SYLWESTER Z RÓŻĄ W TLE

Desert Rose – pustynna róża – to roślina, która wyrasta samotnie na spalonej słońcem ziemi, aby w pyle pustyni zakwitnąć pięknym, czerwonym kwiatem. „Sylwester z różą w tle” to niezapomniana zabawa sylwestrowa w posiadłości nazywanej Desert Rose – luksusowej oazie w zaciszu północnej Kenii.
Kraje
Kenia
Ilość osób
6 osób
Termin (11 dni)
27.12.2021 - 06.01.2022
Cena
3650 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Desert Rose – pustynna róża – to roślina, która wyrasta samotnie na spalonej słońcem ziemi, aby w pyle pustyni zakwitnąć pięknym, czerwonym kwiatem. „Sylwester z różą w tle” to niezapomniana zabawa sylwestrowa w posiadłości nazywanej Desert Rose – luksusowej oazie w zaciszu północnej Kenii. Nowy Rok przywitamy przy akompaniamencie muzyki Samburu oraz w świetle gwiazd, a jego pierwsze dni spędzimy w samburskich wioskach oraz nad jeziorem Turkana; o tym prastarym miejscu mówi się, że nawet podniesiony na brzegu jeziora kamień przemawia historią człowieka... Olbrzymi alkaiczny akwen, o poranku turkusowy, za dnia barwy malachitu, jest jednym z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie, nie bez przyczyny nazywanym „Początkiem Świata”.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO KENII

Popołudniowy wylot z Warszawy do Kenii z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
NAIROBI – PARK NARODOWY ABERDARE – SŁONIE POD OKNEM

Po wylądowaniu w Nairobi we wczesnych godzinach porannych przejedziemy przez rolnicze tereny w stronę leżącego na północ od miasta Parku Narodowego Aberdare (czas transferu: ok. 4 godz.). Po drodze być może nadarzy się okazja do podziwiania ośnieżonego wierzchołka Mount Kenya. Przyjazd na lunch do Aberdare Country Club na zboczu Mweiga Hill, będącego częścią Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Następnie przejazd i zakwaterowanie w The Ark Lodge, malowniczo położonej w samym sercu Parku Aberdare. Czas na relaks przy lampce wina na tarasie, z którego można podglądać słonie, bawoły, a być może i nosorożce, podchodzące do znajdującej się przy lodge sadzawki. Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie
lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 3
PARK NARODOWY ABERDARE – TROPIENIE CZARNYCH NOSOROŻCÓW I LIKAONÓW

Po śniadaniu wyruszymy na całodzienne safari w Parku Aberdare – pierwszym parku narodowym w Kenii, który został całkowicie ogrodzony, aby chronić żyjącą w nim populację nosorożca. Położony w paśmie górskim Aberdare, pełen pięknych widoków i zwierząt, które rzadko występują w innych parkach – niezwykle ostrożnej antylopy bongo, rzadkiego czarnego nosorożca i zagrożonego wyginięciem likaona. Ponadto z pewnością nadarzy się okazja do oglądania zebr, żyraf, antylop, słoni, a być może także lamparta. Lunch w formie pikniku zjemy na terenie parku, a późnym popołudniem powrócimy do lodge na kolację.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 4
PRZEJAZD DO MARALAL – KRAINY SAMBURU

Rankiem wyjedziemy do Maralal, stolicy ludzi Samburu i wielbłądzich wyścigów, położonego pośród wzgórz Karisia (czas transferu: ok. 6 godz.). Jest to ostatnia większa miejscowość przed pustynnymi krainami jeziora Turkana. Lunch w formie pikniku na malowniczej sawannie - okazja do zrobienia zachwycających zdjęć. Kolacja i noc w lokalnym hotelu w Maralal, najlepszym miejscu noclegowym w okolicach tego miasteczka o klimacie „dzikiego zachodu”.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Ngari Hill Guesthouse http://www.ngarihill.com/*

Dzień 5
PRZEJAZD DO DESERT ROSE – SYLWESTROWY WIECZÓR POD GWIAZDAMI

Po porannej kawie oraz śniadaniu wyruszymy na północ Kenii. W porze lunchu dotrzemy do niezwykłej posiadłości nazywanej Desert Rose – Różą Pustyni (czas przejazdu: ok. 6 godz.). Desert Rose to dzieło sztuki architektonicznej. Miejsce wyjątkowe, o całkowicie odmiennej stylistyce, w której dominują ręcznie robione elementy wystroju - otwarte łazienki, wanny żłobione w kamieniu, drewniane umywalki – m. in. tym zachwyca ta jedyna w swoim rodzaju posiadłość, którą odwiedzili między innymi Angelina Jolie i Bruce Willis. Wspaniałe widoki na otaczające góry zachwycają nawet najbardziej wymagających. Nie ma tu zasięgu telefonicznego ani Internetu, można więc naprawdę uciec od cywilizacji. Pobyt w Desert Rose to jedyna okazja, aby zobaczyć Kenię, jakiej nikt nie zna. Popołudnie upłynie na afrykańskich opowieściach oraz kontemplacji okolicy, której piękno zapiera dech w piersiach. Sylwestrowy wieczór rozpocznie kolacja pod otwartym niebem, przy stołach zastawionych wyśmienitym jedzeniem. Słuchać będziemy afrykańskich opowieści oraz muzyki śpiewanej przez prawdziwych Samburu. Północ przywita huk otwieranego szampana oraz życzenia przy szumie pobliskiego wodospadu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 6
WYPOCZYNEK W DESERT ROSE – LUNCH PRZY WODOSPADACH – ODWIEZINY W SAMBURSKIEJ WIOSCE

