TANZANIA BEAUTY

Oto wyprawa ku najgłębszym sekretom Tanzanii – południowym dzikim, nieokiełznanym parkom, pełnym muzyki buszu i ryku lwów.
Kraje
Tanzania
Ilość osób
6 osób
Termin (14 dni)
11.01.2022 - 24.01.2022
Cena
od 3200 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Termin (14 dni)
22.01.2021 - 04.02.2021
Cena
od 3700 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Oto wyprawa ku najgłębszym sekretom Tanzanii – południowym dzikim, nieokiełznanym parkom, pełnym muzyki buszu i ryku lwów. Kontemplując naturę, obserwując zwierzęta i południowe sawanny, można przemierzać kilometry i nie spotykać żywej duszy. Ten ląd nie do końca jest odkryty. Poznawanie go będzie przeżyciem rodem z powieści przygodowych o pierwszych podróżnikach, którzy pojawili się na Czarnym Kontynencie.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT DO TANZANII – PRZYLOT DO DAR ES SALAAM

Przelot z Warszawy do Tanzanii z przesiadka w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych. Prosto z lotniska w Dar es Salaam transfer do hotelu (czas przejazdu: ok. 45 min.). Kolacja i pierwszy nocleg w Afryce w komfortowym hotelu niedaleko portu.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie
Dzień 2
PARK NARODOWY MIKUMI – PIERWSZE SAFARI W AFRYCE

Po śniadaniu i chwili relaksu wykwaterujemy się z hotelu, by wyruszyć do Parku Narodowego Mikumi (czas przejazdu: ok. 5 godz.). To niewielki park znany głownie z żyjącej tu dużej populacji słoni. Ryszard Kapuściński pisał, że właśnie w Mikumi zobaczył Ducha Afryki, który ukazał mu się w postaci wyłaniającego się z buszu słonia. Lunch zjemy po drodze w lokalnej restauracji. Po południu, po przyjeździe do parku, rozpoczniemy pierwsze safari. W Parku Mikumi można zobaczyć takie zwierzęta jak żyrafy, lwy, gazele, guźce, antylopy gnu czy hipopotamy. Następnie zakwaterujemy się w campie, gdzie odpoczniemy przed kolejnym dniem.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Stanley’s Kopje http://www.stanleyskopje.com/*

Dzień 3
PARK NARODOWY MIKUMI – MAŁE SERENGETI

Rano wyruszymy na safari do części parku zwanej Małym Serengeti. Do złudzenia przypomina ona słynny park Tanzanii Północnej. Będziemy mieć okazję podpatrzeć żyjące tu zwierzęta: antylopy, słonie i drapieżniki. Po powrocie do lodge na lunch czas na relaks na werandzie namiotu, skąd przy odrobinie szczęścia można obserwować zwierzęta. Późnym popołudniem park zaczyna tętnić życiem – kiedy robi się chłodniej, zwierzęta stają się bardziej aktywne, a lwice wychodzą na polowanie. Po safari wracamy do campu na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Stanley’s Kopje http://www.stanleyskopje.com/*

Dzień 4
PARK NARODOWY RUAHA – LUNCH W BUSZU

Po śniadaniu wyjedziemy do Parku Narodowego Ruaha, największego parku w Tanzanii (czas przejazdu: ok. 7,5 godz.). Na terenie rezerwatu przecinają się szlaki wędrujących stad dzikich zwierząt. Lunch zjemy w buszu w trakcie safari. Po południu, gdy dotrzemy do campu, odetchniemy w otoczeniu sawanny. Na brzegach przecinającej park rzeki Ruaha można zobaczyć odpoczywające afrykańskie drapieżniki: lamparty, lwy, gepardy, hieny i szakale. Park słynie również z niezliczonej liczby gatunków ptaków.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 5
PARK NARODOWY RUAHA – SAFARI O ŚWICIE

O świcie, po kawie i lekkiej przekąsce, wyruszymy na niezwykłe poranne safari. Wschód słońca to najlepsza pora na obserwację zwierząt, właśnie wtedy są najbardziej aktywne. W Parku Ruaha można zobaczyć sceny z prawdziwego życia zwierząt – polowania gepardów, lwie uczty, pawiany ostrzegające przed drapieżnikami, słonie pijące z wodopoju, stada żyraf pod baobabami czy spacerujące strusie. Wrócimy na śniadanie i odpoczynek do campu, by już po południu kontynuować safari. Wieczorem zjemy kolację przy świecach z odgłosami buszu w tle.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 6
IRINGA – RELAKS W RODZINNEJ LODGE

