyjedziemy do Parku Narodowego Amboseli położonego na granicy z Tanzanią, u stóp najwyższego szczytu Afryki – Kilimandżaro (czas transferu: ok. 4 godz.). Park słynie z niezliczonych stad słoni i otwartych przestrzeni sawann ciągnących się po horyzont. Charakterystyczne dla afrykańskiego krajobrazu akacje są schronieniem przed palącym słońcem dla wielu zwierząt. Tworzą więc idealne warunki do obserwacji żyraf, gazeli, gnu, bawołów, zebr czy pawianów. Nie brakuje tu również drapieżników – gepardów, hien i lwów. Na poznanie tego naturalnego bogactwa Parku wyruszymy po południu, po zakwaterowaniu, lunchu i odpoczynku w lodge z basenem. Wieczorem wrócimy na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

SOPA Amboseli, http://sopalodges.com/amboseli-sopa-lodge/overview * (pokoje typu standard)

Dzień 4
SAFARI W PARKU NARODOWYM AMBOSELI – SŁONIE NA TLE KILIMANJARO

Całodniowe safari w Parku Narodowym Amboseli jest okazją, by podziwiać wspaniałą afrykańską scenerię i wypatrzeć wiele gatunków zwierząt. Po pełnej wrażeń wyprawie zjemy lunch na terenie Parku w punkcie widokowym lub w lodge. Wieczorem podsumujemy pierwsze wrażenia, siedząc przy ognisku ze szklaneczką ginu z tonikem w ręce – kultowego napoju, którym raczyli się pierwsi biali odkrywcy Czarnego Lądu.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

SOPA Amboseli, http://sopalodges.com/amboseli-sopa-lodge/overview * (pokoje typu standard)

Dzień 5
PRZEJAZD DO REZERWATU TAITA HILLS – NOCLEG W LODGE NA PALACH – WIDOK Z OKNA NA SŁONIE I BAWOŁY PRZY WODOPOJU

Po śniadaniu wyjedziemy prosto do prywatnego Rezerwatu Dzikiej Zwierzyny Taita Hills (czas przejazdu: ok. 4 godz.). Zanim rozpoczniemy emocjonujące safari, zjemy lunch w naszej lodge położonej u bram rezerwatu, zbudowanej na palach, pod którymi często przechodzą bawoły i słonie. Rezerwat słynie z krajobrazu, w którym dominuje ziemia o ognisto rudej barwie. Urozmaiceniem suchej sawanny są mokradła w okolicach rzeki Voi. Dzięki małemu obszarowi, napotkanie zwierząt gromadzących się przy wodopojach jest tu stosunkowo łatwe. Na terenie rezerwatu żyją prawie wszystkie gatunki zwierząt występujące w Afryce Wschodniej: antylopy, zebry, bawoły, słonie, żyrafy, lwy a także wiele gatunków ptaków. Po powrocie do lodge czas wolny można przeznaczyć na podziwianie widoków na pobliski wodopój przyciągający zwierzęta oraz piękne wzgórza Taita. Kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Saltlick Lodge, http://www.sarovahotels.com/saltlick-tsavo/ * (pokoje typu standard)

Dzień 6
POŻEGNANIE Z DZIKĄ AFRYKĄ – PRZEJAZD NA WYBRZEŻE DIANI

Rankiem wyruszymy na safari w rezerwacie Taita Hills. To ostatnia okazja do obserwacji życia dzikiej sawanny. Po pożegnaniu rezerwatu wyjedziemy na Wybrzeże Diani i poznamy kolejne oblicze Afryki za sprawą odmiennych niż na sawannie krajobrazów (czas przejazdu ok. 9 godz.). Po drodze zatrzymamy się na lunch w formie pikniku. Późnym popołudniem dojedziemy do kameralnego hotelu Sonrisa, położonego na końcu słynnej plaży Diani, z dala jednak od jej zgiełku. Czas na odpoczynek po ostatnich dniach pełnych wrażeń.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ * (pokoje typu standard; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 7
RELAKS NA WYBRZEŻU DIANI – OPCJONALNIE DLA AKTYWNYCH SNORKELING W PARKU NARODOWYM KISITE

Dzień przeznaczymy na aktywny odpoczynek lub relaks na piaszczystych plażach Diani.
Głodni wrażeń będą mogli wypłynąć w rejs tradycyjną drewnianą łodzią dhow do Parku Narodowego Kisite, który słynie z bogatego życia podwodnego (rejs dodatkowo płatny). Wody parku zamieszkują delfiny, żółwie morskie, płaszczki, mureny i inne kolorowe ryby. Rejs do wyspy Wasini obfituje w fantastyczne krajobrazy – jednym z nich jest widok olbrzymich baobabów porastających brzegi wyspy. Zatrzymamy się na nurkowanie, a także, jeśli szczęście dopisze, obserwację delfinów, które nie boją się podpływać pod samą łódź! Po lunchu na wyspie Wasini, złożonym ze świeżo zgrillowanych owoców morza, czas na relaks na śnieżnobiałej plaży. Po południu wrócimy do hotelu, gdzie można cieszyć się czasem wolnym przy basenie lub spacerując po piaszczystej plaży i kąpiąc się w oceanie. Kolacja i nocleg w hotelu. Komu brakuje nocnego życia, może spędzić wieczór w lokalnym pubie na plaży, o nazwie Forty Thieves, czyli 40 Rozbójników (dodatkowo płatne).

