WIELKA MIGRACJA MASAI MARA

Oto podróż, której celem jest podziwianie największego spektaklu natury, jaki ma miejsce na naszej planecie.
Kraje
Kenia
Ilość osób
6 osób
Termin (10 dni)
02.09.2021 - 11.09.2021
Cena
od 3450 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Oto podróż, której celem jest podziwianie największego spektaklu natury, jaki ma miejsce na naszej planecie. Co roku na równinach Masai Mary odbywa swoja wędrówkę ku zieleni ok. 2 miliony antylop gnu, zebr, impali, elandów, gazeli Thomsona i wiele innych kopytnych. Zwierzęta przechodzą z południa na północ od tysięcy lat tym samym szlakiem, niezmiennie zachwycając widowiskiem migracji. Pobyt nad Oceanem Indyjskim dostarczy zupełnie odmiennych wrażeń – Stare Miasto w Mombasie z muzułmańskimi wpływami i architekturą, piękne, śnieżnobiałe plaże, rafa koralowa, delfiny, świetny hotel i pyszna kuchnia z owocami morza będą znakomitym dopełnieniem wyprawy ku równinom przemierzanym przez zwierzęta.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO KENII – PRZYLOT DO NAIROBI

Wylot do Kenii z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych. Przejazd do 4* hotelu Tamarind Tree (czas przejazdu ok. 20 min.) położonego nieopodal lotniska. Odpoczynek po długim locie i nocleg w hotelu.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Tamarind Tree Hotel https://tamarind.co.ke/

Dzień 2
WIZYTA W CENTRUM ŻYRAF – PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO NAKURU – PIERWSZE SPOTKANIE Z AFRYKAŃSKIMI ZWIERZĘTAMI

Po śniadaniu odwiedziny centrum żyraf, gdzie te wyjątkowe zwierzęta można karmić z ręki. Następnie wyjedziemy na północny zachód, do Parku Narodowego Nakuru (czas przejazdu ok. 4 godz.). Zakwaterujemy się w lodge położonej w sercu Parku, odświeżymy po podróży i zjemy lunch. Po południu wyruszymy na safari. Park słynie z największej populacji białych i czarnych nosorożców w całej Afryce Wschodniej, a także z rzadkich Żyraf Rothschilda. W bogatym i zmieniającym się krajobrazie można dostrzec dzikie koty, bawoły, olbrzymie stada flamingów i wielu innych gatunków fauny. Wieczorem wrócimy do lodge na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 3
PRZEJAZD DO REZERWATU MASAI MARA

Rano wyjedziemy do rezerwatu Masai Mara, gdzie przez najbliższe dni będziemy mogli oglądać najsłynniejszy spektakli natury: wielką migrację (czas przejazdu: ok. 6 godz.). W drodze do rezerwatu zatrzymamy się w najpiękniejszych miejscach na fotografowanie. Po południu zakwaterujemy się i zjemy lunch w komfortowym campie safari (możliwość zakwaterowania w przestronnym umeblowanym namiocie typu safari z łazienką i elektrycznością lub w pokoju z łazienką). Popołudniu wyruszmy na pierwsze safari samochodowe w Rezerwacie. Kolacja i podziwianie zachodu słońca przy lampce wina, z odgłosami dzikich zwierząt w tle, będzie wspaniałym zakończeniem dnia. Nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Mara Leisure Camp, https://maraleisurecamp.co.ke/*

Dzień 4
SAFARI W REZERWACIE MASAI MARA – WIELKA MIGRACJA

Po porannej kawie oraz śniadaniu wyjedziemy na safari w Rezerwacie Masai Mara. To niesamowita okazja, by zobaczyć wiele gatunków zwierząt: gazeli, zebr, żyraf, bawołów, a przede wszystkim milionowych stad migrujących gnu. W pięknej scenerii rezerwatu zatrzymamy się na odpoczynek i lunch. Po południu kontynuujemy safari podczas tzw. Simba Time, czyli godziny lwa, gdy pada najlepsze światło do fotografowania zwierząt i krajobrazów. Kolacja przy dźwiękach otaczającej sawanny. Nocleg.

