W KRÓLESTWIE ZWIERZĄT

W Królestwie Zwierząt” to program przeznaczony dla miłośników przyrody i dzikich afrykańskich krajobrazów.
Kraje
Zambia
Ilość osób
6 osób
Termin (14 dni)
14.07.2021 - 27.07.2021
Cena
od 5115 USD za osobę + bilet lotniczy
Cena bez polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Termin (14 dni)
01.09.2021 - 14.09.2021
Cena
od 6550 USD + bilet lotniczy
Cena z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

„W Królestwie Zwierząt” to program przeznaczony dla miłośników przyrody i dzikich afrykańskich krajobrazów. Tutejsze parki narodowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych w Afryce, a unikalne piesze safari w towarzystwie strażnika to przeżycie, które pozostanie na długo w pamięci. Można tu napotkać rzadkie w innych krajach likaony, przedziwne pangoliny czy endemiczną żyrafę Thornicrofta. Wyjazd pozwoli podziwiać unikalną zambijską przyrodę podczas różnych form safari – jadąc otwartymi samochodami 4×4, z pokładu łodzi, a także przemierzając rezerwaty pieszo, co pozwala jeszcze mocniej poczuć adrenalinę towarzyszącą napotkaniu wielkich ssaków na swojej drodze.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO ZAMBII

Wylot do Lusaki z przesiadkami w jednym z europejskich, bliskowschodnich lub afrykańskich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO LUSAKI – PARK NARODOWY LOWER ZAMBEZI

Po wylądowaniu w stolicy Zambii wyjedziemy w stronę Parku Narodowego Dolnej Zambezi (czas transferu: ok. 2 godz.). Zakwaterujemy się w lodge w okolicy Parku, gdzie zjemy kolację i odpoczniemy po podróży.

Wyżywienie
kolacja
Zakwaterowanie

Kiambi Safari Lodge http://www.kiambi.com/*

Dzień 3
PARK NARODOWY LOWER ZAMBEZI – SAFARI KAJAKIEM – WIZYTA W WIOSCE

Dwa pełne dni spędzimy w Parku Narodowym Dolnej Zambezi słynącym z bujnej roślinności okalającej rzekę, a także dużych stad słoni. To niesamowita szansa, by zobaczyć te afrykańskie olbrzymy, a także hipopotamy, krokodyle, antylopy, a nawet drapieżniki. Brzegi rzeki zamieszkuje wiele gatunków ptaków, wśród nich majestatyczny bielik afrykański, kolorowa żołna, różne gatunki czapli, a także stadnie żyjący wikłacz oraz rzadki trzewikodziób. Safari łodzią to doskonały sposób, aby podziwiać afrykańską przyrodę i bezszelestnie zbliżyć się do zwierząt. W czasie dwóch dni spędzonych w rejonie będziemy mieć okazję wybrać się na 3-godzinne safari kajakiem, safari łodzią z możliwością łowienia ryb (kilkuosobowa łódź motorowa), a także odwiedzimy lokalną wioskę i popłyniemy w rejs o zachodzie słońca (wszystkie aktywności dzielone z innymi gośćmi lodge). Posiłki będą serwowane w lodge lub w formie pikniku.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Kiambi Safari Lodge http://www.kiambi.com/*

Dzień 4
PARK NARODOWY LOWER ZAMBEZI – SAFARI ŁODZIĄ

Kontynuujemy eksplorację Parku, korzystając z zapewnionych przez lodge atrakcji

Wyżywienie
śniadanie/ lunch/ kolacja
Zakwaterowanie

Kiambi Safari Lodge http://www.kiambi.com/*

Dzień 5
PRZEJAZD DO LUSAKI – CZAS WOLNY NA ZWIEDZANIE MIASTA I ZAKUPY

Po śniadaniu powrócimy do stolicy – Lusaki (czas przejazdu: ok. 2 godz.). Zakwaterujemy się w hotelu położonym w sercu miasta – to doskonała baza wypadowa na samodzielne zwiedzanie miasta oraz zakupy na pobliskich targach i w centrach handlowych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 6
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO KAFUE

Po śniadaniu wyjedziemy do Parku Narodowego Kafue (czas przejazdu: ok. 6 godz.). Późnym popołudniem dotrzemy do lodge położonej w nieco odosobnionej części Parku, co stwarza jeszcze lepsze warunki do obserwacji zwierząt. Przejazd przez tereny parku będzie wstępem do safari na tych niezwykłych terenach, które rozpoczniemy kolejnego dnia. Po kolacji ognisko pod rozgwieżdżonym niebem.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/ kolacja
Zakwaterowanie