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ * (pokoje typu standard; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 8
RELAKS NA WYBRZEŻU DIANI – OPCJONALNIE DLA AKTYWNYCH WYPRAWA PRZYRODNICZA PRZEZ LASY NAMORZYNOWE

Tego dnia znów rodzaj odpoczynku zależy od preferencji uczestników.
Chętni będą mogli wziąć udział w wycieczce przyrodniczej przez lasy mangrowe porastające wybrzeża Kenii (wycieczka płatna dodatkowo). Obecnie są one objęte ścisła ochroną. To unikatowa szansa, by zobaczyć niezwykłe krajobrazy tworzone przez tę wyjątkową roślinność, jaką są namorzyny. Podczas spaceru wyznaczoną trasą można również obserwować wiele gatunków ptaków oraz niewielkich morskich żyjątek, np. krabów. Trasę wieńczy niesamowity widok na lagunę, który z pewnością zostanie w pamięci na długo. Nie zabraknie też chwil na popołudniowy chill out na plaży w promieniach słońca lub przy basenie z chłodnym drinkiem. Wieczorem na chętnych czeka wyjście do słynnej dyskoteki na Diani Beach – Shakatak – punkt obowiązkowy na liście każdego singla odwiedzającego Afrykę (koszt przejazdu z hotelu do pubu i z powrotem dla 6 osób: ok. 20 USD, wstęp do klubu dodatkowo płatny).

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ * (pokoje typu standard; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 9
RELAKS NA WYBRZEŻU DIANI – OPCJONALNIE DLA AKTYWNYCH SPOTKANIE Z PRZEMIŁYMI MAŁPIATKAMI

Kto jeszcze czuje niedosyt odkrywania natury, może wybrać się na spotkanie z małymi i uroczymi małpiatkami bush baby, czyli „dziećmi buszu” (płatne dodatkowo). Nazwę nadano im ze względu na dźwięk przypominający płacz dziecka, który wydają, żerując w nocy. Bush baby to małe ssaki nadrzewne, występujące we wschodniej i południowej Afryce. Wiele z gatunków małpiatek do dziś pozostaje słabo poznanych, a niektóre z nich są zagrożone wyginięciem. Podczas spotkania ze zwierzakami będzie można je karmić pod okiem opiekunów. Po powrocie czas na relaks na plażach Diani lub w hotelu. Wieczorem wybierzemy się na pożegnalną kolację w wyjątkowej podziemnej restauracji, znajdującej się w prawdziwej jaskini (płatne dodatkowo). Czas na pyszny posiłek w spektakularnym miejscu i niezwykłej atmosferze.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/ * (pokoje typu standard; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 10
PRZEJAZD DO MOMBASY – PRZELOT DO NAIROBI – WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu ostatnie chwile w promieniach afrykańskiego słońca. O odpowiedniej porze wyjedziemy na lotnisko w Mombasie, by polecieć do Nairobi, a tam przesiąść się w samolot do Europy i zakończyć tym samym przygodę z „Afryką sam na sam”!

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 11
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przelot wewnętrzny na trasie Mombasa - Nairobi
Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika AFRICAline
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Opiekę polskiego przewodnika AFRICAline (w opcji "z przewodnikiem polskojęzycznym")
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (minibus typu safari z otwieranym dachem)
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Nairobi –Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 2800 – 3500 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
Lunchu w dniu 2. (koszt dodatkowy: ok. 50 USD od osoby)
Wyjścia do pubu Forty Thievs w dniu 7. (koszt dodatkowy przejazdu taksówką dla 6 osób: ok. 20 USD, wstęp do pubu i napoje dodatkowo płatne)
Wyjścia do lokalnej dyskoteki Shakatak w dniu 8. (koszt dodatkowy przejazdu taksówką dla 6 osób: ok. 20 USD, wstęp do pubu i napoje dodatkowo płatne)
Kolacji w unikalnej restauracji w prawdziwej jaskini w dniu 9. (przejazdy taksówką do restauracji są uwzględnione w cenie)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 250 USD)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
Rejsu w dniu 7. (koszt dodatkowy: ok. 95 USD od osoby)
Wyprawy przyrodniczej w dniu 8. (koszt dodatkowy: ok. 45 USD od osoby)
Spotkania z małpiatkami w dniu 9. (koszt dodatkowy: ok. 20 USD od osoby)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD od osoby)
Kontakt