TURKUSOWE SERCE AFRYKI

Zachwycające zróżnicowanie terenu, krystalicznie czyste wody jeziora Malawi, bogactwo świata roślinnego oraz ogromna liczba zamieszkujących kraj dzikich zwierząt nadaje temu niewielkiemu fragmentowi afrykańskiej przestrzeni niezwykłego kolorytu.
Kraje
Malawi
Ilość osób
8 osób
Termin (12 dni)
22.06.2021 - 03.07.2021
Cena
od 4 170 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Zachwycające zróżnicowanie terenu, krystalicznie czyste wody jeziora Malawi, bogactwo świata roślinnego oraz ogromna liczba zamieszkujących kraj dzikich zwierząt nadaje temu niewielkiemu fragmentowi afrykańskiej przestrzeni niezwykłego kolorytu. Gdy połączymy to z luksusem kolonialnych posiadłości, urzekających ogrodów i herbacianych pól, otrzymamy podróż, która na długo pozostawi w duszy tęsknotę za malowniczą, romantyczną Afryką.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO MALAWI

Wylot do Malawi z przesiadką w jednym z europejskich i afrykańskich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO BLANTYRE – PRZEJAZD DO REZERWATU MAJETE

Rano lądowanie w Blantyre, mieście, którego nazwa pochodzi od miejsca urodzenia wielkiego podróżnika Davida Livingstona, odkrywcy m.in. Wodospadu Wiktorii. Prosto z lotniska przejazd do Rezerwatu Majete, malowniczego sanktuarium zwierząt położonego w dolinie Shire (czas transferu: ok 2 godz.). Obok Liwonde jest to najlepsze miejsce w Malawi do wypatrywania zwierząt. W wyjątkowo urokliwej scenerii zalesionych wzgórz, wodospadów i rwącej rzeki Shire można obserwować żyjące tu hipopotamy, krokodyle, słonie, bawoły afrykańskie, majestatyczne antylopy szablorokie, elandy, czarne nosorożce czy zebry. Dojazd do lodge w godzinach lunchu. Po południu pierwsze safari w rezerwacie. Nocleg w przepięknej lodge w otoczeniu dzikiej przyrody.

Wyżywienie
lunch / kolacja
Dzień 3
AKTYWNOŚCI W REZERWACIE MAJETE

Cały dzień przeznaczony będzie na korzystanie z atrakcji oferowanych przez lodge w Rezerwacie Majete. Codziennie organizuje ona safari samochodowe oraz piesze safari (2 aktywności na dzień wliczone są już w cenę pobytu). Będzie to czas do wykorzystania na odpoczynek w przepięknym otoczeniu przyrody oraz na kontakt z naturą, tropienie zwierząt i eksplorację rezerwatu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Dzień 4
PRZEJAZD NA PLANTACJĘ HERBATY

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do przepięknej, kolonialnej posiadłości Huntington House, otoczonej plantacją herbaty (czas transferu: ok. 3 godz.). Posiadłość do dziś jest siedzibą rodu Key, która osiedliła się w Malawi na początku XIX wieku. Po lunchu spacer po plantacji herbaty. Podczas wizyty w fabryce pracownik plantacji opowie nam o procesie produkcji herbaty i nauczy nas jak ją degustować. Będziemy mieli okazję do spróbowania kilkunastu naparów herbat czarnych, białych, zielonych, oolong, różanych i owocowych. Różnorodność herbacianych smaków, aromatów i kolorów na plantacji Satemwa jest oszałamiająca! Nocleg w wyjątkowej posiadłości Huntingdon.

HUNTINGDON HOUSE
Ta wspaniała posiadłość stanowi serce Satemwa Tea Estate, jednej z najbardziej szanowanych i uznanych plantacji herbaty i kawy w Malawi. Otoczona soczyście zielonymi, rozległymi plantacjami krzewów herbacianych i wypielęgnowanymi ogrodami jest idealnym miejscem na odpoczynek.
Wzniesiony w latach 30-stych ubiegłego wieku dom po dziś dzień utrzymał kolonialny charakter. Urządzany w starym stylu, z pięknymi antykami, ma romantyczny klimat rodem z „Pożegnania z Afryką”. Mimo że liczy sobie prawie 100 lat jest jedną z najbardziej luksusowych lodge w Malawi. Oferuje 5 unikatowych apartamentów. Każdy z nich został indywidualnie urządzony a wystrój nawiązuje do jego pierwotnej funkcji w domu: Pokój Matki, Pokój Ojca, Żłobek, Apartament Plantatorów i Kaplica.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja oraz wybrane napoje
Zakwaterowanie
Dzień 5
TREKKING W MASYWIE MLANDŻI

Rano wyjedziemy w okolice masywu Mlandżi, którego najwyższy punkt, będący jednocześnie najwyższym szczytem w Malawi, wznosi się na wysokość ponad 3000 m n.p.m. Ta licząca 130 milionów lat formacja tworzy jeden z najciekawszych rezerwatów w Afryce. Po dojechaniu na miejsce (ok. 1,5 godz. jazdy) wyruszymy na górski trekking . Masyw Mlandżi zachwyca krajobrazami i ukształtowaniem terenu. Trasę i długość trekkingu ustalimy z przewodnikiem na miejscu. Późnym popołudniem powrót na kolację i nocleg do posiadłości Huntingdon.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja oraz wybrane napoje
Zakwaterowanie
Dzień 6
WIZYTA W GÓRSKIEJ KRAINIE ZOMBA PLATEAU - PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO LIWONDE