WIELKA MIGRACJA ZWIERZĄT
Wielka migracja zwierząt we wschodniej Afryce to wędrówka w poszukiwaniu wody i zielonych pastwisk, która trwa cały rok. Jest największą tego typu migracją na świecie – w jednym cyklu zwierzęta przemierzają ponad 800 km. Migrują pomiędzy Parkiem Narodowym Serengeti w Tanzanii a Rezerwatem Masai Mara w Kenii. Co roku odbywa się według tego samego schematu, dokładny czas jest jednak całkowicie zależny od opadów deszczu każdego roku.
Migracja rozpoczyna się z końcem pory deszczowej w północnej Tanzanii. Z równin Serengeti do kenijskiego rezerwatu Masai Mara wyruszają wówczas tysiące antylop gnu, zebr i innych roślinożerców. Dużą część stad stanowią najmłodsze, świeżo urodzone zwierzęta (największa liczba gnu – ok. pół miliona – rodzi się między styczniem i lutym). Po stronie tanzańskiej zwierzęta zwykle pozostają między grudniem a lipcem, po stronie kenijskiej między sierpniem a listopadem.
Wielką migrację często nazywa się spektaklem natury ze względu na jej rozmach – szacuje się, że bierze w niej udział ok. 1,5 miliona antylop gnu, 200 tysięcy zebr i dziesiątki tysięcy innych kopytnych.
Bez cienia przesady można powiedzieć, że to dramatyczny spektakl miliona aktorów – największy i najwspanialszy na świecie!

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Mara Leisure Camp, https://maraleisurecamp.co.ke/*

Dzień 5
SAFARI W REZERWACIE MASAI MARA – WIELKA MIGRACJA – SŁYNNE SCENY PRZEKRACZANIA PRZEZ GNU RZEKI MARA

Po śniadaniu czas na kolejne całodzienne safari w Masai Mara. Próba zobaczenia charakterystycznych scen przekraczania rzeki Mara przez antylopy gnu. Wypatrywanie wędrujących za stadami drapieżników – być może uda się zobaczyć polowanie. Lunch w formie pikniku w otoczeniu dzikiej, afrykańskiej przyrody. Wieczorem powrót na camp. Kolacja i ostatni nocleg na afrykańskiej sawannie.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Mara Leisure Camp, https://maraleisurecamp.co.ke/*

Dzień 6
SAFARI O WSCHODZIE SŁOŃCA – PRZELOT NA WYBRZEŻE DIANI – WIDOK NA SAWANNĘ Z LOTU PTAKA

Przed śniadaniem wyruszymy na safari o wschodzie słońca. Będzie to zarazem pożegnanie z afrykańską przyrodą. Powrócimy do lodge na śniadanie, a następnie wykwaterujemy się i z pobliskiego pasa startowego polecimy na wybrzeże Diani z międzylądowaniem w Nairobi (czas lotu: ok. 2,5 godz.), gdzie zjemy lunch (płatny dodatkowo). Po południu wylądujemy na wybrzeżu Diani i przejedziemy do kameralnego hotelu położonego na północnym krańcu Diani. Wieczór spędzimy przy szumie Oceanu Indyjskiego oraz palm.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/*(standard villa lub suite villa)

Dzień 7
RELAKS NA WYBRZEŻU DIANI

Kolejne dni upłyną na błogim wypoczynku na białych plażach wybrzeża lub nad basenem. Za dodatkową opłatą można zorganizować takie aktywności jak snorkeling lub zwiedzanie Mombasy.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/* (standard villa lub suite villa)

Dzień 8
RELAKS NA WYBRZEŻU DIANI

Kolejne dni upłyną na błogim wypoczynku na białych plażach wybrzeża lub nad basenem. Za dodatkową opłatą można zorganizować takie aktywności jak snorkeling lub zwiedzanie Mombasy.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Sonrisa, http://www.hotelsonrisa.pl/pl/* (standard villa lub suite villa)

Dzień 9
PRZEJAZD DO MOMBASY – PRZELOT DO NAIROBI – WYLOT DO POLSKI

Przed południem ostatnie chwile relaksu w promieniach afrykańskiego słońca. Po lunchu przejazd na lotnisko w Mombasie (czas transferu: ok. 2 godz.). Wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie

-

Dzień 10
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskiego przewodnika AFRICAline
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (safari 4x4 z otwieranym dachem)
Wstępy do parków narodowych i zwiedzanych obiektów
Wodę butelkowaną podczas safari
Opiekę anglojęzycznego kierowcy-przewodnika AFRICAline
Wyżywienie zgodnie z programem
Przelot na wybrzeże: Masai Mara Olkiombo – Nairobi Wilson - Ukunda
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa–Nairobi, Mombasa-Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 2500 – 3500 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 630 USD)
Wizy (koszt dodatkowy: 50 USD)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD od osoby)
Kontakt