TANZANIA NORTHERN HIGHLANDS

Oto Podróż do najsłynniejszych parków narodowych i rezerwatów Tanzanii.
Kraje
Kenia
Tanzania
Ilość osób
6 osób
Termin (13 dni)
28.05.2021 - 09.06.2021
Cena
od 3700 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Termin (13 dni)
13.06.2021 - 25.06.2021
Cena
od 3150 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Oto podróż do najsłynniejszych parków narodowych i rezerwatów Tanzanii. Podczas safari będziemy podziwiać najwspanialsze i najbardziej reprezentatywne przyrodniczo miejsca tego rejonu Afryki: zasadowe jeziora, krater Ngorongoro, bezkresne równiny Serengeti oraz tradycyjne masajskie wioski. Ten wyjazd to prawdziwa gratka dla miłośników zwierząt i fotografii – podczas safari z pewnością będzie okazja, by uchwycić w obiektywie wielką piątkę i mnóstwo innych gatunków. Charakter wyjazdu pozwoli poczuć klimat Afryki z czasów pierwszych eksploracji, a noce w buszu, na eleganckim campie w sercu Serengeti pozostaną na zawsze w pamięci. Tradycyjne masajskie wioski zawsze fascynują swoją egzotyką. Swoista podróż w czasie pozwoli poznać na własnej skórze zwyczaje oraz kulturę wiecznie uśmiechniętych Masajów.
Pobyt na magicznej wyspie Zanzibar stanowi kolejny, jakże inny etap podróży. Zupełnie odmienna kulturowo od reszty kraju wyspa zawsze była kolebką, a następnie centrum muzułmańskiej tradycji w tej części kontynentu. Piękne, śnieżnobiałe plaże, rafa koralowa, delfiny, elegancki resort, wspaniała kuchnia z owocami morza i stara islamska architektura będą znakomitym dopełnieniem wyjazdu.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO KENII

Wylot z Warszawy do Nairobi z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO NAIROBI – SPOTKANIE Z MASAJAMI – PRZEJAZD DO ARUSZY W TANZANII

Po porannym lądowaniu w Nairobi udamy się do Aruszy w Tanzanii. Przekroczymy granicę na typowym, tętniącym życiem afrykańskim przejściu granicznym, pełnym straganów, handlarzy i podróżnych. Po ok. 4 godzinach dotrzemy do krainy Masajów, których nazywa się Rycerzami Sawanny. Odmienność kulturowa oraz tradycja tych mieszkańców Afryki wprowadzi nas w świat dotąd nieznany. Podczas wizyty w masajskich wioskach będziemy mogli m.in. nauczyć się władania włócznią, spróbować herbaty parzonej po masajsku oraz tradycyjnie wyrabianej tabaki. Zjemy również niezwykły posiłek z wojownikami masajskimi – pieczoną na ognisku kozę lub jagnięcinę. To spotkanie zostanie w pamięci na zawsze. W godzinach popołudniowych dotrzemy do Aruszy na nocleg w klimatycznej lodge z bujnym ogrodem, położonej pod miastem (czas przejazdu: ok. 2 godz.).

MASAJOWIE Z LONGIDO
Wioska masajska w miejscowości Longido przy granicy kenijsko-tanzańskiej jest dla AFRICAline szczególna. Jej trzej mieszkańscy, Gaioko, Kielembu i Saitoti, to jedni z pierwszych afrykańskich przyjaciół prezesa Africaline, Grzegorza, który spędził w Longido wiele tygodni, mieszkając wśród Masajów. Longido to stały punkt wypraw AFRICAline od początku jej istnienia w 1998 roku. Wielokrotnie wraz z naszymi Gośćmi organizowaliśmy akcje wsparcia dla wioski, m.in. wyposażając miejscową szkołę w pomoce naukowe. Przy okazji każdej wizyty staramy się pomagać naszym masajskim przyjaciołom. W zależności od bieżącego zapotrzebowania wspólnie z uczestnikami kupujemy jej mieszkańcom i uroczyście przekazujemy zapas artykułów spożywczych (takich jak mąka, cukier czy ryż), materiały potrzebne do nauki w szkole, a nawet kozę lub krowę!

