TURKUSOWE SERCE AFRYKI

Zachwycające zróżnicowanie terenu, krystalicznie czyste wody jeziora Malawi, bogactwo świata roślinnego oraz ogromna liczba zamieszkujących kraj dzikich zwierząt nadaje temu niewielkiemu fragmentowi afrykańskiej przestrzeni niezwykłego kolorytu.
Kraje
Malawi
Ilość osób
8 osób
Termin (16 dni)
06.06.2020 - 21.06.2020
Cena
od 4430 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Termin (16 dni)
06.06.2020 - 21.06.2020
Cena
od 5020 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Zachwycające zróżnicowanie terenu, krystalicznie czyste wody jeziora Malawi, bogactwo świata roślinnego oraz ogromna liczba zamieszkujących kraj dzikich zwierząt nadaje temu niewielkiemu fragmentowi afrykańskiej przestrzeni niezwykłego kolorytu. Gdy połączymy to z luksusem kolonialnych posiadłości, urzekających ogrodów i herbacianych pól, otrzymamy podróż, która na długo pozostawi w duszy tęsknotę za malowniczą, romantyczną Afryką.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO MALAWI

Wylot do Malawi z przesiadką w jednym z europejskich lub afrykańskich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO LILONGWE – PRZEJAZD DO WZGÓRZ VIPHYA

Po wylądowaniu w Lilongwe przejedziemy do Luwawa Forest Lodge w górach Viphya (czas transferu: 3–4 godz.). W zależności od godziny przyjazdu wieczór przeznaczymy na wypoczynek lub spacer po otaczającym lodge lesie – doskonałym miejscu do podziwiania ptactwa. W pobliżu lodge, przy pewnej dozie szczęścia, można obserwować również antylopy, w tym buszboki, ridboki i dujkery, małpy werwety, szakale czy ratele, zwane także miodożerami. Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie
kolacja
Dzień 3
SAFARI W PARKU NARODOWYM NYIKA

Po śniadaniu wyruszymy w stronę Parku Narodowego Nyika – największego i najbardziej spektakularnego parku Malawi (czas przejazdu: ok. 4 godz.). Na jego terenach występuje ok. 400 gatunków ptaków i 200 gatunków orchidei. Wśród ssaków można spotkać antylopy końskie, elandy, buszboki, guźce, zebry, hieny cętkowane, szakale, serwale i lamparty. Nyika to skarbiec wodospadów, neolitycznych grot skalnych i magicznych jezior pełnych pstrągów. Jest to miejsce niezwykłe w skali Afryki i świata. Po lunchu czas na wypoczynek lub udział w jednej z oferowanych przez camp Chelinda aktywności, takich jak dzienne lub nocne safari 4×4, jazda rowerami górskimi czy obserwacja ptactwa (wszystkie aktywności wliczone w cenę).

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 4
PARK NARODOWY NYIKA – SAFARI LUB WYPOCZYNEK

Forma spędzenia czasu znów zależy od preferencji: można odpocząć bądź skorzystać z aktywności oferowanych przez camp (wliczonych w cenę). Każda z nich jest okazją, by podziwiać niezwykłą przyrodę płaskowyżu. Lunch zjemy w campie, a po posiłku można wziąć udział w kolejnej z proponowanych aktywności.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 5
TARG W MZUZU – WIOSKA RYBACKA NKHATA BAY – PLAŻE JEZIORA MALAWI

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjedziemy na zachodnie wybrzeże Jeziora Malawi (czas transferu: ok. 4 godz.). Po drodze odwiedzimy tradycyjny, barwny targ w mieście Mzuzu, stolicy północnego regionu. Zatrzymamy się także w wiosce rybackiej Nkhata Bay, gdzie można zakupić ciekawie udekorowane naczynia, maski i pamiątki. Po dotarciu do lodge przy pięknej piaszczystej plaży, z widokiem na malownicze góry Viphya, zjemy wspólna kolację.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Dzień 6
RELAKS NAD JEZIOREM MALAWI

Po śniadaniu czas wolny można przeznaczyć na odpoczynek lub urozmaicić go snorkelingiem, jazdą na rowerze górskim, obserwowaniu ptactwa lub pływaniem kajakami (wszystkie aktywności wliczone w cenę). Kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Dzień 7
SAFARI W REZERWACIE PRZYRODY NKHOTAKOTA

Podczas przejazdu do Rezerwatu Przyrody Nkhotakota (czas transferu: ok. 3 godz.) zatrzymamy się przy licznych punktach widokowych. Większą część Rezerwatu porastają lasy i wysokie trawy, a jego teren przecina wiele rzek i jezior. Lokalizacja z dala od turystycznych szlaków pozwala na długie widokowe spacery, piesze safari, wędkarstwo oraz wspinaczkę jedynie w otoczeniu przyrody. Okolice te zamieszkiwane są głównie przez słonie, sępy, lwy, antylopy, zimorodki oraz wiele gatunków motyli. Lunch, kolacja i nocleg w lodge.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 8
MISJA MUA – MUZEUM ETNOGRAFICZNE – POŁUDNIOWE WYBRZEŻE JEZIORA MALAWI

Rankiem wyjedziemy w kierunku misji Mua założonej przez Kanadyjczyka, który swoje życie poświęcił badaniu kultury Malawi (czas transferu: ok. 2,5 godz.). Znajduje się tu bardzo interesujące muzeum etnograficzne. Miejsce to słynie także z drewnianych rzeźb i dobrej jakości pamiątek w przystępnych cenach. Po wizycie udamy się w dalszą podróż ku południowemu wybrzeżu jeziora (ok. 1 godz.). Zakwaterujemy się w lodge położonej tuż przy tafli turkusowego Malawi. To doskonałe miejsce na wypoczynek i wodną aktywność.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Fat Monkeys http://www.fatmonkeysmw.com/ *(istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 9
POŁUDNIOWE WYBRZEŻE JEZIORA MALAWI – CZAS NA WYPOCZYNEK

Czas wolny na wypoczynek i aktywności organizowane przez lodge (niemotorowe sporty wodne wliczone w cenę).