Nazhila Plains Safari Camp http://www.nanzhila.com/*

Dzień 7
PARK NARODOWY KAFUE – SAFARI SAMOCHODOWE 4×4 – SPOTKANIE Z PANGOLINEM

Utworzony w 1924 r. Park zajmuje 22 400 km2, czyli powierzchnię zbliżoną do Walii. Słynie on z rzadkich antylop szablorogich, antylop puku i oribi, kobów liczi, a także dużej populacji lwów. W ciągu dwóch dni spędzonych w Kafue kilkukrotnie, o różnych porach dnia, wyjedziemy w głąb Parku samochodem 4×4, a także wyruszymy na piesze safari. Będzie wiele okazji do zobaczenia wyżej wymienionych gatunków, niezwykle rzadkich w innych częściach Afryki, a podczas wieczorno-nocnych safari, przy pewnej dozie szczęścia można spotkać niezwykłego pangolina. Kolacje i noclegi w lodge.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Nazhila Plains Safari Camp http://www.nanzhila.com/*

Dzień 8
PARK NARODOWY KAFUE – SAFARI SAMOCHODOWE 4×4 – PIESZE SAFARI

Kontynuujemy eksplorację Parku – samochodem 4×4 oraz pieszo.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie

Nazhila Plains Safari Camp http://www.nanzhila.com/*

Dzień 9
PRZEJAZD DO LUSAKI

Po śniadaniu pożegnamy się z krajobrazem Parku Kafue, a następnie wyruszymy w okolice Lusaki (czas transferu: ok. 6 godz.). Tym razem noc spędzimy w hotelu poza miastem, położonym w afrykańskim buszu, gdzie można cieszyć się ciszą i spokojem. Jest to doskonałe miejsce na odpoczynek po podróży z jednego parku do drugiego.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 10
PREZLOT DO PARKU NARODOWEGO SOUTH LUANGWA

Po śniadaniu czeka nas lot do Parku Narodowego South Luangwa, uważanego przez wielu za najpiękniejszy Park Narodowy w całej Afryce (czas lotu: ok. 1 godz. 10 min.). To właśnie tutaj 60 lat temu zapoczątkowano słynne piesze safari. Po przejeździe z lotniska do hotelu (czas transferu: ok. 30 min.) wybierzemy się na popołudniowe safari. Wieczorem odpoczniemy, podziwiając zachód słońca.

Wyżywienie
śniadanie/ lunch/ kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 11
PARK NARODOWY SOUTH LUANGWA – SAFARI SAMOCHODOWE 4×4 – PIESZE SAFARI

Kolejne dwa dni spędzimy w sercu Parku South Luangwa. Podczas safari będziemy wypatrywać endemicznej żyrafy Thornicrofta, która występuje tylko w Dolinie Luangwa, a także rzadkich w innych regionach Afryki antylop szablorogich, antylop końskich oraz oribi i dużych kotów, a przy większej dozie szczęścia – likaonów. Te wyjątkowe dzikie psy są jednym z najrzadziej widywanych drapieżników w Afryce. Między aktywnościami, w zależności od pory dnia, odpoczniemy przy brunchu lub lunchu w formie pikniku bądź w lodge. Nie zabraknie też pieszego safari. Właśnie Park South Luwangwa jest jego kolebką za sprawą takich ikon podróżnictwa jak Norman Carr czy Robin Pope. Będąc bezpośrednio w samym sercu buszu, dostrzega się o wiele więcej niż z siedzeń samochodu. Piesze safari to doskonała okazja, by śledzić tropy zwierząt, stanąć z nimi oko w oko i poznać różne gatunki roślin. Celem poszukiwań będą jeżozwierze, żenety, cywety, a nawet hieny czy wyjątkowo liczne tu lamparty.

Wyżywienie
śniadanie/lunch/kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 12
PARK NARODOWY SOUTH LUANGWA – SAFARI SAMOCHODOWE 4×4

Kontynuujemy eksplorację Parku Narodowego South Luangwa, odwiedzając go o różnych porach dnia.

Wyżywienie
śniadanie/ lunch/ kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 13
PRZELOT DO LUSAKI – WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu przelot do Lusaki, a następnie wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich, bliskowschodnich lub afrykańskich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 14
PRZYLOT DO WARSZAWY

*Przedstawione miejsca noclegowe mogą zostać zamienione na inne o podobnym standardzie w przypadku braku dostępności w terminie podróży.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przeloty wewnętrzne na trasie Lusaka–Park Narodowy South Luangwa–Lusaka
Opiekę anglojęzycznego kierowcy przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Opiekę polskojęzycznego przewodnika AFRICAline (opcja „z polskojęzycznym przewodnikiem”)
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (safari - samochód 4x4 z otwieranym dachem, transfery – minibus)
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Lusaka – Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3300 – 4000 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów alkoholowych i bezlakoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 60 USD za osobę)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 1065 USD)
Kontakt