Wyżywienie
lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 3
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO JEZIORA MANYARA – SPACER WISZĄCYMI MOSTAMI – PIERWSZE SPOTKANIE Z AFRYKAŃSKIMI ZWIERZĘTAMI

Po śniadaniu rozpoczniemy przygodę z safari 4×4 w słynnych parkach narodowych Tanzanii. Wyruszymy w stronę krateru Ngorongoro. Przed południem dotrzemy do Parku Narodowego Jeziora Manyara przylegającego do zachodniej skarpy Wielkiego Rowu Afrykańskiego (czas transferu: ok. 2 godz.). Wizytę w Parku rozpocznie emocjonujący spacer po zawieszonych na wysokości 18 m mostach, z których z bliska przyjrzeć się można wielu gatunkom małp (wśród nich: pawianom, koczkodanom czarnosiwym i kotawcom sawannowym zwanym również werwetami). Lunch w formie pikniku zjemy na terenie Parku, w towarzystwie różnokolorowych ptaków, ze wspaniałym widokiem na jezioro Manyara. Po południu dotrzemy do lodge położonej w niedalekiej odległości od grani krateru (czas transferu: ok. 45 min.). Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Octagon Lodge www.octagonlodge.com *

Dzień 4
SAFARI W NGORONGORO – NAJSŁYNNIEJSZEJ KALDERZE ŚWIATA

Wcześnie rano wyruszymy do wnętrza krateru Ngorongoro (czas transferu z lodge: ok. 2 godz.) na safari w najsłynniejszym afrykańskim kraterze wulkanu. Przed nami szansa zobaczenia wielkiej piątki i tysięcy innych zwierząt. Lunch zjemy… w towarzystwie hipopotamów. Następnie udamy się na zachód, do Parku Narodowego Serengeti (czas przejazdu do bramy Parku: ok. 3 godz.). Legendarne równiny to nieskończenie rozległe przestrzenie sawanny, gdzieniegdzie przecięte niewielkimi wzgórzami. Polowania lwów, hien czy gepardów na antylopy nie należą tu do rzadkości. Zobaczymy tu sceny, jakie znamy z filmów przyrodniczych. Park zamieszkują najróżniejsze gatunki zwierząt, takie jak gazele, zebry, szakale, strusie, żyrafy, bawoły, topi, kongoni, słonie, hieny i lwy. W trakcie safari zatrzymamy się na chwilę odpoczynku przy lunchu na łonie natury. Nocleg spędzimy w sercu buszu na campie safari (namioty z łóżkami, pościelą, elektrycznością i łazienką). Kolacja przy zachodzie słońca z lampką wina i z odgłosami dzikich zwierząt w tle.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 5
SAFARI W PARKU NARODOWYM SERENGETI

Dzień spędzony na równinach Serengeti poświęcimy na obserwację dzikich zwierząt przy wodopojach, poszukiwanie lampartów, podglądanie zachowań hipopotamów czy wypatrywanie sępów i kryjówek hien. W niewielu miejscach na ziemi można się spotkać z aż taką mnogością zwierząt. Na łonie afrykańskiej sawanny, w cieniu baobabu odpoczniemy przy lunchu. Po południu powrócimy do campu na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Dzień 6
SAFARI W PARKU NARODOWYM SERENGETI – PRZEJAZD NAD JEZIORO EYASI – NOCLEG W WYJĄTKOWEJ LODGE

Po śniadaniu kontynuujemy safari w Serengeti, a w drugiej połowie dnia wyjedziemy nad jezioro Eyasi, czuli do krainy plemienia Hadzabe (czas przejazdu z bramy Parku do Eyasi: ok. 3 godz.) Uwaga! Dotrzemy do miejsca położonego zupełnie poza utartymi szlakami turystycznymi. Noc spędzimy na jednym z najbardziej wyjątkowych campów safari w Tanzanii, położonym w niewielkiej odległości od jeziora (namioty wyposażone są w meble, pościel, elektryczność i łazienkę).

CAMP NAMIOTOWY KISIMA NGEDA
Prowadzony przez małżeństwo Europejczyków na stałe osiadłych w Tanzanii camp Kisima Ngeda jest kwintesencją dobrego stylu i gościnności. Urządzony z niezwykłym smakiem przez samych właścicieli, położony „na końcu świata”, pośród surowego krajobrazu suchego jeziora Eyasi, w palmowym gaju jest miejscem idyllicznym i sielskim. Czas, który najlepiej spędzić spacerując pomostami biegnącymi w zaroślach, wśród stawów z rybami lub łąką rozpościerającą się nad brzegiem jeziora, płynie tu jakby wolniej, a smak posiłków złożonych z produktów ekologicznych, mleka od krów należących do lodge oraz warzyw z przydomowego ogrodu na długo zostaje w pamięci…

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Kisima Ngeda Tented Camp http://www.anasasafari.com/kisima-ngeda/ *

Dzień 7
POLOWANIE Z BUSZMENAMI HADZABE – ODWIEDZINY U KOWALI DATOGA

Wcześnie rano wyruszymy na spotkanie z wojownikami plemienia Hadzabe. Uwaga: to, co się wydarzy tego dnia, nie jest wyreżyserowane – grupa bierze udział w prawdziwych, codziennych czynnościach członków plemienia, którego tradycyjny sposób życia nie zmienił się od setek lat! Będziemy towarzyszyć m.in. w polowaniu zatrutymi strzałami w dzikich terenach buszu. Spotkanie zakończymy śniadaniem w formie pikniku. W okolicach południa powrócimy do campu na odpoczynek (czas przejazdu z lodge do wioski Hadzabe: ok. 2 godz.). Po południu odwiedzimy kowali w wiosce Datoga, od dziesiątków lat specjalizujących się w wyrabianiu grotów do strzał i metalowej biżuterii. Wieczór spędzimy, podziwiając zachód słońca, i dzieląc się wrażeniami przy kolacji.