W Desert Rose, nieopodal doliny Suguta, uznawanej za jedno z najbardziej odludnych miejsc na świecie, goście AFRICAline przeżyją niezapomniany Nowy Rok. W ciągu dnia wybierzemy się na wędrówkę w towarzystwie wojowników z ludu Samburu oraz odwiedzimy samburską wioskę. To czas na przełamywanie cywilizacyjnych barier, wymianę prezentów oraz zrobienie wyjątkowych zdjęć. Lunch zjemy w niezwykłym miejscu, przy wodospadach, skrytych nieopodal lodge. Popołudnie przeznaczymy na wypoczynek. Nocleg i kolacja w lodge.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 7
WYPOCZYNEK W DESERT ROSE – SAFARI NAD JEZIORO TURKANA – ODWIEDZINY U LUDU TURKANA

Po śniadaniu oraz wyśmienitej kawie wyruszymy na safari nad jezioro Turkana (czas transferu w jedną stronę: ok. 3 godz.). W tym wyjątkowym miejscu prawie każdy odniesie wrażenie, że czas po prostu przestał tu płynąć tysiące lat temu. Bezludna, surowa przestrzeń jednego z najstarszych geologicznie miejsc na Ziemi i widok na jeden z jej z najpiękniejszych wulkanów, zwany przez lokalną ludność Nabuyoton, będzie scenerią, w jakiej zjemy lunch. Następnie odwiedzimy gościnnych Turkana. Wieczorem powrócimy do Desert Rose na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 8
DESERT ROSE – REZERWAT SAMBURU – RZEKA PEŁNA SŁONI

Po śniadaniu wyruszymy w drogę spektakularną trasą przez Ndoto Hills do Rezerwatu Samburu, jednego z najpiękniejszych rezerwatów Kenii. Safari przez malowniczą, górzystą sawannę będzie okazją do podziwiania słoni, antylop, żyraf, zebr i strusi (czas transferu: ok. 7 godz.). Po południu zakwaterujemy się na ekskluzywnym campie. To niezwykłe miejsce położone nad samym brzegiem rzeki Ewaso Nyiro, czyli Brązowej Rzeki, urządzone jest w najlepszym stylu; każdy namiot jest w pełni wyposażony i posiada prywatną werandę z widokiem na rzekę oraz busz. Częstymi gośćmi campu są tutejsze słonie, które przechadzają się nieopodal, nie zwracając najmniejszej uwagi na ludzi obserwujących ich z werand. Kolację zjemy na terenie campu, by następnie wsłuchiwać się w tak obce, a jednak kojące dźwięki buszu, z lampką wybornego wina w dłoni.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 9
SAFARI W REZERWACIE SAMBURU

Przed nami dzień pełen wrażeń w jednym z najpiękniejszych rezerwatów Kenii. Teren Samburu zamieszkiwany jest przez charakterystyczne gatunki zwierząt, takie jak zebry Grevy’ego, gerenuki czy żyrafy siatkowe, ale nie brakuje tu także lwów, gepardów czy lampartów. Poranek spędzimy wśród dzikich zwierząt. Po południu powrócimy na safari podczas tzw. Simba Time czyli Godziny Lwa (najlepsze światło do fotografowania zwierząt i krajobrazów o tej porze dnia). Wieczorem powrót na camp. Kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 10
PRZEJAZD DO NAIROBI – LUNCH W RESTAURACJI NA DRZEWIE – WYLOT DO POLSKI/LUB NOCLEG W NAIROBI

Przed południem wyruszymy do Nairobi, zatrzymując się po drodze na fotografowanie Mount Kenya oraz lunch w wyjątkowej restauracji… zawieszonej na drzewie. Po dotarciu do Nairobi usiądziemy przy pożegnalnej kolacji w restauracji, gdzie skosztować można najróżniejszych rodzajów mięs pieczonych na ogromnym grillu. Po kolacji transfer na lotnisko i wylot do Polski.
(*Dla osób wylatujących kolejnego dnia zapewniony transfer i nocleg w hotelu w Nairobi).

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

nocny lot do Nairobi lub, Tamarind, https://tamarind.co.ke/*

Dzień 11
PRZYLOT DO WARSZAWY

Wylot do Polski lub lądowanie w Warszawie i zakończenie afrykańskiej przygody!
*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (samochód safari 4×4 z otwieranym dachem)
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Ubezpieczenie AXA Travel
Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika AFRICAline
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Wodę butelkowaną
Ubezpieczenie AMREF Flying Doctors
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Nairobi–Warszawa (koszt dodatkowy: 2800–4000 PLN; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD za osobę)
Obowiązkowego testu na Covid przed wylotem (koszt dodatkowy: ok. 600 zł)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD od osoby)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 650 USD)
Kontakt