Tego dnia znowu czeka nas zmiana otaczających krajobrazów. Wyruszymy na północ, w stronę Parku Narodowego Liwonde. Po drodze, po około 2 godzinach jazdy, odwiedzimy Zomba Plateau – urzekającą górską krainę skał, lasów, zielonych przestrzeni i rześkiego górskiego powietrza. Wielu wrażeń dostarczy również wizyta na najbardziej gwarnym i najbardziej kolorowym targu w Malawi. Po południu dotrzemy do Parku Liwonde, będącego najlepszym miejscem do obserwacji zwierząt w całym Malawi! (czas przejazdu z krainy Zomba: ok 2 godz.). Po dotarciu do bram Parku wypłyniemy w rejs łodzią do lodge (czas rejsu: ok. 1 godz.). Zakwaterowanie w lodge, kolacja i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Dzień 7
PODGLĄDANIE ZWIERZĄT W NAJSŁYNNIEJSZYM PARKU MALAWI – REJS PO RZECE SHIRE

Cały dzień przeznaczymy na tropienie zwierząt i wypoczynek w otoczeniu afrykańskiej przyrody. Odbędziemy safari samochodem 4×4. Liwonde słynie z ogromnej liczby żyjących tu hipopotamów, słoni oraz krokodyli. Zamieszkują go także zebry, niezwykle rzadkie w Afryce antylopy szablorogie, serwale, żenety czy lamparty. Park jest mekką miłośników ptaków, gdyż z 600 gatunków zamieszkujących Malawi występuje tu ich aż 450, w tym papużki nierozłączki, których próżno szukać w pozostałych miejscach kraju. Po południu wypłyniemy łodzią motorową na safari po rzece Shire.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Dzień 8
POŁUDNIOWE WYBRZEŻE JEZIORA MALAWI - WYPOCZYNEK

Rankiem wykwaterujemy się z lodge i wyjedziemy z Parku Liwonde. Pierwszą część trasy pokonamy łodzią, następnie czeka nas około 3 godziny jazdy samochodem. Dojedziemy nad południowe wybrzeże Jeziora Malawi, do Monkey Bay, a następnie wsiądziemy do łodzi, która zabierze nas na wyspę Mumbo. Zakwaterujemy się w wyjątkowej eco-lodge położonej tuż przy tafli turkusowego Malawi. To doskonałe miejsce na wypoczynek i wodną aktywność.

WYSPA MUMBO
Wyspa Mumbo to rajska wyspa położona w południowej części jeziora Malawi. Ma tylko 1 km średnicy i nigdy nie była zaludniona, więc pozostaje w nieskazitelnym, naturalnym stanie. Podwodny labirynt ogromnych głazów u wybrzeży wyspy jest domem dla niezliczonych gatunków kolorowych ryb – pielęgnic. Dzięki nim wody okalające wyspę stanowią jedne z najlepszych w jeziorze do snorklowania i nurkowania z butlą.
Wyspę zamieszkują pawiany, koczkodany, niegroźne warany, wiele gatunków kolorowych jaszczurek oraz rodzina nieśmiałych wydr, które szczególnie aktywna jest o zachodzie słońca. Wyspa jest również rajem dla ornitologów – to dom dla ponad 100 gatunków ptaków. Na niemal każdym wierzchołku drzewa dostrzec można majestatyczne bieliki afrykańskie, które o swojej obecności przypominają przenikliwym krzykiem. W porannej kawie na werandzie towarzyszą gościom wikłacze i zielone bilbile. Przy odrobinie szczęścia można zaobserwować również muchołówkę rajską z długim niczym wstążka ogonem czy drapieżnego owadożera palmowego.
Jedyna lodge na wyspie zbudowana jest z drewna, strzechy i płótna i wznosi się na wysokich skałach z widokiem na wodę, idealnie wtapiając się w dziewiczy krajobraz wyspy. Na wyspie nie ma zasięgu ani elektryczności co przywodzi na myśl klimat z „Robinsona Crusoe”.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 9
RELAKS NAD JEZIOREM MALAWI

Czas wolny na wypoczynek i aktywności organizowane przez lodge (niemotorowe sporty wodne wliczone w cenę).

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 10
PRZEJAZD DO LILONGWE – PRZYSTANEK PRZY MISJI MUA

Rano ostatnie chwile przeznaczone na relaks nad wodą. Po śniadaniu wyjedziemy z lodge. Czeka nas około 6–godzinny transfer do stolicy Malawi – Lilongwe. Po drodze zatrzymamy się na lunch przy misji Mua założonej przez Kanadyjczyka, który swoje życie poświęcił badaniu kultury Malawi. Znajduje się tu bardzo interesujące muzeum etnograficzne. Miejsce to słynie także z drewnianych rzeźb i dobrej jakości pamiątek w przystępnych cenach. Wieczorem dojedziemy do butikowego hoteliku na ostatni nocleg w Malawi.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Africa House Lilongwe, http://www.africahousemalawi.com/

DZIEŃ 11
WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Lilongwe.
Wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich i afrykańskich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 12
LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Rano lądowanie w Warszawie

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (klimatyzowany minibus)
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Nielimitowaną wodę butelkowaną
Opiekę anglojęzycznego kierowcy
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa - Blantyre; Lilongwe - Warszawa (koszt dodatkowy: 3500–4500 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych (z wyjątkiem Mvuu Lodge i Huntingdon House)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD za osobę)
Wizy (koszt dodatkowy: 75 USD za osobę)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 200 USD)
Kontakt