HADZABE
Wizyta u Hadzabe będzie niezwykła również z innego powodu: tych potomków Buszmenów – najstarszej znanej nam ludności zamieszkującej Afrykę Wschodnią – zostało już bowiem tylko około 1000. Mieszkają w 20–30 obozowiskach na powierzchni ok. 4000 km2.
Choć Hadzabe wykazują małe zainteresowanie światem zewnętrznym, ten świat, w dobie globalizacji, przychodzi do nich. Już tylko około 300 z nich to ściśli nomadzi żyjący z polowania i zbieractwa. Pozostali zaczęli zajmować się rolnictwem, wyemigrowali do miast, wielu zajęło się turystyką. Szacuje się, że jeszcze tylko przez najbliższe kilka lat będziemy mogli odwiedzić Hadzabe żyjących zgodnie ze swoją tradycją.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Kisima Ngeda Tented Canp http://www.anasasafari.com/kisima-ngeda/ *

Dzień 8
PRZEJAZD DO ARUSZY – PRZELOT NA ZANZIBAR

Po śniadaniu wyruszymy do Aruszy, by samolotem dostać się na Zanzibar. To wyspa koralowa na Oceanie Indyjskim, skolonizowana przez Arabów w X w. przez sułtana Omanu. W wieku XVI stała się portugalską stacją handlową, by wkrótce znów znaleźć się pod wpływami muzułmańskimi. Zanzibar słynie z największych na świecie upraw goździków, wspaniałych plaż, rafy koralowej, zabytków islamskich oraz niezwykłej atmosfery i gościnności. Po przyjeździe na północno-wschodnie wybrzeże (czas przejazdu: ok. 1,5 godz.) zakwaterujemy się w eleganckim, kameralnym resorcie z piękną plażą i basenem.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Next Paradise Boutique Resort http://www.next-paradise.com/en/ * (standard room; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 9
WYPOCZYNEK NA ZANZIBARZE

Relaks po trudach safari. Czas na spacery po plaży lub kąpiel w basenie. Za dodatkową opłatą można zorganizować aktywności takie jak snorkeling, nurkowanie z butlą, wizyta na plantacji przypraw czy w Stone Town.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Next Paradise Boutique Resort http://www.next-paradise.com/en/ * (standard room; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 10
WYPOCZYNEK NA ZANZIBARZE

Relaks po trudach safari. Czas na spacery po plaży lub kąpiel w basenie. Za dodatkową opłatą można zorganizować aktywności takie jak snorkeling, nurkowanie z butlą, wizyta na plantacji przypraw czy w Stone Town.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Next Paradise Boutique Resort http://www.next-paradise.com/en/ *(standard room; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 11
WYPOCZYNEK NA ZANZIBARZE

Relaks po trudach safari. Czas na spacery po plaży lub kąpiel w basenie. Za dodatkową opłatą można zorganizować aktywności takie jak snorkeling, nurkowanie z butlą, wizyta na plantacji przypraw czy w Stone Town.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Next Paradise Boutique Resort http://www.next-paradise.com/en/ * (standard room; istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 12
PRZELOT DO DAR ES SALAAM – WYLOT DO POLSKI

Do południa ostatnie chwile relaksu w promieniach afrykańskiego słońca. Po lunchu wykwaterowanie i przejazd do Stone Town (czas przejazdu: ok. 1,5 godz.). Wieczorem przelot z Zanzibaru do Dar Es Salam (czas lotu: ok. 20 min.). Następnie wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych (czas oczekiwania na lotnisku w Dar es Salaam: ok. 3 godz.).

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 13
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przelot wewnętrzny na trasie Arusza – Zanzibar – Dar es Salaam
Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika AFRICAline
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Opiekę polskiego przewodnika AFRICAline (w opcji "z polskojęzycznym przewodnikiem")
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (7-osobowa Toyota Lancruiser 4×4 z otwieranym dachem)
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Nairobi, Dar es Salaam–Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3000 – 3500 zł od osoby)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD od osoby)
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 650 USD)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD - wiza kenijska i 50 USD - wiza tanzańska)
Własnych wydatków
Dopłaty do wysokiego sezonu (styczeń–luty / lipiec–październik; koszt dodatkowy: 330 USD od osoby)
Kontakt