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Fat Monkeys http://www.fatmonkeysmw.com/ *(istnieje możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

Dzień 10
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO LIWONDE

Opuścimy wybrzeże jeziora, by wyjechać w kierunku Parku Liwonde, będącego najlepszym miejscem do obserwacji zwierząt w całym Malawi! (czas przejazdu: ok 1,5 godz.). Po dotarciu do bram Parku wypłyniemy w rejs łodzią do lodge (czas rejsu: ok. 1 godz.). Popołudnie spędzimy na safari w parku.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 11
PODGLĄDANIE ZWIERZĄT W NAJSŁYNNIEJSZYM PARKU MALAWI – REJS PO RZECE SHIRE

Po śniadaniu rozpoczniemy safari samochodem 4×4. Liwonde słynie z ogromnej liczby żyjących tu hipopotamów, słoni oraz krokodyli. Zamieszkują go także zebry, niezwykle rzadkie w Afryce antylopy szablorogie, serwale, żenety czy lamparty. Park jest mekką miłośników ptaków, gdyż z 600 gatunków zamieszkujących Malawi występuje tu ich aż 450, w tym papużki nierozłączki, których próżno szukać w pozostałych miejscach kraju. Po południu wypłyniemy łodzią motorową na safari po rzece Shire. Wieczorem powrócimy na nocleg do lodge położonej na terenie Parku.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 12
PRZEJAZD DO GÓR MLANDŻI – WIZYTA W GÓRSKIEJ KRAINIE ZOMBA PLATEAU

Tego dnia czeka nas zmiana otaczających krajobrazów. Wyruszymy w stronę masywu górskiego Mlandżi (czas przejazdu: ok 4 godz.), który stopniowo będzie wyłaniał się zza horyzontu. Po drodze odwiedzimy Zomba Plateau – urzekającą górską krainę skał, lasów, zielonych przestrzeni i rześkiego górskiego powietrza. Następnie dojedziemy w okolice masywu Mlandżi, którego najwyższy punkt, będący jednocześnie najwyższym szczytem w Malawi, wznosi się na wysokość ponad 3000 m n.p.m. Ta licząca 130 milionów lat formacja tworzy jeden z najciekawszych rezerwatów w Afryce. Noc spędzimy w położonej wśród soczystej roślinności lodge.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Kara O Mula Lodge http://www.karaomula.com/ *

Dzień 13
TREKKING W MASYWIE MLANDŻI – ODWIEDZINY NA PLANTACJI I W FABRYCE HERBATY

Po śniadaniu wyruszymy na trekking w okolice masywu Mlandżi, który zachwyca krajobrazami i ukształtowaniem terenu. Trasę i jej długość ustalimy z przewodnikiem na miejscu. Po wyprawie będziemy mogli również odwiedzić plantację i fabrykę herbaty. Późnym popołudniem wrócimy do lodge na wypoczynek wśród tropikalnej roślinności i pięknych widoków.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Kara O Mula Lodge http://www.karaomula.com/ *

Dzień 14
SAFARI W REZERWACIE MAJETE – LUNCH W NAJPIĘKNIEJSZEJ POSIADŁOŚCI W MALAWI

Rankiem wyjedziemy do Rezerwatu Majete (czas transferu: ok 2 godz.), malowniczego sanktuarium zwierząt położonego w dolinie Shire. Obok Lilongwe jest to najlepsze miejsce do wypatrywania zwierząt. W wyjątkowo urokliwej scenerii zalesionych wzgórz, wodospadów i rwącej rzeki Shire można obserwować żyjące tu hipopotamy, krokodyle, słonie, bawoły afrykańskie, majestatyczne antylopy szablorokie, elandy, czarne nosorożce czy zebry. W drodze do Rezerwatu zatrzymamy się na lunch w kolonialnej posiadłości Huntington House, otoczonej plantacją herbaty. Posiadłość do dziś jest siedzibą rodu Key, która osiedliła się w Malawi na początku XIX wieku.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
DZIEŃ 15
WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu wyjedziemy do Blantyre, miasta, którego nazwa pochodzi od miejsca urodzenia wielkiego podróżnika Davida Livingstona, odkrywcy m.in. Wodospadu Wiktorii (czas transferu: ok. 1,5 godz.). Wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub afrykańskich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 16
LĄDOWANIE W WARSZAWIE

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika AFRICAline ( w opcji „z polskojęzycznym przewodnikiem")
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (minibus)
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Opiekę anglojęzycznego przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Lilongwe, Blantyre–Warszawa (koszt dodatkowy: 3500–4500 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD za osobę)
Podwyższenia standardu zakwaterowania w dniach 8. i 9. (zamiana lodge Fat Monkeys na Miombo Island – dopłata 390 USD za osobę za dwie noce z 3 posiłkami dziennie)
Wizy (koszt dodatkowy: 75 USD)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 400 USD)
Kontakt