Po śniadaniu wyruszymy na ostatnie safari w Parku Ruaha, po którym opuścimy nasz camp i wyjedziemy do Iringi – typowego tanzańskiego miasteczka (czas przejazdu: ok. 4 godz.). Spędzimy w nim nieco czasu spacerując i jedząc lunch. Późnym południem udamy się na nocleg na farmę Mbuyuni (czas przejazdu: ok. 4 godz.). Należy ona do dwójki Europejczyków, którzy tak pokochali Tanzanię, że w młodości, zaraz po ukończeniu rolniczych studiów w 1992 roku, osiedlili się tu. Założyli organiczną farmę, gdzie hodują chili, hibiskus, trawę cytrynową oraz drzewka Moringa. Farma zasilana jest energią z baterii słonecznych, a swoim zapasom wody dzieli się z sąsiadami. Jest to miejsce z europejską duszą żyjące w harmonii z otoczeniem.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 7
PARK NARODOWY NYERERE (REZERWAT SELOUS) – NAJSTARSZY LAS W AFRYCE – CZARNO-BIAŁE SKAŁY

Poranny przejazd do Parku Narodowego Nyerere (dawniej Selous) umilą nam imponujące widoki na góry Uluguru (czas transferu: ok. 4 godz.). To niespotykany krajobraz zboczy porośniętych najstarszym lasem w Afryce liczącym 25 milionów lat. W lecie występuje tu ogromna ilość czystych jak łza źródeł. Ciekawostką geologiczną są również skały krystaliczne: z zewnątrz czarne, w środku śnieżnobiałe jak marmur. Zobaczymy wyłaniające się z ziemi, różnokształtne formy geologiczne, tzw. ostańce, rozciągające się na terenie ponad 100 km. Tereny gór Uluguru zasiedlił lud Luguru, stawiając małe, typowo afrykańskie osady w środku lasu, żyjąc w całkowitej zgodzie z naturą. Nocleg i kolacja w malowniczej lodge na granicy parku – z imponującym widokiem na góry i gęsty las.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Dzień 8
PARK NARODOWY NYERERE (SELOUS) – NAJWIĘKSZA POPULACJA HIPOPOTAMÓW

Tego dna wybierzemy się na safari do parku Nyerere (Selous) uważanego za niemal zupełnie dziewiczy i nieodkryty przez turystów. Odmienność krajobrazów, roślinności i całkowita prywatność wręcz szokuje. Dorzecze Rufiji, położone na terenie Selous, z największą populacją hipopotamów i mahoniowymi lasami, jest wyjątkiem na skale światową. Lunch zjemy w parku, a kolację w campie położonym na skarpie ze spektakularnym widokiem na rzekę Rufiji oraz na najpiękniejsze zachody słońca. Właśnie tu spędzimy również noc.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 9
PARK NARODOWY NYERERE (SELOUS) – WODNE SAFARI

Po śniadaniu wyruszymy na wodne safari łodziami po rzece Rufiji. Będziemy mieć niezwykłą okazję z bliska oglądać życie hipopotamów i krokodyli. Po południu przesiądziemy się na samochód, by odkryć kolejne tereny w parku Selous.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 10
PARK NARODOWY NYERERE (SELOUS) – PIESZE SAFARI – PRZEJAZD NA WYBRZEŻE

Wczesnym rankiem, podczas pieszego safari w towarzystwie rangersów (doskonale znających każdą część rezerwatu), przemierzymy sawannę w poszukiwaniu zwierząt – będziemy mogli podejść do nich znacznie bliżej (czas trwania pieszego safari: ok. 2-3 godz.) . Po powrocie do campu na śniadanie i wykwaterowaniu, wyjedziemy w kierunku stolicy – Dar Es Salaam (czas przejazdu: ok. 5 godz.). Zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji, a następnie dotrzemy na wybrzeże. By dostać się do naszego hotelu, będziemy musieli skorzystać z łodzi, znajduje się on bowiem na prywatnej wyspie, oddzielonej od lądu laguną.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 11
RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH

Rozpoczynamy wypoczynek na wybrzeżu. Przed nami czas wolny i odpoczynek po trudach safari. Do wyboru relaks nad oceanem lub odkrytym basenem. Chętni będą mogli popływać kajakiem, ponurkować na pobliskiej rafie koralowej z maską i rurką lub wybrać się na kilkugodzinny rejs łodzią (wszytskie aktywności płatne dodatkowo).

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 12
RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH

Kolejny dzień pełen odpoczynku i rekreacji na wybrzeżu.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 13
PRZEJAZD DO DAR ES SALAAM – WYLOT DO POLSKI

Przed południem cieszymy się ostatnimi chwilami relaksu w Afryce. Po lunchu transfer na lotnisko w Dar es Salaam i wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych (czas przejazdu: ok. ok. 3 godz.).

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 14
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika AFRICAline podczas safari (w opcji "z polskojęzycznym przewodnikiem")
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (7-osobowa Toyota Landcruiser 4x4 z otwieranym dachem)
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji "płatne dodatkowo"
Ubezpieczenie
Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika podczas safari
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Woda butelkowana podczas safari
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Dar es Salaam– Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3000 - 4000 PLN za osobę, bilet można rezerwować indywidualnie)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 600 USD)
Dopłaty do pokoju jednosobowego w wysokim sezonie koszt dodatkowy: 700 USD)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD od osoby)
Dopłaty do wysokiego sezonu (od lipca do października; koszt dodatkowy: 600 USD za osobę)
Kontakt